Ewa Koszowska
Ewa Koszowska| 
aktualizacja 

Niespodziewany cios w Szydło. Najnowsze wyniki sondażu

31
Podziel się:

Stało się. Szydło nie jest już premierem. Aż 40 proc. Polaków jest zadowolona z tego faktu - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Czy Beata Szydło powinna wycofać się z polityki?
Czy Beata Szydło powinna wycofać się z polityki? (East News, STANISLAW KOWALCZUK)

Szydło wykonała zadanie. Szydło może odejść. "Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję" - napisała była premier Beata Szydło. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą na ten temat. Większość badanych (40 proc.) pozytywnie oceniła zmianę na stanowisku prezesa Rady Ministrów. 31 proc. respondentów jest odmiennego zdania. Zaś 29. proc. stwierdziło, że "trudno powiedzieć".

Zobacz także: Zobacz też: Mieszkańcy Brzeszcz o dymisji premier Szydło

Co dalej?

Polacy wydali wyrok w tej sprawie. Na pytanie, jaką decyzję powinna podjąć Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera polskiego rządu, 41 proc. respondentów odpowiedziało, że powinna wycofać się z polityki. 35 proc. badanych życzy jej pozostania w polityce. A 24 proc. nie ma zdania na ten temat.

Zdecydowana większość wyborców PiS chce, by premier Szydło nie żegnała się z polityką (78 proc.). Sympatycy pozostałych partii są odmiennego zdania.

Beata Szydło prezydentem Warszawy?

Takiej kariery życzy jej tylko 35 proc. Polaków. 41 proc. badanych nie daje jej szansy w wyborach na stanowisko prezydenta Warszawy. A 24 proc. nie potrafi tego ocenić.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 8-11 grudnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1065). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić