oprac. Bartosz Goluch| 

Krzysztof Szczerski potwierdza: Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w Nowym Jorku

22

Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w Nowym Jorku podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jak ujawnił szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski, podczas spotkania Trump podpisze porozumienie ws. współpracy wojskowej Polski i USA.

Andrzej Duda i Krzysztof Szczerski
Andrzej Duda i Krzysztof Szczerski (East News, Jan Bielecki)

Szczerski potwierdził czwartkowe doniesienia Wirtualnej Polski. - Wszystko jest przygotowane do poniedziałkowego spotkania prezydentów. Jego gospodarzem będzie Donald Trump. Z polskiej strony wezmą udział także szef MON i minister spraw zagranicznych. Podczas spotkania zostanie podpisane porozumienie dotyczące zwiększenia kontyngentu żołnierzy amerykańskich w Polsce. Zapewne dzisiaj Biały Dom potwierdzi tę informację - powiedział na antenie radiowej Jedynki.

Prezydencki minister ujawnił, że prezydenci spotkają się podczas szczytu w Nowym Jorku dwukrotnie: najpierw przed obradami, a następnie w trakcie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Szczerski podkreśla, że to inicjatywa władz Stanów Zjednoczonych. - Sekwencja wydarzeń pokazuje, że USA zależy na ścisłym i częstym kontakcie prezydentów. Oprócz oficjalnych spotkań są również telefony. Do pełnowymiarowego spotkania dojdzie w pierwszym możliwym terminie. To mówi dużo - zaznacza.

Krzysztof Szczerski odniósł się do dywagacji na temat odwołanej wizyty Donalda Trumpa w Polsce 1. września. Przypomnijmy, jako oficjalny powód absencji amerykańskiego prezydenta podano nadciągający do wybrzeży kraju huragan Dorian. Media podawały jednak, że Trump został w USA, by grać w golfa.

- Dużo nakłamano ostatnio ws. kontaktów polsko-amerykańskich. Naszemu prezydentowi nie zależy na celebrowaniu, tylko na konkretach. Chcieliśmy spotkać się z prezydentem Trumpem w pierwszym możliwym terminie, takie były wytyczne prezydenta. Tak też się stanie - oświadczył.

Zobacz także: Teczki Jarosława Kaczyńskiego. Marek Suski wyznaje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić