Natalia Durman
Natalia Durman| 

Minimalna różnica między PiS a PO. Najnowszy sondaż

294
Podziel się:

Niecałe 3 punkty procentowe dzielą Prawo i Sprawiedliwość, lidera stawki, i Platformę Obywatelską, drugą w zestawieniu, w najnowszym sondażu partyjnym Instytutu Badań Spraw Publicznych.

PiS wciąż na czele, ale PO depcze mu po piętach
PiS wciąż na czele, ale PO depcze mu po piętach (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Sondaż został przeprowadzony dla radiozet.pl. I tak, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS (Zjednoczona Prawica), mogłoby liczyć na 35,05 proc. poparcia, a PO na 32,2 proc.

Na uwagę zasługuje wysoki wynik Wiosny Roberta Biedronia. Chęć zagłosowania na nową formację zadeklarowało prawie 12 procent respondentów.

W Sejmie znalazłby się jeszcze, nieznacznie przekraczający próg wyborczy (5,76 proc.), Ruch Kukiz’15.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pozostałe ugrupowania nie mogłyby liczyć na przekroczenie bariery 5 procent. SLD zdobyłoby niecałe 4-proc. poparcie, PSL - 3,27 proc., Wolność - 1,55 proc., Nowoczesna - 1,14 proc., a Razem - 0,15 proc.

Prawie 5 procent badanych nie wie, na kogo oddałoby głos.

Sondaż Instytutu Badań Spraw Publicznych został przeprowadzony w dniach 31.01- 06.02.2019 roku na reprezentatywnej grupie 1000 pełnoletnich Polaków.

Sukces Biedronia. Komentarz

Przypomnijmy, to kolejne badanie na przestrzeni kilku dni, w którym Wiosna Roberta Biedronia może liczyć na wysokie poparcie. Z niedawnego sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla "Faktów" TVN wynikało, że mogłaby zdobyć w najbliższych wyborach aż 14 proc. głosów.

Największym poparciem cieszyła się Zjednoczona Prawica, czyli koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Chęć oddania na nią głosu zadeklarowało 29 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (20 proc.).

Zobacz także: Zobacz także: Rewelacyjny wynik sondażowy Biedronia. Marek Sawicki studzi emocje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić