Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Makowski
Marcin Makowski
|

Nieoficjalnie: Donald Trump modyfikuje plan wizyty w Polsce. Ucieka ważny punkt programu [NEWS]

40
Podziel się:

Jak udało się nam ustalić, w ostatniej chwili z agendy podróży do Polski, którą na przełomie sierpnia i września odbędzie prezydent USA Donald Trump, usunięto jej ważny punkt. Chodzi o wizytę obydwu prezydentów w bazie wojsk amerykańskich w Powidzu. – Sama podróż się odbędzie, ale może być krótsza – twierdzą źródła Wirtualnej Polski.

Prezydent Donald Trump może skrócić swój pobyt w Polsce
Prezydent Donald Trump może skrócić swój pobyt w Polsce (East News)

- Biały Dom zmienił plany - usłyszałem nieoficjalnie w rozmowie z jednym z pracowników amerykańskiego Departamentu Stanu w czwartek późnym popołudniem. W ostatniej chwili modyfikacji uległ bowiem program przylotu Donalda Trumpa do Polski.

Podróż zaplanowana na 31 sierpnia, pierwotnie miała potrwać do 2 września. W międzyczasie, amerykańska głowa państwa miała uczestniczyć w oficjalnych warszawskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie, dzień później, planowano historyczną wizytę obydwu prezydentów w amerykańskiej bazie lotniczej w Powidzu, w województwie wielkopolskim.

- Ten punkt, czyli Powidz, został właśnie wykreślony z listy – mówi Wirtualnej Polsce amerykański informator. Na pytanie, czy oznacza to również skrócenie wizyty, odpowiada, że "nie jest to wykluczone" i "nie może sobie wyobrazić, aby w takiej sytuacji Trump został dzień dłużej bez wyraźnego celu". Niemniej podkreśla, że choć w przestrzeni publicznej pojawiały się takie plotki po wycofaniu się z podróży do Danii, sama wizyta w Warszawie "nie jest zagrożona" oraz "trwają pracę nad szczegółowym programem". Jak podkreśla rozmówca WP, decyzja amerykańskiej administracji nie ma żadnego związku z polityką, przeważyły natomiast "trudności logistyczne związane z przetransportowaniem prezydenta do amerykańskiej bazy poza Warszawą".

Polscy rozmówcy z kręgów dyplomatycznych podkreślają jednak, że Donald Trump skróci pobyt w Polsce z powodu wykreślenia z agendy lotu do Danii, który miał się odbyć tego samego dnia.

Wizyta Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy miała być pierwszą wspólną wizytą prezydentów Polski i USA w sojuszniczej bazie wojskowej. Jak informowaliśmy jako pierwsi na Wirtualnej Polsce, w podróży amerykańskiej głowy państwa będzie uczestniczyć również Pierwsza Dama - Melania Trump.

Pałac Prezydencki oficjalnie nie komentuje całej sprawy.

Marcin Makowski dla WP Opinie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Opinie
KOMENTARZE
(40)
joda
3 lata temu
Przyleci, dopilnuje Adriana, żeby podpisał realizacje Ustawy 447, może nawet z tej okazji da mu usiąść i sobie odleci. Potrzebny nam tu jest jak w maju sanki.
aaa
3 lata temu
Pewnie chciał kupić Wolin,a Duda powiedział NIE.
tekal
3 lata temu
Jak mają kłopoty logistyczne niech UBERA zamówi
marek
3 lata temu
niech wcale nie przylatuje :-) bez wiz jest wolny :-)
John
3 lata temu
Zapomniał gumiakow, więc odpada wizyta w polskim chlewiku
Polok
3 lata temu
a może niech nie przylatuje wcale ? co ? niech tam siedzi w tej swojej ameryce, niech się tam zajmie tłitowaniem, niech kreśli dalej mocarstwowe plany kupna innych antypodów
U dwa
3 lata temu
Istnieje powiedzenie ''Do Powidza po rozum''.Trampkowi nic już nie pomoże, dlatego zrezygnował z wizyty.
fredi
3 lata temu
moze kupi moja dzialke, moze zostanie 2 dni dluzej, zrobie grilla...
ski.
3 lata temu
Wirtualna Polska opiera się na wirtualnych informacjach i formułuje wirtualne wnioski.
q1
3 lata temu
a kto to mowi szaracza ubecka - potomki STALINA mordercy
Kłamstwa!
3 lata temu
Zwłoki na jeziorze wskazał Pan Krzysztof Jackowski. Oglądajcie na YT dziś o 20-ej na kanale Jackowskiego.
As
3 lata temu
Panicz przyleci doglądać swoich włości, które przejmie wraz z Izraelczykami.
PISrządzi
3 lata temu
komentarze lemingów potwierdzają , że ich tzw.język miłości jest na POkaz !!! , aż kipią nienawiścią i chamstwem , mają poziom kury zagrodowej i ze złości walą pod siebie !
apis
3 lata temu
przegnać trumpa to zły człowiek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić