oprac. Patryk Skrzat| 

Nalot na "siedzibę Minionków". Policja zarekwirowała podrobione maskotki

20
Podziel się:

Ponad dwa tysiące pluszowych Minionków i Pokemonów znaleźli w jednym z mieszkań w Legnicy policjanci. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 120 tysięcy złotych.

Nalot na "siedzibę Minionków". Policja zarekwirowała podrobione maskotki
(Policja, mat. prasowe)

Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że jedna z firm działających na terenie Legnicy, sprzedaje przez internet podrobione maskotki. Gdy pojechali do siedziby firmy, zobaczyli tysiące zabawek zapakowanych w pudła i worki. Przypuszczenia się potwierdziły, pluszaki okazały się podróbkami. Zostały bezprawnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm. W siedzibie firmy policjanci znaleźli także podrobione pilniki do stóp znanej firmy.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad ponad dwa tysiące maskotek i ponad pięćset kompletów pilników. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 120 tysięcy złotych. 39-letnia właścicielka firmy została przesłuchana lecz odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie.

Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz przepadek towaru.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić