Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Nawet 6 mln zł dla firm. Rusza konkurs BGK

0
Podziel się:

Bank Gospodarstwa Krajowego rozpoczął właśnie nabór wniosków o kolejną turę dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorców. Najlepsi będą mogli dostać nawet 6 mln zł dotacji ze środków unijnych.

Małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego
Małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego (Materiały prasowe)

To już szósta edycja konkursu. Do tej pory pieniądze z BGK otrzymało ponad 500 firm na łączną kwotę 970 mln zł - piszą wiadomoscihandlowe.pl.

– Przedsiębiorcy z sektora MŚP bardzo często rozważają kredyt na innowacje technologiczne jako źródło finansowania innowacyjnych pomysłów. W dotychczasowych pięciu naborach do BGK wpłynęło blisko 1,9 tys. wniosków o dofinansowanie. Co więcej, są to tylko wnioski składane przez mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa – mówi Mateusz Szulc z Departamentu Programów Europejskich Banku Gospodarstwa Krajowego, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

BGK wspiera przede wszystkim projekty innowacyjne przy pomocy premii technologicznej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Pieniądze pochodzą z unijnego programu Inteligentny Rozwój. Firma, która chce ubiegać się o dotację, musi stworzyć innowacyjny biznes, w którym powstanie zupełnie nowy nowy bądź ulepszony produkt albo usługa.

– O dofinansowanie mogą się ubiegać firmy, które rzeczywiście mają wysoki poziom innowacyjności. Eksperci oceniający taki projekt będą rozpatrywać, czy produkt bądź usługa – które powstaną w wyniku jego realizacji – będą innowacyjne na skalę ogólnokrajową - mówi Szulc.

- Innowacyjność ograniczająca się jedynie do obszaru przedsiębiorstwa to za mało, żeby skorzystać z tego dofinansowania – dodaje przedstawiciel BGK.

Wnioski można składać od 15 października.

– Od tego dnia jest aktywny generator wniosków o dofinansowanie, czyli narzędzie działające w przeglądarce internetowej, za pośrednictwem którego można przygotować wniosek i złożyć go w wersji elektronicznej. Wnioski o dofinansowanie można składać aż do 27 lutego przyszłego roku. Do rozdysponowania w tym naborze mamy około 350 mln zł - mówi Szulc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić