Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

PiS odrabia straty. Nowoczesna poza Sejmem. Najnowszy sondaż

162
Podziel się:

Rewolucja w Sejmie. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku maja, do parlamentu weszłyby tylko cztery ugrupowania - wynika z najnowszego sondażu. Zwycięża PiS, na dalszych miejscach są PO, Kukiz'15 i SLD. Nowoczesna? Poza Sejmem.

Sejm
Sejm (PAP, Tomasz Gzell)

Majowy sondaż dla Onetu przygotował Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Według niego, PiS może liczyć na 34,7 proc. poparcia (wzrost o 4,2 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca), drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, która w porównaniu do kwietnia też zyskuje, ale 2 proc. W sumie na PO swój głos chciałoby oddać 31, 2 proc. badanych.

Podium zamyka Kukiz'15 z poparciem na poziomie 10,1 proc. (wzrost o 1,3 proc). Na czwartej pozycji uplasował się SLD, na które chce zagłosować 5,1 proc. badanych (brak zmian w poparciu w porównaniu z zeszłym miesiącem).

Pozostałe partie notują spadki i nie weszłyby do Sejmu. Przede wszystkim, pikująca od dawna w sondażach Nowoczesna, która - według IBRiS - może liczyć zaledwie na poparcie rzędu 4,4 proc.

PiS i PO "łeb w łeb". Nowoczesna jeszcze w Sejmie

Jeszcze kilka dni temu w sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej" różnica między PiS a PO była minimalna (28 proc.o 27 proc.). Do Sejmu wchodził poza tym Kukiz’15 (10 proc.) i partia Ryszarda Petru, która mogła liczyć 5 proc. poparcia. Pod progiem wyborczym znalazło się SLD (4 proc.).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(162)
fiszontko
5 lata temu
Nowoczesna wypróżnia się w swoje własne gniazdo a to nigdy nie dawało dobrych prognoz. Zapraszając Guy'a F. człowieka który dla Polski chce sankcji na kongres Nowoczesnej zwyczajnie strzelili sobie samobójczą bramkę. Ludzie pamiętają niedawny skandal obyczajowy który nic oprócz pikanterii i czarnego pijaru Nowoczesnej nie dodał. Moje gratulacje, oby tak dalej, trzymam za Was kciuki :)
Zawiedziony
5 lata temu
Zawiodłem się na ugrupowaniu Kukiz 15 z Pawłem Kukizem na czele i stwierdzam, że w tym kraju nie ma na kogo głosować.
Hanna
5 lata temu
Żadna partia typu POPIS, SLD, PSL - wpiszcie w wyszukiwarkę, afery PO, PIS, PSL, SLD. Nadzieja dla Polski to tylko obywatelskie ugrupowanie KUKIZ'15.
iw
5 lata temu
Co tu głosować takie badziewie jak jest do tej pory trzeba po prostu zlikwidować!!!!
stefan
5 lata temu
tylko co na to swetru ???
ej
5 lata temu
no bzdura ale kto wam broni się cieszyć , po wyborach będziecie płakać
fgnjzxfgh
5 lata temu
31 % kapusiokonfidentów to chyba oszustwo
dok
5 lata temu
typowa partyjka utworzona do plucia na PiS ...i co ? gadaniem głupot juz nie da się być sobie w sejmie ......
gość
5 lata temu
Polska teoretyczna
obiektywny
5 lata temu
Ja mógłbym nawet zagłosować na PiS, gdyby nie kilka niepotrzebnych tematów i ludzi. 500+ jest nawet ok, tylko lekko go poprawić, oczywiście po zbilansowaniu. No i co myśleć o tym, że szef partii steruje z drugiego rzędu - to przecież deprecjonuje ugrupowanie.
Solo
5 lata temu
Lepiej głosować na oszustów niż na bandytów.
ewa
5 lata temu
te uśmiech mówi co pan prezes myśli o nas Polakach
osa
5 lata temu
majowy sondaż robiony po nabożeństwach majowych na Podkarpaciu ?
ankieter
5 lata temu
Nigdy w życiu PO nie dostało by 32 procent poparcia!! Ich poparcie to zaledwie 15-18%!!! A PIS to około 40-42% i Kukiz 12-15! SLD i .N nie liczą się dziś! To mój najnowszy SONDAŻ dla Polski!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić