Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Beata Czuma
|

Lewica wzywa członków Wiosny do opuszczenia Biedronia. "Nadchodzi koniec Wiosny"

0
Podziel się:

Lewicowe partie, które dołączyły do Koalicji Europejskiej, napisały list do członków Wiosny Roberta Biedronia. Wzywają ich do opuszczenia swojego lidera i przyłączenia się do koalicji. Dają im na to dwa tygodnie.

Robert Biedroń prawdopodobnie przyjmie mandat europosła
Robert Biedroń prawdopodobnie przyjmie mandat europosła (PAP, Leszek Szymański)

List do sympatyków Wiosny wystosował Piotr Musiał w imieniu partii Wolność i Równość oraz Wojciech Filemonowicz z Socjaldemokracji Polskiej. Lewicowi działacze podkreślają, że rozproszenie sił nie poprowadzi opozycji do zwycięstwa - informuje wpolityce.pl.

"Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Wynik uzyskany przez Koalicję Europejską, w skład której weszły nasze partie - Socjaldemokracja Polska oraz Wolność i Równość - pokazuje, że tylko konsolidacja rozproszonych sił politycznych pozwala skutecznie walczyć o uzyskanie znaczącego wyniku wyborczego. Przed nami wybory do Sejmu i Senatu, które mieć będą szczególne znaczenie dla drogi, jaką pójdzie Polska w kolejnych latach. Również i w tym przypadku rozpraszanie sił i replikowanie list wyborczych nie będą służyły ani samym partiom politycznym wybierającym indywidualizm, ani ich wyborcom" - piszą Filemonowicz i Musiał.

Dalej działacze lewicy przekonują, że "nieuchronnie nadchodzi koniec Wiosny".

"Do 21 czerwca czekamy na zgłoszenia tych spośród Was, którzy podzielając nasze wartości pragną przyłączyć się do drużyny realnie walczącej o wygraną w najbliższych wyborach, tych, którzy chcą kandydować lub wspierać kandydatury dające nadzieję na zdobycie mandatu w wyborach parlamentarnych. Apelujemy do Was, abyście przyłączyli się do nas, gdyż tylko w jedności siła" - czytamy w liście.

"Chodźcie z nami!"

Przedstawiciele WiR i SDPL przekonują, że "łączą ich wspólne wartości, jak świeckie, socjaldemokratyczne i postępowe państwo". Ich zdaniem, aby zrealizować te idee, trzeba "wznieść się ponad pomniejsze różnice programowe".

"Chodźcie z nami!" - apelują na koniec.

Jak twierdzi portal wpolityce.pl, w Wiośnie zapanował chaos po tym, kiedy okazało się, że Robert Biedroń nie zrzeknie się mandatu europosła, jak wcześniej zapowiadał. Zanim został europarlamentarzystą Biedroń zapowiadał, że odda mandat swoim ludziom, a startuje ze swoim nazwiskiem, bo jest rozpoznawalny.

W czwartek w TOK FM Krzysztof Śmiszek, członek Wiosny i prywatnie partner Biedronia, powiedział, że jego partner zostanie w Europarlamencie. W związku z tym wielu członków tej partii ma rozważać powrót do SLD i przyłączenie się do Koalicji Europejskiej.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić