oprac. Bartosz Goluch| 

Marek Kuchciński nadal mieszka w willi za publiczne pieniądze

47
Podziel się:

Marek Kuchciński nie sprawuje funkcji marszałka Sejmu od 9 sierpnia. Nie przeszkadza mu to jednak mieszkać w zarządzanej przez Kancelarię Prezydenta willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie. KPRP podkreśla, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Marek Kuchciński
Marek Kuchciński (East News, Jacek Domiński)

"Zgodnie z umową najmu lokal zostanie zwolniony przez najemcę w terminie dwóch miesięcy od dnia zaprzestania wykonywania sprawowanej przez niego funkcji" - pisze w odpowiedzi na zapytanie "Rzeczpospolitej" Kancelaria Prezydenta.

Pobyt Kuchcińskiego przy ul. Bacciarellego może jednak zostać znacznie przedłużony. W ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe przewidziano bowiem wyjątek, który mówi, że w uzasadnionych przypadkach wysoki urzędnik może wystąpić o przedłużenie najmu o 4 miesiące. Ustawa nie precyzuje jednak, w jakich sytuacjach ten przepis może zostać zastosowany.

Wynajem willi kosztuje 4,1 tys. złotych miesięcznie. Przypomnijmy, że Marek Kuchciński złożył dymisję z funkcji marszałka Sejmu w związku z aferą samolotową. Polityk wykorzystywał rządowe loty do celów prywatnych - wraz z byłym marszałkiem podróżowali m.in. członkowie jego rodziny. Kuchciński odbył aż 109 lotów na trasie Warszawa-Rzeszów. W pobliżu miasta leżą Huwniki, gdzie polityk ma 109-hektarową posiadłość.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński o "nihilizmie". Publicyści podzieleni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić