Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Katolicki paszport dla Polaka. Prezydencki minister zaskakuje pomysłem

68
Podziel się:

Najważniejsze modlitwy i prawdy wiary powinny być zawarte w paszporcie Polaków - to postulat zgłoszony przez Krzysztofa Szczerskiego. Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy swój pomysł uzasadnia obawą o religijność rodaków na obczyźnie.

Prezydent Andrzej Duda i szef jego kancelarii Krzysztof Szczerski
Prezydent Andrzej Duda i szef jego kancelarii Krzysztof Szczerski (East News, Jan Bielecki)

O zmianie wzoru paszportów Szczerski napisał w książce "Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy” - informuje newsweeek.pl. Wydawnictwo ukazało się dwa lata temu, ale dopiero teraz - w ramach debaty publicznej o wpływach Kościoła w Polsce - sprawa postulatu prezydenckiego ministra nabiera rozgłosu.

Krzysztof Szczerski w swojej pracy wprost pisze, że "chciałby zaproponować podjęcie prac nad przygotowaniem swego rodzaju 'Paszportu katolickiego'". Precyzuje, że dokument ma zawierać "najważniejsze modlitwy i prawdy wiary".

Szef kancelarii prezydenta wyjaśnia, że celem takich zapisów w dokumencie jest chęć zadbania, aby "Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce".

Zobacz także: Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitosny dla Beaty Szydło

"Ogień wiary" i mesjanizm ministra

Minister idzie jeszcze dalej i stawia tezę, że Polacy na emigracji mogą spełnić ważną rolę w "idei reewangelizacji Europy", niosąc "ogień wiary".

"Wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę" - cytuje słowa Szczerskiego serwis internetowy "Newsweeka" i podkreśla, że szef prezydenckiej kancelarii to "jeden z najważniejszych intelektualistów 'dobrej zmiany' w kwestiach polityki europejskiej".

Niedawno Krzysztof Szczerski wywołał kontrowersje swoją wypowiedzią na temat celibatu i zarobków nauczycieli wyjątkowo nie spodobała się przedstawicielom tej grupy zawodowej. Słowa szefa gabinetu prezydenta rozzłościły nawet pierwszą damę, która z zawodu jest nauczycielką.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(68)
Alan
2 lata temu
Ošmieszania ciąg dalszy!
Dorka
2 lata temu
Zaraz każą zabijać w imię wiary!
Tomek
2 lata temu
Trzeba a tego kraju wiać i to jak najprędzej!!!!
Renka
2 lata temu
Ja się pytam kto uczynił tego człowieka profesorem?
www.
3 lata temu
Jaka szkoda ze glupota nie boli , dla tego pana zabraklo by Ketonalu w aptekach.
ip
3 lata temu
Obawiam się, że po imprezie nie powinno tworzyć się Polakom etykiet na paszporcie i może na ubraniach. W Polsce żyją ludzie normalni oraz mocno wierzący i nie tylko Chrześcijanie. To jakaś nagonka na inaczej wierzących lub inaczej myślących. Był już taki co np. ZIELONOŚWIĄTKOWCÓW zamykał w swoich ośrodkach. Tak nie przystoi się nawet myśleć a co dopiero wypowiadać. A w Bohunikach takim paszportem to sobie ...podetrą, bo uwłaczy ich islamskiej wierze. A kościół scjentologów to co zrobi? Warto myśleć również o innych ludziach.
Polka
3 lata temu
Pozwe ich, jestem nie wierzaca. Im bardziej rzad bedzie naciskal na religijnosc ludzi tym wiecej odejdzie z kościoła to sprzężenie zwrotne
florentyna.si...
3 lata temu
ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
florentyna.si...
3 lata temu
ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
florentyna.si...
3 lata temu
ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
Litości
3 lata temu
A nie pomyślał że wyjeżdżają właśnie dlatego ze maja dosyć wciskania tego religijnego kitu na każdym rogu??
Qlfon
3 lata temu
Lądy i morza przemierzam I kraje z konkordatem. Mam katolicki paszport. Skąd wziąłem go? Pytam zatem. A, z dobrej zmiany go wziąłem I z edukacji programów. Przed rządem więc biję czołem. Polecam. Też go zamów
kartofel
3 lata temu
No popatrz, tak samo działają państwa Islamskie wyznaniowe, tylko tamci są "be" wg PiS.
J
3 lata temu
Kolek...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić