Mateusz Morawiecki na Śląsku. Premier chwali się dokonaniami

0
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że jego rząd zainwestował miliard złotych w uczelnie na Śląsku. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji w Katowicach wskazał, co jego ugrupowanie ma do zaoferowania mieszkańcom tego województwa w ramach Programu dla Śląska.

Mateusz Morawiecki wskazał, że rządowy Program dla Śląska pochłonie 62 mld złotych.
Mateusz Morawiecki wskazał, że rządowy Program dla Śląska pochłonie 62 mld złotych. (PAP, Łukasz Gągulski)

– Jest rzeczą niesatysfakcjonującą, że nauka w zbyt małym stopniu przekłada się na korzyści gospodarcze. Przeznaczyliśmy ponad miliard złotych na program dla uczelni województwa śląskiego – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem polityka infrastruktura drogowa, kolejowa, energetyczna, a także poprawa powietrza, badania i rozwój są głównymi gałęziami, w które trzeba zainwestować w tym regionie. Dlatego też w ramach budżetu rządowego Programu dla Śląska, zabezpieczono na te cele 58 mld złotych.

– Nie może być tak, żeby konurbacja trzymilionowa nie była jednym z centrów logistycznych Polski i Europy Centralnej – ocenił Morawiecki.

Zobacz także: Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

– Podpisujemy kilka umów na rozwój infrastruktury w województwie śląskim. Mamy znakomitą grupę, która nadzoruje i kreuje nowe pomysły. Zatwierdziliśmy nowe projekty na 5 mld złotych, które przyczynią się do stanu środowiska i przyciągną nowych przedsiębiorców – dodał premier.

Morawiecki podkreślił, że przedstawiciele jego ugrupowania w Unii Europejskiej będą dbać o potrzeby mieszkańców Śląska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

– Będziemy prowadzić negocjacje klimatyczne w Brukseli tak, by uwzględniały interesy Śląska – zapowiedział PMM i dodał, że jego rządowi bliskie są problemy regionu, ponieważ część ministrów z jego rządu pochodzi właśnie ze Śląska.

– Jestem przekonany, że Program dla Śląska, który realizujemy, przyłoży się do tego, przyczyni się do tego, że Śląsk, tak jak kiedyś, będzie perłą w koronie produkcji w Polsce. (…) Musimy tę perłę w odpowiedni sposób wykorzystać – podkreślił szef rządu.

Z danych podanych przez Morawieckiego oraz KPRM wynika, że w ramach Programu dla Śląska, rozpoczętego w grudniu 2017 roku, zainwestowano w tym regionie już 48 mld złotych z zaplanowanych 62 mld złotych.

Mateusz Morawiecki będzie startował w najbliższych wyborach parlamentarnych (które odbędą się 13 października) z Katowic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: KRO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić