Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Macierewicz porównał Rydzyka do polityków. Oto efekt

49
Podziel się:

Szef MON Antoni Macierewicz jednym zdaniem potwierdził swoją lojalność wobec "rodziny" o. Tadeusza Rydzyka. - Rodzina Radia Maryja, Radio Maryja, wszystkie dzieła o. Tadeusza Rydzyka i ojców redemptorystów zmieniły Polskę w ciągu kilkudziesięciu lat nieporównywalnie bardziej i głębiej, niż wiele wysiłków, działań i zachowań polityków - stwierdził. To nie koniec komplementów po adresem duchownego.

Macierewicz: nawet jeśli próbują się z tego wyśmiewać, trzeba zobaczyć tę wielkość
Macierewicz: nawet jeśli próbują się z tego wyśmiewać, trzeba zobaczyć tę wielkość (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Słowa Macierewicz padły w felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Minister zaznaczył, że nie neguje wartości wysiłku politycznego, bo sam zajmuje się polityką i wie, że bywa to "trudne, gorzkie, wymagające uporu, determinacji i przede wszystkim wiary w sens działania i szanse sukcesu".

- Właśnie ten sens, ta wiara, ta szansa sukcesu płynie z tego, w co wierzymy jako ludzie, płynie z naszej wiary chrześcijańskiej, płynie z naszej wiary katolickiej i płynie z tego, co nas otacza. A otacza nas w olbrzymim stopniu właśnie rodzina Radia Maryja, otacza nas słowo ojców redemptorystów, otacza nas wysiłek i wielka moc ducha ojca dyrektora - mówił Macierewicz.

- Tak właśnie jest, nawet jeżeli się z tego próbują różni wyśmiewać, albo atakować, to trzeba zobaczyć tę wielkość, która jest wokół nas i która dodaje nam siły, która sprawia, że możemy realizować nasze zdania - podsumował.

Kolejna dotacja

Kilka dni temu geotermia ojca Rydzyka dostała kolejną dotację. Przyznał ją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za 12 mln zł ma powstać sieć zasilająca w ciepło hotel akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia.

Zobacz także: Zapytaliśmy Antoniego Macierewicza czy podpisałby książkę Tomasz Piątka:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
rydzyk
rok temu
Już ma swoje lata i kiedyś zamknie te swoje kaprawe oczka
jurek
5 lata temu
sędzia ma kończyć w wieku 65 lat a tych starych dziadów kto wygoni od żłobu bo to co dzieje się w naszym kraju jest straszne i gorsze niż okupacja
on
5 lata temu
do czubków z amerykańskim agentem
Pingwi
5 lata temu
Ogranie olejem akademika i budynku wydziału, na którym pracuję (fakt - niewielki, ok 200 studentów, i dobrze ocieplony) kostuje tocznie 40-50 tys złotych. Oznacza to, że tylko tych 12 mln to 240-300 lat ogrzewania szkoły Rydzyka, a przecież to tylko jedna z wielu transz, bo ogrzewanie szkoły Rydzyka pochłonęło już kilkadziesiąt jak nie kilkaset milionów z naszych podatków. On ma te ściany z metalu, że tak tracą ciepło? Pewnie ze złota.
fan
5 lata temu
Przez takiego przebierańca większość ludzi znienawidziła kler?! Odchodząc od kościoła i tego ohydnego przepychu.To są dzisiejsi wybrancy?!
gov
5 lata temu
Urzędnicy w Polin będą obowiązani posługiwać się biegle dwoma , podstawowymi językami tj. hebrajskim i polskim . Wiadomo już dziś kto straci pracę na stanowiskach urzędowych - ci co nie znają jednego z tych języków .Tse la vie , reszta , bujać się "podnóżki" może załapiecie się na okres przejściowy , może .
marek
5 lata temu
zbombardowanie całego torunia to zbyt wielka kara dla rydzyka :-) a ciepła woda tylko z ciepłowni bo rydzyk źle wywiercił :-)
mm
5 lata temu
Trudno uwierzyć ,że to się dzieje na prawde!!!
wojtas
5 lata temu
Nawet św. Jan Paweł II nie pobłogosławił telewizji Rydzyka wiedząc, że to dzieło Szatana.
PR t
5 lata temu
Rzeczywiście Tatuś Rydzyk i jego towarzystwo a nawet szerzej cały kler KK spowodował bardzo ogromne zmiany w PR. Jako przykłady mogą służyć skandaliczne wyroki na pijanych morderców w sutannach kierujących samochodami. Takie to zmiany na lepsze.
marek
5 lata temu
może zomowcy lali macierewicza za mocno :-)
aaaaaaa
5 lata temu
Macierewicz był, jest i będzie pupilkiem rydzyka a PiS zabiega o opiekę rydzyka więc nic mu nie zrobią bo będą bać się stracić poparcie rydzyka. I tak się kręci koło zwane "co łaska", na służbę zdrowia nie ma ale ponad 40 milionów w 2 lata na rydzyka było...
ja
5 lata temu
Wyborcy pisu wyluzujcie i sie przez chwilę zastanówcie kto z was skorzystal na tych pieniądzach przekazywanych rydzykowi ? mało jest szczytniejszych rzeczy na które można bylo przeznaczyć te pieniądze? Ludzie obudźcie się z tej hipnozy i zacznijcie myśleć.
nyt
5 lata temu
Motto Belzebuba jak ukradniesz i nie złapią, to tak jak by sam Bóg dał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić