Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Nieoficjalnie: w niedzielę rezygnacja Katarzyny Lubnauer

19
Podziel się:

Katarzyna Lubnauer złoży w niedzielę na konwencji Nowoczesnej rezygnację z funkcji przewodniczącej partii - wynika z nieoficjalnych doniesień PAP. Na stanowisku zastąpić ją ma obecny sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka.

Kadencja Katarzyny Lubnauer kończy się dopiero w 2021 r.
Kadencja Katarzyny Lubnauer kończy się dopiero w 2021 r. (East News, PIOTR MOLECKI)

- Jest decyzja, że Katarzyna Lubnauer będzie składać rezygnację z pełnionej funkcji. Na ten moment osobą, która jako jedyna będzie się ubiegała o funkcję przewodniczącego, jest Adam Szłapka. Nie sądzę, żeby pojawił się jakiś inny kandydat, ale życie bywa zaskakujące, więc można spodziewać się wszystkiego - powiedział PAP jeden z członków zarządu Nowoczesnej.

Mówiąc o powodach odejścia Lubnauer, inny polityk z władz ugrupowania ocenił, że jest to "kwestia zmęczenia materiału i poczucie, że nie udało się jej osiągnąć podstawowych celów, jakie zakładała, czyli zachowania pełnej samodzielności partii, która przejawiłaby się chociażby zdolnością samodzielnego startu w wyborach parlamentarnych".

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Lubnauer pozostanie w zarządzie Nowoczesnej.

Zobacz także: Borys Budka ostro o kandydaturze Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich w PO

Oficjalnie celem niedzielnego zjazdu jest podsumowanie wyborów i wyznaczenie priorytetów Nowoczesnej na przyszłość. - Opowiemy o wartościach, jakich strzec będziemy w kolejnej kadencji, również wewnątrz klubu Koalicji Obywatelskiej - zapowiadała rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Henning-Kloska.

Kadencja Katarzyny Lubnauer kończy się dopiero w 2021 r. Zapowiadała jednak niedawno, że decyzję, czy pozostać na stanowisku przewodniczącej Nowoczesnej, podejmie właśnie do niedzielnej konwencji. - Mam poczucie, że wypełniłam misję, której się podjęłam. Nie jestem przywiązana do stanowiska - mówiła w środę w RMF FM.

Właśnie wtedy pojawiły się głosy o możliwej rezygnacji. - Nie jesteśmy w miejscu, w którym wyobrażaliśmy sobie, że będziemy, gdy Katarzyna Lubnauer przejmowała stery od Ryszarda Petru. Z samodzielnej partii staliśmy się partią, która jest zależna od Platformy Obywatelskiej - stwierdziła w rozmowie z PAP "osoba zbliżona do Nowoczesnej".

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. W programie konwencji nie ma punktu dotyczącego wyboru nowych władz Nowoczesnej - mówił następnego dnia reporterowi WP Adam Szłapka.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
Furman
3 lata temu
Oddajcie pieniądze wstrętne kłamczuchy
az
3 lata temu
No cóż, lepiej późno niż wcale. Ona i Schetyna są odpowiedzialni, że opozycja jest w głębokim kryzysie i nie jest w stanie zagrozić PISowi. To oni przyczynili się do zwycięstwa PISu. My chcemy PROGRAMU a nie ciągłego powtarzania, że postawicie pisowskich polityków przed sądem. To za mało by wygrywać!!!!!
Grzegorz
3 lata temu
Medialny babochlop piepr, acy glupoty
Wyborca 45+
3 lata temu
A kto spłaci długi Nowoczespar?. Partia tak walcząca o wolność i demokrację w Polsce jest zapewne uczciwą partią. Jak brak pieniędzy , może pan Schetyna sypnie groszem z subwencji.
dziacho-1963
3 lata temu
Katarzyny Lubnauer żydówko z byłej Uni Wolności a kto zapłaci długi Nowośmiesznej
Filipek3
3 lata temu
Czy oni w tej całej nowoczesnej mają jakieś polskie nazwiska?
Polus
3 lata temu
Akasa gdzie
vc
3 lata temu
ale wielka strata.....tska piekna niewiasta rezygnuje.co za poświecenie.
mt
3 lata temu
utopiła Nowoczesną i ucieka ze stołka. Takie tam własnie panują standardy. A krajem chcą rządzić... Ludzie, nie umiecie własnego podwórka posprzątać i długów spłacić, więc gdzie wam do rządzenia Polską...
JasnePełne
3 lata temu
To ci pseudofachowcy jeszcze istnieją? co taka prezes tej POrtyjki robi? oprócz unikania wierzycieli rzecz jasna 😜
Donald
3 lata temu
Ponoć będzie startować w Top model
fffggf
3 lata temu
pewnie pojdzie do zygfrydy jakies :P
pamietajacy
3 lata temu
Najwyzszy czas Pani Katarzyno. W polityce nie powinno byc miejsca dla klamcow. A Pani klamala w zywe oczy przed kamerami kilka lat temu w sprawie swojego szefa, niejakiego Ryszarda Petru, w sprawie jego wyjazdu na Madere z kochanka. Politykom wiele uchodzi na sucho, ale klamstwa przed kamera nie powinny.
łodziak
3 lata temu
a kto teraz przygarnie takiego babochłopa , na nią może polecieć już tynk ,aż wstyd taką pokazać za granicą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić