Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Kulisy posiedzenia PIS. Tak zmianę premiera uzasadniał Kaczyński

58
Podziel się:

Decyzją Komitetu Politycznego PiS, Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na fotelu premiera. Wiemy, co zdecydowało o wymianie. A przynajmniej, jak ją uzasadniał Jarosław Kaczyński.

Premier Beata Szydło i wicepremierzy: Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia, na którym Sejm rozpatrywał wniosek o odwołanie Beaty Szydło
Premier Beata Szydło i wicepremierzy: Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia, na którym Sejm rozpatrywał wniosek o odwołanie Beaty Szydło (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Kulisy posiedzenia, które zdecydowały o zmianie premiera rządu, odsłania Radio Zet. Za powołaniem Morawieckiego na premiera było 30 członków Komitetu Politycznego PiS, 2 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Z ustaleń stacji wynika, że podczas spotkania najważniejszych osób w partii i w klubie przemówił Jarosław Kaczyński. Zmianę na stanowisku premiera uzasadnił m. in. skomplikowaną sytuacją międzynarodową.

Kaczyński dziękował Beacie Szydło za "wspaniałą postawę, za którą trzeba ją całować nie tylko po rękach, ale i po nogach". Podkreślił, że przed nią jeszcze wiele politycznych możliwości, funkcje premiera czy prezydenta. Według PAP, premier dostała owacje na stojąco. Sam Mateusz Morawiecki nie zabrał głosu.

Informacje o zmianach w rządzie przekazała wieczorem rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Zapewniła, że Beata Szydło będzie pełniła eksponowane miejsce w rządzie. Nieoficjalnie mówi się o funkcji wicepremiera.

Przed spotkaniem Komitetu Politycznego PiS w Sejmie odbyła się burzliwa debata ws. wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla Beaty Szydło, które złożyła Platforma Obywatelska. Sejm wniosek odrzucił.

Według nieoficjalnych informacji, wotum zaufania dla rządu zaplanowano na wtorek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
Kaszub
5 lata temu
Szkoda słów na ten cyrk.......
ak001
5 lata temu
Morawiecki się nie odzywał, bo podgryzał Szydłową jak tylko mógł. A Jarek jest kłamca, bo wywalił ją za brak wyników na forum międzynarodowym. Co z tego, ze wcześniej kazał jej skakać tak, jak sam jej grał. Zwykłe pisowskie chamstwo i zakłamanie.
duma narodowa
5 lata temu
"Zmianę na stanowisku premiera uzasadnił m. in. skomplikowaną sytuacją międzynarodową'.......hahahahaha padłem od tej epokowej myśli....hahahahah onety i te pozostałe pierdziawki już wszystko wiedzą....g..wiecie a szczena to wam opadnie wkrótce...hahahahaha
tadeo
5 lata temu
Jest postęp! Tym razem 30:2. W nóżki całuję.
Jarosław
5 lata temu
Naród wybrany rządzi gojami nareszcie legalnie....?
pusty rechot
5 lata temu
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
antypis
5 lata temu
Przecież w tej pożalsięboże "partii" nikt nie może być lepszy czy bardziej popularny niż Jarkacz, wódz wodzów. Jak tylko ktoś próbuje urwać się z uwięzi i być sobą i pokazywać swoje "ja", to Jaruś uwala go natychmiast (Marcinkiewicz, Szydło). Żer też dobry Bóg nie powoła go do siebie. Byłaby korzyść dla wszystkich.
Beezon
5 lata temu
Przemysł broszkarski upadnie w Polsce....
Nuśka
5 lata temu
Pani Premier. Wielkie wyrazy uznania i szacunku za to, co Pani dla Polski zrobiła. Mam nadzieję, że pan Morawiecki będzie Pani godnym następcą.
ja
5 lata temu
bylo juz 27/1 czy grozi nam 28/0 ?
PIS = PRL`bis
5 lata temu
Co za różnica kto jest premierem czy prezydentem ? I tak rządzi PIERWSZY SEKRETARZ PARTII.
R-R
5 lata temu
No to jeszcze Macier i można naprawiać wizerunek PiS. A przepraszam, kiedy zmiana prezesa????
PIS = PRL`bis
5 lata temu
Co za różnica kto jest premierem czy prezydentem ? I tak rządzi PIERWSZY SEKRETARZ PARTII.
precz z pisem...
5 lata temu
Kaczyński musi zostać WODZEM. W referendum nigdy tego nie osiągnie więc mota.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić