Natalia Durman
Natalia Durman| 
aktualizacja 

Macierewicz porównał Rydzyka do polityków. Oto efekt

66
Podziel się:

Szef MON Antoni Macierewicz jednym zdaniem potwierdził swoją lojalność wobec "rodziny" o. Tadeusza Rydzyka. - Rodzina Radia Maryja, Radio Maryja, wszystkie dzieła o. Tadeusza Rydzyka i ojców redemptorystów zmieniły Polskę w ciągu kilkudziesięciu lat nieporównywalnie bardziej i głębiej, niż wiele wysiłków, działań i zachowań polityków - stwierdził. To nie koniec komplementów po adresem duchownego.

Macierewicz: nawet jeśli próbują się z tego wyśmiewać, trzeba zobaczyć tę wielkość
Macierewicz: nawet jeśli próbują się z tego wyśmiewać, trzeba zobaczyć tę wielkość (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Słowa Macierewicz padły w felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Minister zaznaczył, że nie neguje wartości wysiłku politycznego, bo sam zajmuje się polityką i wie, że bywa to "trudne, gorzkie, wymagające uporu, determinacji i przede wszystkim wiary w sens działania i szanse sukcesu".

- Właśnie ten sens, ta wiara, ta szansa sukcesu płynie z tego, w co wierzymy jako ludzie, płynie z naszej wiary chrześcijańskiej, płynie z naszej wiary katolickiej i płynie z tego, co nas otacza. A otacza nas w olbrzymim stopniu właśnie rodzina Radia Maryja, otacza nas słowo ojców redemptorystów, otacza nas wysiłek i wielka moc ducha ojca dyrektora - mówił Macierewicz.

- Tak właśnie jest, nawet jeżeli się z tego próbują różni wyśmiewać, albo atakować, to trzeba zobaczyć tę wielkość, która jest wokół nas i która dodaje nam siły, która sprawia, że możemy realizować nasze zdania - podsumował.

Kolejna dotacja

Kilka dni temu geotermia ojca Rydzyka dostała kolejną dotację. Przyznał ją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za 12 mln zł ma powstać sieć zasilająca w ciepło hotel akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia.

Zobacz także: Zapytaliśmy Antoniego Macierewicza czy podpisałby książkę Tomasz Piątka:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić