oprac. Violetta Baran| 

Lech Wałęsa do Jarosława Kaczyńskiego: wiele milionów Polaków czeka, aż pan odejdzie z polityki

0
Podziel się:

Były prezydent Lech Wałęsa po raz kolejny zabrał głos w sprawie ujawnionych we wtorek przez "Gazetę Wyborczą" tzw. taśm Kaczyńskiego. Tym razem przypomniał prezesowi PiS jego własne słowa.

Lech Wałęsa po raz kolejny skomentował sprawę tzw. taśm Kaczyńskiego
Lech Wałęsa po raz kolejny skomentował sprawę tzw. taśm Kaczyńskiego (East News, Wojciech Stróżyk/Reporter)

"Jak to było p. Kaczyński? 'Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, a ci co poszli dla pieniędzy muszą odejść'? Wiele milionów Polaków czeka, aż pan odejdzie z polityki. Dosyć już wyrządzono zła" - napisał na swoim profilu na Twitterze Lech Wałęsa.

Były prezydent nawiązał w ten sposób do słów prezesa PiS, które ten wypowiedział w lipcu ubiegłego roku po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS. - Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - stwierdził wówczas Jarosław Kaczyński.

To już kolejny komentarz byłego prezydenta ws. ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" tzw. taśm Kaczyńskiego, czyli rozmów prezesa PiS z jego ciotecznym bratem Grzegorzem Tomaszewskim oraz austriackim deweloperem Geraldem Birgfellnerem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić