Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Koniec kariery Mariusza Kamińskiego? Politycy PiS mu nie wierzą

111
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz kierownictwo partii nie wiedzieli o zatrudnieniu Kacpra Kamińskiego w Banku Światowym. Będziemy sprawę wyjaśniać - przekonywała wczoraj Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. Okazuje się, że po raz kolejny politycy PiS dowiedzieli się o tym, co dzieje się wokół partii, z mediów.

Mariusz Kamiński ma poważny problem
Mariusz Kamiński ma poważny problem (PAP, Radek Pietruszka)

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" politycy PiS nie wierzą w tłumaczenia Mariusza Kamińskiego dotyczące pracy jego syna w Banku Światowym. Zwrócili bowiem uwagę na fakt, że oświadczenia dla mediów jego i syna są bardzo podobne. - Skoro wcześniej uzgodnili z synem oświadczenia, to Mariusz musiał wiedzieć, że będzie o tym w mediach. Nie powiadomił ani premiera, ani kierownictwa partii. Teraz są pretensje, że po raz kolejny dowiadujemy się czegoś z „Wyborczej” - tłumaczy gazecie polityk PiS.

Sprawa zatrudnienia Kacpra Kamińskiego staje się kolejnym, po aferze KNF, problemem dla Prawa i Sprawiedliwości. I może - jak sugeruje "GW" - zaważyć na pozycji jego ojca, jednej z czołowych postaci obozu rządzącego: wiceprezesa PiS, szef awarszawskich struktur, byłego szefa CBA, a od 2016 r. koordynatora służb. Zdaniem rozmówcy gazety premier Mateusz Morawiecki naciska na odwołanie Kamińskiego.

Z informacji "GW" wynika, że kariera Kacpra Kamińskiego od początku związana była z PiS. Zaczynał w 2010, przy kampanii prezydenckiej w 2010 r., miał wówczas 22 lata. - Po kampanii PiS potrzebował ludzi do zespołu prasowego, młody Kamiński śledził media w internecie. Miał umowę-zlecenie na kilka miesięcy - wspomina rozmówca gazety.

Potem syn Mariusza Kamińskiego został zatrudniony w spółce "Srebrna", pracował też w Brukseli dla grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS. Ostatecznie w lipcu 2018 r. został desygnowany do Banku Światowego.

NBP zapewnia gazetę, że Kacper Kamiński nie jest pracownikiem NBP. Jest nim jednak jego matka - była żona Mariusza Kamińskiego - Anna Kasprzyszak. Pełni tam funkcję dyrektora Departamentu Edukacji - przypomina "Fakt", wytykając NBP, że przy okazji afery KNF wyszedł na jaw panujący w banku nepotyzm.

- Opozycja z Platformą na czele szukają dziury w całym. Najdrobniejszy pretekst wykorzystują, by się doczepić. Wszelkie zarzuty wobec zatrudnienia Kacpra Kamińskiego to fałszywy ślad. Ja uważam, że dobrze, że młodzi ludzie awansują na stanowiska w instytucjach międzynarodowych. Jest szansa, że będą utrwalać dobrą opinię o naszym kraju, nie mając jednocześnie żadnych kompromitujących uwikłań związanych na przykład z peerelowską przeszłością - mówi tymczasem „Super Expressowi” Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", "Fakt", "SE"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(111)
gosia
2 lata temu
To jest cały PiS.
Lokis
4 lata temu
Ma to wychodzi, że tylko dzieci prominentów PiS są wykształceni,
Z3
4 lata temu
I co wy byście wisiorki bez tej Wyborczej zrobili? Z TVP się takich rzeczy nie dowiecie.
obatel
4 lata temu
niestety ale "prezesa" otaczają same męty i wyrzutki których miejsce jest w więzieniach albo w domach wariatów
pecunia non o...
4 lata temu
Pani Violetto!! Pan Tusk do chwili przesłuchania w komisji nie wiedział o pracy swego syna w Amber Gold. Nawet syn już wtedy wstydził się swego nazwiska Tusk?
Gość
4 lata temu
Kolejny!!! który zawiódł...next PLi"S"...
emery47
4 lata temu
Oto wzór na PisPatriotę (PP) wg Kaczyńskiego i Glapińskiego: PP = Szumidła + 40 baniek
aaaaaaaaaaaaa...
4 lata temu
To jest jeden wielki chłam.
poznaniak lat...
4 lata temu
To co jest grane.Dzieci ważnych polityków mają być bezrobotne to już nigdzie nie mają pracować?.
bonk, józek b...
4 lata temu
Jeśli Donek po AmberGold i VATcie i Smoleńsku i stoczniach i autostradach i wojsku i kopalniach i górnictwie pójdzie siedzieć to może zastanowimy się nad kimś innym.
piniendzy ni ...
4 lata temu
To oczywiście nie jest wina Tuska - Tusk za nic nie odpowiada, on nic nie wiedział, nic nie umiał, nic nie mógł, nic nie chciał, nic nie brał, nic mu nie kazali -- on tylko brał systematycznie i pilnie pensję.
zzz
4 lata temu
Idąc tym tropem dzieci polityków byłyby skazane na żebranie. Bo w instytucji państwowej nie wolno, że niby nepotyzm, w firmie prywatnej nie bo po znajomości, własna działalność nie bo klienci z przymusu będą korzystać... dajcie spokój, czy ktoś synowi p. Tuska zarzucał, że do znanej gazety pisywał? ;)
gg
4 lata temu
"Ja uważam, że dobrze, że młodzi ludzie awansują na stanowiska w instytucjach międzynarodowych." A najlepiej jest, gdy są to moje dzieci! Oczywista oczywistość, kolejna "dobra" zmiana
mmm
4 lata temu
o tam czepiacie się chłopa, a może on do końca nie wiedział że to jego syn?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić