Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Beata Czuma
|

PiS chce odwołać Magdalenę Biejat. Ma już nową kandydatkę

8
Podziel się:

PiS chce usunąć Magdalenę Biejat z Lewicy ze stanowiska szefowej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ma ją zastąpić Urszula Rusecka, obecna wiceprzewodnicząca.

Magdalena Biejat, posłanka Lewicy i szefowa sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Magdalena Biejat, posłanka Lewicy i szefowa sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (East News, Jacek Domiński)

Prawo i Sprawiedliwość chce nie tylko zmiany na stanowisku przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, ale też poszerzenia prezydium o kolejnego wiceprzewodniczącego - informuje rmf24.pl za PAP.

- Chcemy, aby Urszula Rusecka zastąpiła na stanowisku przewodniczącej komisji panią Biejat - poinformowała Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS.

W tej chwili przewodniczącą komisji jest Magdalena Biejat. W prezydium są dwie wiceprzewodniczące z opozycji (Marzena Okła-Drewnowicz z KO i Agnieszka Ścigaj z PSL-Kukiz15) oraz dwie z PiS (Urszula Rusecka i Teresa Wargocka).

W ubiegłym tygodniu posłowie PiS złożyli wniosek o zwołanie posiedzenia komisji w "celu dokonania zmian w składzie prezydium".

"Murem za Biejat"

Magdalena Biejat potwierdziła, że wpłynął do niej w ubiegły czwartek taki wniosek, podpisany przez 17 posłów i posłanek PiS. Nie podano w nim jednak, jakich zmian w prezydium domagają się politycy PiS. Przewodnicząca komisji przyznaje, że o odwołanie jej "zabiega skrajnie konserwatywne skrzydło PiS oraz Konfederacja".

- Próba odwołania mnie ze stanowiska jest kolejnym przykładem, jak Prawo i Sprawiedliwość traktuje standardy demokratyczne. Groźby odwołania usłyszałam po raz pierwszy jeszcze zanim komisja miała szansę zacząć pracę. Kierownictwo PiS nie potrafi, jak widać, dotrzymać umowy międzyklubowej i własnych zobowiązań - powiedziała Biejat.

Magdalena Biejat została szefową komisji w połowie listopada. Jej kandydaturę poparło wówczas 25 posłów, w tym niektórzy posłowie PiS. Niedługo potem rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak stwierdził, że jego ugrupowanie będzie się starało odwołać Biejat, bo "niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci, zagraża naszej przyszłości".

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że nie ma powodu do odwołania przewodniczącej komisji, a jego klub będzie stał murem za Biejat.

Urszula Rusecka jest posłanką na Sejm już od trzech kadencji. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. W latach 2010-2014 była zastępcą burmistrza Wieliczki, a potem pełnomocnikiem burmistrza ds. edukacji.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
ola
3 lata temu
komunistów należy wytępić, to obrzydliwe wspomnienie i nic dobrego.
Eduardo
3 lata temu
W nowym 2020 roku życzę pisowi wszystkiego najgorszego.
Dobra zmiana
3 lata temu
I bardzo dobrze!!! Zmiany, zmiany, dobre zmiany
Kick
3 lata temu
Każdy z PiS to mój wróg te ś....ie nie szanują innych ja też ich nie szanuje
Kazik
3 lata temu
A odwoluj pis , odwoluj. Wszystkich odwołaj.
lopi
3 lata temu
A co lewak moze dobrego zrobic?
Sadek
3 lata temu
Zboczeniec chce zastąpić zboczeńca nowym zboczencem. Regulacja pisczencow
Fuj
3 lata temu
Kogo to interesuje co chce PiS.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić