oprac. Violetta Baran| 

Najnowszy sondaż. Siedem partii w Sejmie, Wiosna na wysokiej pozycji

69

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach Robert Biedroń miałby powody do zadowolenia. Zaledwie kilka dni po konwencji założycielskiej swojego ugrupowania głosowanie na Wiosnę zapowiedziało 14 proc. ankietowanych.

Dobra wiadomość dla Roberta Biedronia. Jego partia może liczyć na spore wsparcie
Dobra wiadomość dla Roberta Biedronia. Jego partia może liczyć na spore wsparcie (PAP, Grzegorz Michałowski)

Z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla „Faktów” TVN wynika, że w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele siedmiu ugrupowań. Nadal największym wsparciem cieszy się Zjednoczona Prawica, czyli koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Swój głos na nią oddałoby 29 proc. ankietowanych ( o 4 pkt. proc. mniej niż w listopadzie).

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Zagłosowałoby na nią 20 proc. badanych. W poprzednim badaniu, w listopadzie ubiegłego roku, ugrupowania te badano oddzielnie. Wówczas PO mogła liczyć na 26-proc. poparcie, Nowoczesna - 3 proc. To oznacza, że łączny wynik obu ugrupowań jest obecnie niższy aż o 9 pkt. proc.

Na trzecim miejscu na podium znalazła się Wiosna Roberta Biedronia, na która zagłosować chce 14 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostaliby się jeszcze parlamentarzyści Kukiz '15 - głosowanie na nich deklarowało 7 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do badania z listopada) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc.(1 pkt. proc. mniej). Na Partię Wolności i Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 5 proc. badanych, co oznacza, że oba te ugrupowania przekroczyłyby przewidziany w ordynacji 5-procentowy próg wyborczy.

Źródło: fakty.tvn24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić