Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ojciec Rydzyk atakuje opozycję. "To obrzydliwe"

203
Podziel się:

Znany z ostrych wypowiedzi redemptorysta z Torunia znów o sobie przypomina. Na antenie swojej stacji zaatakował opozycję i zarzucił jej kłamstwa. Widzów Telewizji Trwam ostrzegał przed politykami Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk (Agencja Gazeta/Sławomir Kamiński)

- Nie dajcie się skazić złem idącym z różnych stron. Te układy, te partie... Jak oni kłamią, to jest obrzydliwe. PSL, ci z Platformy, czy ta Nowoczesna... Boże, jak to kłamie! - atakował ojciec Tadeusz Rydzyk.

- Pamiętajcie ich. Idą wybory. To, że oni przy kościele są i mizdrzą się, to nic nie znaczy - przestrzegał.

- Pamiętam różne spotkania; jak mnie wołali do stołu ci z PSL na przykład. Ja im wtedy odpowiadałem, że nie rozmawiam z oszustami - mówił duchowny, który nie stroni od wygłaszania politycznie zaangażowanych opinii.

Tadeusz Rydzyk i PiS

Ojciec. Rydzyk od wielu lat wspiera polityków PiS, a partia Jarosław Kaczyńskiego wspiera jego inicjatywy - nie tylko medialne. Jak wylicza "Super Express", od początku rządów PiS redemptorysta otrzymał ponad 30,5 mln zł z publicznej kasy, chociażby na przeprowadzenie wakacyjnych kursów dla cudzoziemców.

Pod koniec lutego w obronie redemptorysty stanął szef resortu środowiska Jan Szyszko. W liście rozesłanym do parlamentarzystów i mediów minister napisał o "ataku lewicowo-liberalnych środków masowego przekazu" na osobę dyrektora Radia Maryja. W ocenie Szyszki, Rydzyk jest "charyzmatycznym kapłanem", który "broni własności polskiej ziemi", "kocha Polskę i Polaków i wie, że podstawą siły narodu jest rodzina". Za plus minister uznał również fakt, że Rydzyk "otwarcie zwalcza lewackie ideologie w rodzaju 'gender' oraz "stanowczo wspiera tradycyjny model rodziny".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(203)
J.P.
4 tyg. temu
najgorsze zło idzie od instytucji kościelnej a" Ks." Rydzyk w tym przoduje jako katoliczce jest mi b. przykro i ubolewam z tego powodu duchowni członkowie kościoła tkwią w średniowieczu i uważają nas za ciemnogród
ra
5 lata temu
Do Pana Rydzyka: Mam 58 lat- kościół umrze razem z moim pokoleniem.Obym nie był prorokiem!
przyjmijcie u...
5 lata temu
To prawda,że obrzydliwe i niegodne.Opozycja ma obowiązek pracować, a nie szkalować .Ale nie w tym rzecz . KOŚCIÓŁ , tzn każda parafia powinna przyjąć po jednej rodzinie uchodźców ,chrześcijan , TAK NAMAWIACIE DO MIŁOSIERDZIA, A OKAZUJECIE SIĘ HIPOKRYTAMI. TO TAKIE "MIŁOSIERDZIE GMINY".
Twój nick
5 lata temu
Ma jeszcze wątpliwości czym jest wiara głoszona przez tych szamanów?!
katolik
5 lata temu
To jest prawdziwa twarz katolickiego duszpasterza, złodzieje w habitach. Czemu się tu dziwić że w Europie w bardzo szybkim tempie rośnie ateizm, jak takie buractwo artystyczne wpycha mordę do wszystkiego co jego nie powinno dotyczyć!
Radio MaRyja
5 lata temu
Jesteśmy pokojową sektą, nasz guru doznał świętego objawienia w którym najświętsza panienka wyjawiła mu, że opowieści nowego testamentu zostały stworzone po to żeby chrześcijanie mogli dzięki mim poprawić swój ziemski żywot - zwiększając swoje materialne dobra. I to właśnie jest podstawą naszej sekty, czysta prawda objawiona najświętszemu ojcu naszemu.
Szpion
5 lata temu
Swój swojego pozna.A konkurencję trzeba szkalowac.Tak go uczyli w Moskwie .
kamyk
5 lata temu
złodziej i oszust w sutannie, profanator Krzyża
jerzy
5 lata temu
co to za ksiądz to jakiś mamlas rozbija kościół od środka to człowiek z lukami w życiorysie chyba był szkolony w tym czasie na agenta
głos
5 lata temu
Panie Rydzyk , a który polityk nie mija się z prawdą? Dotyczy to wszystkich polityków i PiS oczywiście też i pana , panie Rydzyk też. Panie Rydzyk i nie wzywaj pan Pana Boga na daremno bo On Sam Wie gdzie prawda, sprawiedliwość i Jego Miłosierdzie potrzebne tam gdzie zabrakło ludzkiego a gdzie nie
Rydzyk i cały...
5 lata temu
Rydzyk i cały PIS to najbardziej zakłamani fanatycy .
az
5 lata temu
Rydzyk i kościół ZAGOSPODAROWAŁ ludzi starszych, którzy jeszcze sprawni ale z nadmiarem czasu wolnego po przejściu na emeryturę, zaczęli częściej chodzić do kościoła a tam czekał szatan, który namieszał im w głowie.Gdyby hierarchowie kościoła byli tacy prawi jak głoszą już dawno puścili by Rydzyka w skarpetkach.Ale kasa ważniejsza od Boga.
slk44
5 lata temu
No i tak rozpirza się kościól katolicki w RP. Ot "parszywiec" że hej i pomyśleć, że podobno katolik
Tadeusz
5 lata temu
Mają rację i Rydzyk i Szyszko, gdyż żeby nie opaczność boska to w czas dał Pan Bóg ludzi do rządzenia Polską to już byśmy borykali się nie tylko z islamem i jego synami ale i dalej rozkradana byłaby POLSKA na POtęgę !!! Dzięki Ci Panie Boże że odsunąłeś tych wszystkich z ubrudzonymi łapami od rządów POLSKĄ, dzięki ! Matko Boża Maryjo miej nas POLAKÓW w swej opiece matczynej i nie pozwól na to żeby nasi wrogowie POLSKI i nieprzyjaźni nam wręcz wrogowie nie zwyciężyli ! "Któryś za nas cierpiał rany - Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić