Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

"Marsz miliona"? Szykuje się gorący weekend

159
Podziel się:

Środowiska "Gazety Polskiej" i "w Sieci" zaproponowały zorganizowanie marszu poparcia zmian. Organizację marszu zapowiedział na portalu wPolityce.pl Jacek Karnowski, a na portalu Niezależna Tomasz Sakiewicz. Tylko jeden proponuje sobotę, a drugi niedzielę.

"Marsz miliona"? Szykuje się gorący weekend
(PAP)

"Bez masowego poparcia społecznego nie będzie żadnych zmian w sądach. Zmobilizujmy się niedziela godz. 15. W godzinę milosierdzia. Warszawa" - napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

"Opozycja chce zepchnąć zwolenników rządu do kąta, chce im wmówić, że są samotni, że wszyscy inni wokół są przeciw rządzącym. A to przecież nieprawda. Jeśli marsz miliona w końcu ma przejść przez Warszawę, to właśnie teraz. Najlepiej za tydzień w sobotę 29 lipca" - napisał z kolei Jacek Karnowski w portalu wPolityce.pl

"Tej próbie sterroryzowania Polaków obrazami tysięcy ludzi z lampkami (tysięcy! nie setek tysięcy, i nie milionów!) trzeba się przeciwstawić. Potrzebny jest wielki marsz zwolenników rządu, zwolenników Dobrej Zmiany. Naprawdę wielki, gromadzący wszystkie istotne środowiska" - napisał Karnowski.

Zobacz: Protesty w obronie sądów - 50 tysięcy osób w Warszawie

Tomasz Sakiewicz deklaruje szybkie dogadanie się w sprawie terminu.

"Nie kokietuj, tylko wetuj"

Po decyzji prezydenta o zawetowaniu dwóch ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS przed sądami w poniedziałek odbywały się manifestacje, podczas których domagano się weta także wobec trzeciej ustawy - o ustroju Sądów Powszechnych, którą Andrzej Duda postanowił podpisać.

Zobacz także: Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy ws. weta

W Warszawie zgromadzono się przed Pałacem Prezydenckim; skandowano: "wolność, równość, demokracja" i "wolne sądy". Protestujący mieli transparenty: "2?3"; "nie kokietuj, tylko wetuj"; "spacerująca rewolucja"; "2 to już coś" oraz "wolne sądy sprawy sedno, więc krzyczymy: jeszcze jedno".

Na wiecu przed Sądem Okręgowym w Gdańsku b. prezydent Lech Wałęsa zapewniał: "jestem z wami i pozostanę do końca (...) Jestem zobowiązany wygłaszać swoje zdanie i uwagi, a wy macie wybrać, co wam z tego pasuje, abyście szli do zwycięstwa i do odzyskania tego, co straciliśmy w tym niedługim powyborczym okresie".

Zobacz także: Kolejny dzień protestów przed Pałacem Prezydenckim

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(159)
Kliut
5 lata temu
Jesli bedzie milion to tylko uzmyslowi zdrowej tkance spolecznej iz zyje i funkcjonuje w sasiedztwie miliona niedorozwoij umyslowych
zibi
5 lata temu
A ja pytam się gazetę Polską to czyta się tylko w Warszawie dlaczego nie zorganizujecie marszów w całej Polsce przecież z Wrocławia nikt nie bedzie jechał do Warszawy.
Gość
5 lata temu
Nasze demonstracje- czyli prawych i prawdziwych Polaków są spontaniczne- nikogo tu nie trzeba na siłę zwoływać i przywozić z całej Polski autobusami opłacanymi przez partię pis.
myrek
5 lata temu
ja widzę tylko wszędzie ukrainców robicych w miejscu polaków i za więcej czasem, a nie dobre zmiany
azse
5 lata temu
nie mogę kliknąć , bo mam ciągle zblokowane.
i to ma sens.
5 lata temu
A dlaczego nie, przecież zakazu nie mają. Każdy ma prawo do demonstracji.jak mogą jedni to chyba mogą i drudzy. I to nawet ma sens.
Monika
5 lata temu
Brawo Brawo jesteśmy z wami
w poniedziałe...
5 lata temu
to może zrobić tak w sobote marsz 20 mln mężczyzn popierających dobrą zmiane a w niedziele 20 mln kobiet :)
Przedsiębiorc...
5 lata temu
Bełchatów - ja, rodzina i znajomi jedziemy! "Spontan" przeciwko mafii od tuska.
łzy Sawickiej
5 lata temu
Żadnego miliona nie będzie ,tylko na fotomontażach tvenowskich,które trafią za granicę.
Pamiętliwy
5 lata temu
Powiem tylko krótko parafrazując słowa z lat 80-tych. PRECZ Z KACZYZMEM!!!!!!!!!!!!!!!!! I cytując słowa piosenki z tamtych czasów. "Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem"
Bajka
5 lata temu
O rany szykuje się zlot dewotek z pod kościoła i patologii, co jałmużnę pobiera 500 plus. Ale będzie widowisko
Sonda dla NSF...
5 lata temu
Kto w opozycji daje + kto za PISem daje -
Podatnicy pyt...
5 lata temu
Marsz za milion (zł)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić