Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Kolejne wezwanie przedsądowe prezesa PiS. Chce też przeprosin od wydawcy "Wyborczej"

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński wysłał wezwanie przedsądowe do polityków PO za materiały sugerujące, że popełnił przestępstwo płatnej protekcji. Podobne pismo zostało również przekazane do Agory SA, na łamach której opublikowano "taśmy" prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński domaga się również przeprosin od Agory
Jarosław Kaczyński domaga się również przeprosin od Agory (PAP, Piotr Polak)

Jarosław Kaczyński chce przeprosin od Agory, czyli wydawcy serwisu, za opublikowanie nagrania z taśm, na których ujawniono powiązania polityka z budową wieżowców w ramach spółki Srebrna. Dodatkowo domaga się wpłacenia na schronisko w Celestynowie 30 tys. zł.

Jak podaje PAP w oświadczeniu ma zostać zawarte sformułowanie, że w tekstach "zaprezentowano bezprawne twierdzenia, sugestie i relacje osób, że Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo płatnej protekcji, przekroczenia uprawnień posła w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i oszustwa".

Przeprosiny mają być opublikowane na łamach portalu wyborcza.pl i "Gazety Wyborczej". W treści ma widnieć zdanie, że do "upublicznienia rozmów doszło bez wiedzy i zgody Kaczyńskiego". W ten sposób miało dojść do "pogwałcenia dobra osobistego w postaci swobody komunikowania się".

Oświadczenie ma też być dodane do artykułów ws. budowy wieżowców przez spółkę Srebrna. Na koniec serwis gazeta.pl ma przeprosić za to, że na Twitterze podała "nieprawdziwą i wprowadzającą w błąd informację". Żądania mają zostać spełnione do 7 lutego.

Już wcześniej prezes PiS zażądał od Platformy Obywatelskiej przeprosin za grafiki sugerujące, że mógł popełnić przestępstwo płatnej protekcji. Polityk chce, aby były one zamieszczone na profilach PO na Facebooku i Twitterze przez tydzień. To nie jedyne warunki jakie stawia prezes PiS. Na portalu wyborcza.pl chce również opublikowania oświadczenia od partii. Podobnie jak w przypadku Agory oczekuje też wpłacenia kwoty na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Celestynowie, ale niższej, w wysokości 15 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz także: Michał Dworczyk o taśmach Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić