Natalia Durman
Natalia Durman| 
aktualizacja 

PiS odrabia straty. Nowoczesna poza Sejmem. Najnowszy sondaż

263

Rewolucja w Sejmie. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku maja, do parlamentu weszłyby tylko cztery ugrupowania - wynika z najnowszego sondażu. Zwycięża PiS, na dalszych miejscach są PO, Kukiz'15 i SLD. Nowoczesna? Poza Sejmem.

Sejm
Sejm (PAP, Tomasz Gzell)

Majowy sondaż dla Onetu przygotował Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Według niego, PiS może liczyć na 34,7 proc. poparcia (wzrost o 4,2 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca), drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, która w porównaniu do kwietnia też zyskuje, ale 2 proc. W sumie na PO swój głos chciałoby oddać 31, 2 proc. badanych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podium zamyka Kukiz'15 z poparciem na poziomie 10,1 proc. (wzrost o 1,3 proc). Na czwartej pozycji uplasował się SLD, na które chce zagłosować 5,1 proc. badanych (brak zmian w poparciu w porównaniu z zeszłym miesiącem).

Pozostałe partie notują spadki i nie weszłyby do Sejmu. Przede wszystkim, pikująca od dawna w sondażach Nowoczesna, która - według IBRiS - może liczyć zaledwie na poparcie rzędu 4,4 proc.

PiS i PO "łeb w łeb". Nowoczesna jeszcze w Sejmie

Jeszcze kilka dni temu w sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej" różnica między PiS a PO była minimalna (28 proc.o 27 proc.). Do Sejmu wchodził poza tym Kukiz’15 (10 proc.) i partia Ryszarda Petru, która mogła liczyć 5 proc. poparcia. Pod progiem wyborczym znalazło się SLD (4 proc.).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić