Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Nawet 15 tys. zł za polecenie do pracy. Zgłosić kandydata może każdy

2
Podziel się:

Jak otrzymać równowartość od kilku aż do 15 tys. zł nawet nie będąc pracownikiem firmy? To możliwe dzięki systemowi poleceń pracowniczych opracowanemu przez jedną z firm branży IT.

 Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka.
Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka. (Fotolia, anyaberkut - Fotolia.com)

Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft, posiada ciekawy system poleceń pracowniczych w branży. Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka. Jedyny warunek – musi być dobry w tym, co robi i przekonać do siebie rekruterów. Za skuteczne zarekomendowanie kandydata można liczyć na bardzo wysokie nagrody.

- Poszukujemy przede wszystkim specjalistów z kilkuletnim stażem. Osoby z takim doświadczeniem są bardzo cenne na rynku – tłumaczy Katarzyna Roj, szefowa działu rekrutacji w firmie Luxoft. - Dziś, aby przyciągnąć do pracy najlepszych w IT, nie wystarczy znana marka. Ważne są możliwości, jakie daje firma, dodatkowe benefity, ale przede wszystkim przebicie w dotarciu do specjalistów. Nie ma lepszej metody na to ostatnie niż polecenie od znajomego. To tak, jakbyśmy mieli tysiące rekruterów w całej Polsce – podkreśla.

Projekt zakłada, że za skuteczne polecenie specjalisty osoba zgłaszająca otrzyma wynagrodzenie po zakończeniu jego okresu próbnego w firmie. Za polecenie na stanowisko senior java developera można dostać 8 tys. zł brutto, a managera, nawet do 10 tys. zł brutto.

Zobacz także: Obok języków obcych to język kodowania jest przyszłością dzieci

Firma przewidziała także dodatkowe bonusy związane z rekomendacją na tzw. "gorące" stanowiska. - Bywa, że nowa rola otwiera się z dnia na dzień. Potrzebujemy wtedy szybko znaleźć odpowiednią osobę - tłumaczy Katarzyna Roj. W takim przypadku wysokość premii dla polecającego może przekroczyć wspomnianą kwotę 10 tys. I tak, za udaną rekomendację można obecnie otrzymać 12 tys. zł brutto, a za potrzebnego "na już" team leadera, nawet do 15 tys. zł brutto.
.
Luxoft przewiduje nagrody związane ze skuteczną rekomendacją nie tylko dla pracowników, ale także dla osób niezatrudnionych w firmie. - Nie jest ważne, gdzie ktoś pracuje, czy jest związany z naszą firmą czy nie. Musi być jedynie pełnoletni i oczywiście liczą się umiejętności kandydata - przekonuje Katarzyna Roj.

Firma obecnie zatrudnia obecnie ok. 12,8 tys. pracowników, w 42 biurach na całym świecie. W naszym kraju, w czterech lokalizacjach firmy - w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście, w sumie pracuje ponad 2 tys. specjalistów. Realizują zadania głównie dla bankowości inwestycyjnej, ale także w coraz to nowych obszarach takich jak komunikacja i rozrywka, biotechnologia oraz motoryzacja.

Aż 84 proc. z dostępnych aktualnie stanowisk związanych jest z nowymi projektami. Wszystkie cztery centra negocjują obecnie umowy z nowymi klientami. Stąd niemałe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i doświadczonych programistów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Kamilla**
5 lata temu
Przestańcie bzdury wypisywać! W Polsce ci pseudo biznesmeni, a jest ich 97% chcieliby najlepiej, aby pracownik pracował za miskę ryżu! Znał wszystkie języki programowania, prowadził księgowość, był dyspozycyjny 24 godziny na dobę, potrafił robić gładzie, kłaść kafelki, wstawiać okna, posiadał uprawnienia na wózki widłowe. Znał egzotycznie języki, takie jak arabski, paszto, tybetański lub inne i pracował za 2 tysiące brutto, całując "pracodawcę" po stopach, że łaskawca ją dał! A pani Roj niech nie pierniczy głupot, zgłoszę się do niej, ciekawe czy będzie miała dla mnie propozycję pracy, powołam się na ten artykuł. Jak nie będzie miała to za wprowadzanie w błąd podam ją do sądu! Dość już tych pseudo ekspertów klepiących to samo od lat i oderwanych od rzeczywistości!
kadrowa Graży...
5 lata temu
najśmieszniejsi są właśnie tacy jak ta "katarzyna roj", wielcy eksperci od tzw. haeru, którzy muszą mocno udawać, bo nic przydatnego nie potrafią
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić