oprac. Martyna Kośka| 

Krzysztof Czabański o abonamencie: jest nieefektywny i niemoralny

1
Podziel się:

- Abonament jest nieefektywny, ale jest również niemoralny, ponieważ oznacza, że około miliona gospodarstw domowych płaci na media publiczne, a inne gospodarstwa nie płacą – zauważył na radiowej antenie Krzysztof Czabański.

Krzysztof Czabański zapowiedział, że wkrótce opłata abonamentowa zostanie zastąpiona innym sposobem odpłatności za media publiczne
Krzysztof Czabański zapowiedział, że wkrótce opłata abonamentowa zostanie zastąpiona innym sposobem odpłatności za media publiczne (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)

- Dopóki PiS będzie miało mandat od wyborców do sprawowania rządu, to media publiczne będą miały pieniądze, niezależnie od tego, czy jest i kiedy będzie systemowa ustawa. A jak opozycja przyjęłaby władzę, to mediów publicznych nie będzie - grzmiał w radiowej Trójce przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poseł PiS Krzysztof Czabański.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zapowiedział, że w nowej kadencji zostanie uchwalona ustawa o finansowaniu mediów publicznych.

- Systemowe rozwiązanie jest niezbędne, nie tylko dlatego, że dotychczasowy system finansowania, czyli abonament, jest nieefektywny, ale również jest niemoralny, ponieważ oznacza, że około miliona gospodarstw domowych płaci na media publiczne, a inne gospodarstwa nie płacą - zaznaczył poseł.

Zobacz także: Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić