Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Violetta Baran
|

Nowy spot PiS. Ostry atak na Platformę Obywatelską

62
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sieci swój nowy spot: "Urealnić znaczy urealnić". To zdecydowany atak na Platformę Obywatelską, która cieszy się coraz większym poparciem w sondażach.

Nowy spot PiS. Ostry atak na Platformę Obywatelską
(YouTube/PiS)

Spot zaczyna się od słów: "gdy oni będą rządzić...". Następnie jego autorzy prezentują swoją wizję tego, co wydarzy się, gdy PO przejmie ponownie władzę.

Co ich zdaniem się stanie? PO ponownie podniesie wiek emerytalny. Potwierdzeniem na te przypuszczenia mają być fragmenty wypowiedzi Grzegorza Schetyny i głównego ekonomisty PO prof. Andrzeja Rzońcy, którzy zapowiadają "urealnienie" wieku emerytalnego.

"Urealnią" 500+ czyli je zlikwidują?" - pytają autorzy spotu. Jedną z odpowiedzi na to pytanie jest znów fragment wypowiedzi Grzegorza Schetyny: "Tych pieniędzy nie ma i nie będzie".

Kolejną "urealnioną" przez PO kwestią ma być sprawa przyjęcia do Polski "każdej liczby imigrantów". PO ma także zlikwidować IPN i CBA. Autorzy spotu nawiązują w ten sposób do zapowiedzi likwidacji tych instytucji wygłoszonej przez Grzegorza Schetynę na konwencji krajowej PO w 2016 roku. W jej tle pojawia się jednak także wypowiedź byłego Komendanta Głównego Policji nadinspektora Jerzego Stańczyka, który na wiecu funkcjonariuszy służb mundurowych przeciwko ustawie dezubekizacyjnej mówił, że "za 2 tysiące złotych nie jest w stanie wyżyć".

Nagranie z wizyty Ewy Kopacz w Berlinie, gdy była premier "zgubiła się na czerwonym dywanie" i musiała jej wskazać kierunek kanclerz Angela Merkel, ma być ilustracją do "urealnienia" polskiej dyplomacji. Zdaniem autorów spotu będzie to oznaczało "wstyd jak udadzą się za granicę".

'"Urealnią" język miłości czyli wróci pycha i arogancja?"' - pytają się autorzy spotu i pokazują nagranie z kampanii wyborczej byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podczas spaceru po Warszawie wdał się w rozmowę z chłopakiem, który pytał go, jaki ma pomysł na poprawę sytuacji młodych. - Moja siostra znalazła pracę po trzech latach i zarabia 2 tysiące. Jak ma kupić mieszkanie? - pytał Komorowskiego. - No, musi znaleźć inną pracę, wziąć kredyt - odpowiadał ówczesny prezydent.

Autorzy spotu pytają wprost: "Czy chcesz, żeby 'urealnili' twoje sprawy?".

To już kolejny spot PiS w ostatnich dniach. Poprzedni ukazał się w piątek. Nosił tytuł "#POkażcie program".

Co ciekawe, najnowszy spot ukazał się na profilu PiS na YouTube około godziny 8 rano w sobotę. 10 godzin wcześniej, na swoim profilu na Facebooku, posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz zaapelowała do osób, które wybierają się na "Marsz wolności" w Warszawie, by dobrze się zastanowiły. Jej zdaniem biorąc w nim udział popierają: "
- ponowne PODNIESIENIE WIEKU EMERYTALNEGO,
- LIKWIDACJĘ programu 500+
- LIKWIDACJĘ IPN
- LIKWIDACJĘ Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
- NIEOGRANICZONĄ ILOŚĆ IMIGRANTÓW ISLAMSKICH w Polsce dla ubogacenia kobiet ze swej rodziny
- Ponowne zatuszowanie AFER I SKANDALI
- Zatrzymanie reformy sądownictwa
- Podwyżki podatków i wiele innych ,aby PO mogła wrócić do tego,jak było.Dobrze dla nich" (zachowano oryginalną pisownię - przyp. red).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
przemek_polo
5 lata temu
won z PiS. to obora i sciema
rozgoryzony!
5 lata temu
WIĘKSZEGOW STYDU JAKI NAM PRZYNIÓSŁ PAN WASZCZYKOWSKI NIKT CHYBA NIE JEST W STANIE ZDZIAŁAĆ. Po drugie granicny wiek dla posłów! o robi 67 latek w semie? No co robi?Powinien iś cna zasłużoną emeryturę i dać meijsc einnym!!! A NEI zajmowac miejsce! Pani 61lat?CZY to ne wiek emerytalny? Tez. CHCIEli obniżenia to dlaczeog zajmują meijs ainnym? ROzumiem wiekiem sa jak mentorzy noa le? I DLAzcego chce się ludzi niepełnosprawnych robic zdorwymi? NIKT tego nei robił nawet ta złe PO!!!! ŻEBY miec pieniadz ena 500 + DLA milionerów!!! zabierze się renty?TO ATkie jest PIS? GŁOSOwałem i moja rodizna ale juz nie!NIGDY an PISi nie tlyko ja wielu moich znajomych am dośc wymysłów PISU!!! DAWAć milioneróm,z abierac beidnymz abierać chorym TO chore!!! NIDGy wiecej PIS!
D..N..O
5 lata temu
Ostry atak ??? przecież to marny fotomontaż na poziomie TVPis Kurskiego,mój syn 16 letni gimbus powiedział że w 10 minut zrobiłby lepszy....
cyrk
5 lata temu
Ale spot PO z tym dzieciakiem wpuszczonym w maliny, to naprawdę dno i metr mułu. Jak można tak manipulować dzieciakiem bez skrupułów. Niedawno był też "list dziewczynki" do pani premier, dlaczego jej nie dała 500+. Dzieciak jeszcze "matce za mleko nie zapłacił", a już pisze listy do premiera ,bo pieniędzy nie dostanie. Dzieciaku, ty masz iść do szkoły, nauczyć się zawodu,a nie "listy pisać . To jest dopiero cyrk.
I jest OK
5 lata temu
A wyborcy UREALNLI PO.
Krystek
5 lata temu
Marsz wolności jest słuszny bo jest teraz, brak wolności w zlodziejstwie
tendencja
5 lata temu
Co tu za kombinacje i manipulacje odchodzą, artykuł się ukazuje od razu z niekorzystnymi wpisami i rzekomym poparciem tych wpisów przez ich plusowanie
Uwaga
5 lata temu
PO to zło
458
5 lata temu
Komorowski podczas powodzi- " Woda ma to do siebie ,że się zbiera a potem spływa" . Czas aby spłynął Komorowski i PO.
hahaha
5 lata temu
Spietrali się mocno w pisie.
marion
5 lata temu
Spoty spotami, ale widać tu walka 'totalna" , nie o demokrację, bo demokracja jest , trzyma się nawet bardzo dobrze, tylko walka totalna o stołki, a nie nas.
Komorowski
5 lata temu
Komorowski podczas powodzi- " Woda ma to do siebie ,że się zbiera a potem spływa" . Czas aby spłynął Komorowski i PO.
spot o niczym
5 lata temu
zatuszowano afere ze skokami afera z amber też cosik przycichła jak wyszły pisowskie udziały ;Instytut Pisowskiej Nienawiści też nic dobrego ;emigrantow bliskich naczelnikowi też nie brakuje
Van Sutener
5 lata temu
Film "Smoleńsk" był równie dobry, tak samo prezentacja komisji Berczyńskiego. Sztuka filmowa to chyba nie ich specjalność. Lepiej wychodzi kabaret.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić