Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Kukiz atakuje Korwin-Mikkego. "To, co robi, jest obrzydliwe"

10
Podziel się:

Paweł Kukiz zapewnia, że nie nie będzie współpracował z Konfederacją przy wyborach do krajowego parlamentu. Lider ruchu Kukiz'15 ma złe zdanie zwłaszcza o Januszu Korwin-Mikkem. Kukiz twierdzi, że polityk w przeszłości go oszukał.

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (PAP, Leszek Szymański)

- Nie chcę walczyć z Konfederacją, ale po to, żeby zmienić system i odwrócić relacje na linii władza – obywatel. Tak, by władza była pracownikiem obywatela, a nie obywatel niewolnikiem władzy za swoje własne pieniądze. Korwin nie ma tego na celu, on chce jeszcze bardziej wzmocnić autorytaryzm. Z Korwinem miałem taką umowę, że nie będziemy atakować swoich głównych postulatów. Miałem z nim również umowę, że ten, który będzie miał gorsze notowania, przekaże swoje poparcie drugiemu. On się z nich nie wywiązał. Podczas debaty prezydenckiej zaatakował JOW-y i nie przekazał mi swojego poparcia - powiedział na antenie Radia Zet.

Kukiz twierdzi również, że jego wizja państwa i ustroju politycznego znacznie odbiega od tej, którą prezentuje Korwin-Mikke. - Jestem skłonny współpracować z każdym, kto wprowadzi przynajmniej mieszaną ordynację wyborczą, obligatoryjne dla władz referendum i jest zwolennikiem obniżenia podatków. To ostatnie nas łączy, ale to stanowczo za mało, by współpracować z Korwinem, który jest monarchistą. A na demokrację mówi du…kracja - zaznaczył.

Liderowi Kukiz'15 nie podobają się także listy wyborcze Konfederacji, z których startują dzieci Janusza Korwin-Mikkego. - To, co robi Korwin, który wystawia na listach całą rodzinę, jest obrzydliwe. Podobnie jak Robert Biedroń, wystawiający swojego partnera - ocenił.

Zobacz także: Zobacz także: Wybory do PE. Tarczyński rzuca wyzwanie Kukizowi

Gorzkie słowa o wyborcach

Paweł Kukiz zdradził, że jest głęboko rozczarowany stanem wiedzy polskich wyborców. - Jestem porażony świadomością polityczną Polaków. - Jest on na poziomie tego, który reprezentował XIX-wieczny Afrykańczyk. Ludzie muszą zrozumieć, że system to nie PO, ani PiS, tylko legislacja - powiedział.

Jednocześnie polityk ma nadzieję, że Kukiz'15 zdoła wprowadzić swoich przedstawicieli do europarlamentu. Tam zamierza dołączyć do grupy antysystemowych ugrupowań, w której znajdzie się m.in. włoski Ruch Pięciu Gwiazd. - Nie godzę się z Europą, którą pod butem trzyma Komisja Europejska razem z Niemcami i Francją. Prowadzimy rozmowy z ruchami antysystemowymi z całej Europy, m.in. Grecji, Chorwacji czy Włoch. Zamierzamy utworzyć z nimi wspólną frakcję. Mamy szansę stać się języczkiem u wagi - przekonywał.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Bruno
3 lata temu
Paweł, osoba ze srebrnego ekranu prezydentem była dwa razy - Reagan w juesej i koleś, którego nazwiska nie pamiętam, pociotek bandery. Nie mówię o Placku lub Jacku, w młodości to nawet kartofel 🥔 próbował, choć Trumpolina też zagrał rolę życia w Kevinie. Ty Pawełku na Prezia czy Prezydenta się nie nadajesz.
mm.
3 lata temu
dużo w tym prawdy !!!!! szkoda że tak póżno się obudziłeś .
Don Pedro
3 lata temu
Kukiz nie pogrążaj się... Wycie do kotleta się skończyło to teraz się w polityka bawisz nie kpij z nas
PROGNOZA
3 lata temu
KUKIZ SKOŃCZY MARNIE GORZEJ NIŻ NOWOCZESNA AŻ SIĘ PROSI O ZMIANĘ LIDERA JAKUBIAK MA GŁOWĘ NA KARKU WIDAĆ ŻE MYŚLI SENSOWNIE
grubybmw
3 lata temu
To dlaczego tak panicznie boją się tych trzech literek? BO DOBRZE ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO ŻE WIĘKSZOŚCI TYCH ZAPLUTYCH FAŁSZYWYCH MORD PO PROSTU BYŚMY JUŻ NIE OGLĄDALI !!!
Sylwia
3 lata temu
Leży na korytarzu i kwiczy...
Adam
3 lata temu
Kukiz popełnia samobujstwo polityczne. Masakra.
kasjopeja
3 lata temu
Fu, jaka obrzydliwa morda.
As
3 lata temu
Z ta świadomością polityczna Polaków, to się z panem zgadzam w 100%. Obecna władza stosuje przy użyciu mediów prymitywna metodę: dziel i rządź, która niestety sprawdza się doskonale w przypadku Polaków. Dwie partie, które zmieniają się na zmianę stołkami, w rzeczywistości grają do jednej bramki. Niestety jeśli świadomość Polaków się nie zmieni, to będzie tak cały czas.
hmn
3 lata temu
Niestety taka kolej rzeczy.Nie wierzę jakby Kukiz miał szansę to by nikogo''bliskiego''nie przygarną na stołek.W zasadzie wszędzie tak jest nawet w małych firmach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić