Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Nowe kanały w telewizji naziemnej. To prezent na Święta Bożego Narodzenia

23
Podziel się:

TVP Rozrywka i TVP Sport HD to kanały, które pojawiły się w sobotę w bezpłatnej ofercie cyfrowej telewizji naziemnej. Można je oglądać od 22 grudnia na MUX-8.

telewizja
telewizja (flickr.com)

Wszystko to dzięki umowie, którą Telewizja Polska i Emitel podpisały kilka dni temu. Prezes TVP Jacek Kurski wraz z Andrzejem Kozłowskim z Emitel podczas konferencji obiecali, że nowe kanały w ofercie pojawią się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Od 22 grudnia można je już oglądać - na każdym telewizorze, który przystosowany jest do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

Po wielu miesiącach negocjacji Telewizja Polska zdecydowała się skorzystać z oferty Emitela i umieści na tzw. ósmym multipleksie swoje kanały. Od blisko dwóch na tym samym multipleksie można oglądać telewizję Wirtualnej Polski. Nie wiesz, jak skorzystać z tej możliwości? Tutaj podpowiadamy krok po kroku, jak uruchomić MUX-8 u siebie w domu.

Jak podkreśla Andrzej Kozłowski, MUX-8 jest rozwiązaniem bardzo nowoczesnym. Dlaczego? Wszystko ze względu na możliwości. Oprócz tradycyjnych kanałów, po podłączeniu telewizora do internetu, możliwe będzie oglądanie w kanałach wirtualnych dodatkowych treści związanych np. z aktualnymi wydarzeniami sportowymi, pogodą.

Obecnie w Polsce działają 4 ogólnopolskie multipleksy, dzięki którym widzowie mogą wybierać najlepszą dla siebie ofertę 29 kanałów. Ponad 1/3 wszystkich gospodarstw w Polsce korzysta wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Blisko 6 milionów gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 miliona stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów. Multipleks 8 został uruchomiony przez Emitel w 2016 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Wieśniak
4 lata temu
Co masz przeciwko wsi?
Neutral
4 lata temu
Z tych 29 znośnie można oglądać może 6,reszty się nie da,potężne zakłócenia!
radiodyfuzja.
4 lata temu
ludzie nie piszcie bzdur, w telegazecie jest rozpiska mocy i na kanalach w danej okolicy jest tv: rodzaj polaryzacji i moc i po sprawdzeniu czy jestescie w stanie je odebrac a nie pisac samych zlych komantarzy.
kasia
4 lata temu
U mnie od wczoraj zaczęły znikać kanały , najpierw było 23 , później 12 a dziś jest już tylko 8 !!!
Haha
4 lata temu
To wyszukaj kanałów jeszcze raz? One wszystkie działają od wczoraj
Lody
4 lata temu
Żadna strata , tamnic nie ma tylko spiewajace fortepiany z pred pół wieku!
Kak
4 lata temu
Wieś na kazdym kroku
Stachu
4 lata temu
Myślę że msza będzie nadawana od rana do wieczora ?
kim
4 lata temu
Nie interesuje mnie telewizja publiczna
Ttttt
4 lata temu
Te kanaly juz dawno sa w naziemnej ! Ech
tn.
4 lata temu
Dzięki za czarny ekran, raz jest potem znika,z tego wynika że antena dobra tylko sygnał słaby.
wojteklysy555...
4 lata temu
te kanały są tyle warte co i cała reszta !!!!
HH
4 lata temu
2 nowe kanały propagandowe.
Tu i teraz
4 lata temu
u mnie te dwa programy same się zainstalowały nie musiałem ich szukać...ale jakość pozostawia trochę do życzenia zwłaszcza TVP sport HD...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić