oprac. Beata Czuma| 

Nowy sondaż. Spadło poparcie dla PiS, ale nadal jest na prowadzeniu

166

PiS popiera 38 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach, a Koalicję Obywatelską - 26 proc. - wynika z nowego sondażu Kantar. Do Sejmu weszłyby jeszcze koalicja lewicowa, Kukiz'15 i PSL.

Poparcie dla PiS spadło o 6 punktów.
Poparcie dla PiS spadło o 6 punktów. (PAP, Piotr Nowak)

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 9-14 sierpnia 2019 r., dlatego nie został jeszcze uwzględniony start kandydatów Kukiz'15 z list PSL-Koalicji Polskiej - podaje interia.pl za PAP.

Według sondażu na PiS zagłosowałoby 38 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu. To spadek o 6 punktów w stosunku do sondażu z 13 sierpnia tego roku, przeprowadzonego dla TVN24.

Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Partia Zieloni) popiera 26 proc. respondentów (spadek o 1 punkt).

Narodowcy poza Sejmem

Na listę Komitetu Wyborczego SLD (SLD, Razem i Wiosna) zagłosowałoby 10 proc. ankietowanych (spadek o 1 punkt), 6 proc. wybrałoby Kukiz'15, a 5 proc. PSL-Koalicję Polską. W poprzednim sondażu Kantar wspólną listę PSL i Kukiz'15 wskazało 4 proc. respondentów.

Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja Wolność i Niepodległość (partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna), na którą zagłosowałoby tylko 3 proc. badanych.

Aż 12 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach, nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

Udział w wyborach deklaruje 63 proc. ankietowanych. Wśród nich zdecydowanie zagłosuje 27 proc., a "raczej tak" - 36 proc.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić