Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Maciej Deja
Maciej Deja
|

Marek Kuchciński i jego loty. Wykaz budzi wątpliwości

0
Podziel się:

Marek Kuchciński korzystał z rządowej floty powietrznej 85 razy - wynika z wykazu opublikowanego na stronach Sejmu. Przez pierwsze 26 miesięcy kadencji marszałek miał latać zaledwie 6 razy, a przez ostatnie 17 miesięcy... 79 razy.

Marek Kuchciński i jego loty. Wykaz budzi wątpliwości
Marek Kuchciński i jego loty. Wykaz budzi wątpliwości (East News)

Marek Kuchciński wydał w poniedziałek oświadczenie ws. lotów rządowymi samolotami. Obok niego siedział szef CIS Andrzej Grzerzółka, który dementował informacje o zniszczeniu dokumentów z lotów marszałka sprzed marca 2018. Tych jest jednak zastanawiająco niewiele.

- Nie wiemy, na jakiej podstawie są te informacje przekazywane, natomiast pragnę państwa zapewnić, że komplet dokumentów za bieżącą kadencję jest dostępny w Kancelarii Sejmu - powiedział szef Centrum Informacyjnego Sejmu. Andrzej Grzegrzółka zapowiedział, że na stronie Sejmu zostaną opublikowane wszystkie informacje związane z połączeniami marszałka Sejmu w tej kadencji.

- Będzie to kompletna, szczegółowa informacja - zapewniał. Wykaz pojawił się w poniedziałek wieczorem. Zamiast dokumentów - tabelka, z której nie wynika z kim i czym latał Marek Kuchciński.

Zobacz także: Zobacz też: Afera wokół lotów Kuchcińskiego. Oświadczenie marszałka Sejmu

Marek Kuchciński i jego loty. Wykaz nie pokrywa się z dokumentami

Wykaz za pełną kadencję zawiera zaledwie 85 pozycji, a aż 70 dotyczy podróży na trasie Rzeszów-Warszawa. To znacznie mniej, niż wynika z dokumentów, które w Bazie Lotnictwa Transportowego dostali 2 sierpnia posłowie PO.

Politycy wykazali, że w okresie od marca 2018 do czerwca 2019 lotów było 109 i to tylko na trasie do Rzeszowa lub Huwnik, gdzie Kuchciński ma kilkuhektarową posiadłość. To właśnie posłowie PO zasugerowali, że dokumentacja z wcześniejszych lotów mogła zostać zniszczona. Taką tezę postawiła "Rzeczpospolita".

Marek Kuchciński i jego loty. Liczby nie kłamią?

Po przeanalizowaniu wykazu przygotowanego przez CIS widać ogromną dysproporcję jeśli chodzi o częstotliwość podróży marszałka Sejmu. W ciągu 496 dni między 13 marca 2018 roku a 22 lipca tego roku Marek Kuchciński korzystał z rządowej floty powietrznej 79 razy.

Jak przekonuje CIS, przez 852 dni od inauguracji Sejmu (12 listopada 2015 r.) do 13 marca 2018 - marszałek miał natomiast latać... 6 razy. W tym okresie jeden przelot przypada średnio na 142 dni. W ostatnich 17 miesiącach Kuchciński lata już średnio raz na 6 dni. Niemal 23 razy częściej.

W wykazie przygotowanym przez CIS nie ma np. lotu z końca października 2016. Marek Kuchciński zamieścił wtedy na Twitterze wpis ze zdjęciem, na którym widać go wsiadającego do rządowego samolotu. "Jest moc!" - napisał marszałek. Według spisu ostatni lot, który mógł odbyć na pokładzie samolotu widocznego na zdjęciu, odbył się 6 września, następny - dopiero pod koniec listopada.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić