Ojciec Rydzyk atakuje opozycję. "To obrzydliwe"

291

Znany z ostrych wypowiedzi redemptorysta z Torunia znów o sobie przypomina. Na antenie swojej stacji zaatakował opozycję i zarzucił jej kłamstwa. Widzów Telewizji Trwam ostrzegał przed politykami Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk (Agencja Gazeta/Sławomir Kamiński)

- Nie dajcie się skazić złem idącym z różnych stron. Te układy, te partie... Jak oni kłamią, to jest obrzydliwe. PSL, ci z Platformy, czy ta Nowoczesna... Boże, jak to kłamie! - atakował ojciec Tadeusz Rydzyk.

- Pamiętajcie ich. Idą wybory. To, że oni przy kościele są i mizdrzą się, to nic nie znaczy - przestrzegał.

- Pamiętam różne spotkania; jak mnie wołali do stołu ci z PSL na przykład. Ja im wtedy odpowiadałem, że nie rozmawiam z oszustami - mówił duchowny, który nie stroni od wygłaszania politycznie zaangażowanych opinii.

Tadeusz Rydzyk i PiS

Ojciec. Rydzyk od wielu lat wspiera polityków PiS, a partia Jarosław Kaczyńskiego wspiera jego inicjatywy - nie tylko medialne. Jak wylicza "Super Express", od początku rządów PiS redemptorysta otrzymał ponad 30,5 mln zł z publicznej kasy, chociażby na przeprowadzenie wakacyjnych kursów dla cudzoziemców.

Pod koniec lutego w obronie redemptorysty stanął szef resortu środowiska Jan Szyszko. W liście rozesłanym do parlamentarzystów i mediów minister napisał o "ataku lewicowo-liberalnych środków masowego przekazu" na osobę dyrektora Radia Maryja. W ocenie Szyszki, Rydzyk jest "charyzmatycznym kapłanem", który "broni własności polskiej ziemi", "kocha Polskę i Polaków i wie, że podstawą siły narodu jest rodzina". Za plus minister uznał również fakt, że Rydzyk "otwarcie zwalcza lewackie ideologie w rodzaju 'gender' oraz "stanowczo wspiera tradycyjny model rodziny".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić