Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Najnowszy sondaż: PiS lekko traci, opozycja trochę zyskuje

13
Podziel się:

Z najnowszego sondażu Kantar Public wynika, że gdyby wybory odbyły się na początku listopada, to na PiS oddałoby głos 38 proc. badanych. To o 3 pkt. proc. mniej niż w październiku i o 2 pkt proc. mniej niż kilka dni temu, w sondażu tej samej pracowni badań dla TVP.

Zgodnie z najnowszym sondażem Kantar Public do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań
Zgodnie z najnowszym sondażem Kantar Public do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań (East News, Michał Dyjuk/Reporter)

Na Platformę Obywatelską, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public, o którym informuje portal rz.pl powołując się na PAP, zagłosowałoby 18 proc. ankietowanych (tyle samo co w październiku - przyp. red.). Na Kukiz'15 oddałoby głos 9 proc. badanych (o 1 pkt procentowy więcej niż miesiąc temu), Nowoczesna - 7 proc. (o 2 pkt. proc. więcej niż w październiku); 5 proc. poparcia uzyskałoby PSL (wynik bez zmian). SLD, Partia Razem i Wolność znalazłyby się pod progiem wyborczym.

Sondaż, jak informuje PAP, został przeprowadzony 3-8 listopada 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1029 pełnoletnich mieszkańców Polski techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Co ciekawe ten sam ośrodek badawczy opublikował kilka dni temu wyniki sondażu przeprowadzonego dla TVP. Badania przeprowadzono 3-5 listopada, na grupie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski, czyli mniej więcej w tych samych dniach, co najnowszy sondaż. Jednak jego wyniki znacznie się różnią. Deklarację zagłosowania na PiS złożyło 40 proc. badanych, na PO - 20 proc., na Nowoczesną - 8 proc., Kukiz'15 - 7 proc., SLD - 5 proc. PSL, Partia Razem i Wolność nie wprowadziłyby swoich przedstawicieli do Sejmu.

Źródło: rz.pl, tvpparlament.pl,

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
kaja
5 lata temu
źrodlo -za szwbasi hajs
Basia
5 lata temu
Korea polnocna martwi sie utrata demokracji w polsce.
Ala
5 lata temu
Co to znaczy lekko Traci . To moze byc mniej niz 27:1 ?. Pis jest na dnie I dlatego Tak kradnie. 50 miliardow w 2 lata.
KSDS
5 lata temu
Dane sondażowe i statystyczne są jednym i tym samym tzn 70 % na bula a prawda była inna !
asdas
5 lata temu
Weźmy sondaż od dwóch różnych dostawców i powiedźmy że pis traci :D
Monika
5 lata temu
Jakby wygrało PO to będziecie tyrać do 67 lat mężczyźni i 65 lat kobiety, CBA zniknie,która obecnie skutecznie ściga przestępców i wykrywa przestępstwa gospodarcze popełnione za PO,wpuszczą muzułmanów i będziemy żyć lub nie w zależności gdzie zaplanują zamach na niewinnych, sądy same będą decydować o sobie i innych bez kontroli czyli będzi ejak było + muzułmanie. Tego chcecie?
Jola z bambol...
5 lata temu
Taką opozycja Jaka mamy PIS będzie rządził przez następne 100lat.Zostalo tylko ujadanie kundli które staje się już nudne:) tylko się nie pogryzcie nawzajem, haha
marek
5 lata temu
świętowanie z pisem 11 listopada to nieporozumienie :-)
emeryt
5 lata temu
jeszcze jedna podwyżka i PIS zginie jak myszka - historia zatacza koło.
My
5 lata temu
Jak gruby schludnie (PIS) to chudy zdechnie (PO. N)
Borsuk
5 lata temu
Znacznie się różnią? Różnice w granicach błędu statystycznego. Biedny redaktorzyna z o2 pewnie nie ma pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak błąd statystyczny.
Fa
5 lata temu
PAD ciągnie PIS w dół
h,m
5 lata temu
Za dwa dni będzie już przestarzały.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić