Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

PO chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. afery w KNF. Mazurek: nie ma takiej potrzeby

28
Podziel się:

Domagamy się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w celu wysłuchania informacji premiera na temat afery w KNF - poinformował przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. Reakcja PiS była natychmiastowa.

PO domaga się nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z aferą w KNF
PO domaga się nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z aferą w KNF (PAP, Radek Pietruszka)

- Wczoraj mówiliśmy o tym, że dajemy 24 godziny premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu na podjęcie decyzji o komisji śledczej dotyczącej największej afery finansowej w III RP. Niestety ani Morawiecki, ani Kaczyński nie chcą wyjaśnienia tej sprawy i uważają, że zrzucenie z sań jednego z tych głównych bohaterów tę sprawę zamknie - stwierdził Neumann na briefingu w Sejmie. - My nie pozwolimy na to, aby największa afera, która wybuchła w III RP pod patronatem PiS-u, rząd PiS została zamieciona pod dywan. Najważniejsi politycy, najważniejsze osoby w Polsce związane z ochroną rynku finansowego były zaangażowane w gangsterski proceder, który miał na celu przyjęcie tak naprawdę okupu za to, że nie przejmie się firmy - dodał.

Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PO "tylko komisja śledcza może wyjaśnić ten proceder", który porówniał do afery Rywina - "pisania prawa za łapówkę". Jego zdaniem afery, w którą zaangażowane są "najważniejsze osoby w państwie" nie wyjaśni prokuratura "sterowana politycznie przez ministra tego rządu".

- Dlatego składamy dzisiaj na ręce marszałka Kuchcińskiego wniosek o zwołanie pilnie posiedzenia Sejmu w piątek o 12:00 i na tym posiedzeniu Sejmu oczekujemy dwóch punktów. Informacji premiera o całej aferze związanej z KNF i pisaniem prawa pod zamówienie polityczne, a właściwie korupcyjne oraz informacji prokuratora generalnego na tym posiedzeniu Sejmu. I drugi punkt: podjęcie uchwały o powołaniu komisji śledczej, która ma tę sprawę zbadać - poinformował szef klubu PO.

- Uważamy, że nie jest potrzebne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, ale to jest oczywiście decyzja marszałka Sejmu - odparła rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o wniosek PO. Prace nad ustawą, która dzisiaj wzbudza tak dużo kontrowersji, były pracami jawnymi - dodała.

Mazurek stwierdziła, że obóz rządzący "reprezentuje inną kulturę polityczną niż opozycja". - Kiedy widzimy problem, natychmiast go rozwiązujemy i tak też się stało w przypadku szefa KNF - oceniła. - Gdy premier dowiedział się o sprawie, wezwał z pobytu za granicą szefa KNF i zażądał od niego wyjaśnień, sprawą zajęły się również służby i prokuratura - mówiła. - My jesteśmy klarowni, wiarygodni, nie zamiatamy sprawy pod dywan, tylko wyjaśniamy ją możliwie najszybciej i równie szybko podejmujemy decyzje - dodała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
xxxx
4 lata temu
"Były POwiec 14 lis, 19:14 "Państwo PIS nie działa" stwierdził Nejman, PO to co innego - przez kilka miesięcy upadający bank przyjmował jeszcze pieniądze od klientów, o czym wszyscy wiedzieli, przestępcy nie POdają się do dymisji, a ich sprawy są "zamiatane pod dywan"" wejść w układ z bankami czarneckiego to trza mieć rozum i wiedze bolka. Nie zaciągali ich siłą.
k7mi
4 lata temu
W Poznaniu każdy wie że elita kończy Akademię Ekonomiczną a niedouki za pieniądze Szkołę bankową
zzz
4 lata temu
Oddaj złodzieju 13 milionów
Jurgen
4 lata temu
Te PO pieprzone PO kraki nie wiedzą już jakiej broni się chwytać, by odbić złotodajne koryto. Są w swojej wściekłości ż a ł o ś n i.
vero
4 lata temu
Panie Nojman, a może komisja do spraw pieniędzy zajumanych z OFE przez pana szefa, co?
suweren
4 lata temu
Nie zamiatają spraw pod dywan, bo już dywanów danwno nie ma. Tylko spraw ciągle przybywa. W sumie jakby co, to ja mogę kupić jakiś bank nawet za 100 PLN, byle nie wpadł w ręce PiSowców.
Obatel
4 lata temu
Brawo her masurek ...brawo pisowski TOTALITARYZM NEOKOMUNISTYCZNY....juz widze oczami wyobrazni dyndajaca na szubienicy historii her masurek
mirasowo43
4 lata temu
A było tak fajnie kasa ,limuzyny tępy lud i co? Ucina sie koryto podatników
gość
4 lata temu
Przecież żądania Partii Oszustów są identyczne, które stawia się im w innych geszeftach. A swoją drogą pan dziennikarz słusznie zauważył, że to dotyczy III RP.
)))swe
4 lata temu
Niektórzy zamiast do sejmu powinni startować na ławników jak tak lubią wyjaśniać afery i zawiłe sprawy
ak001
4 lata temu
"My jesteśmy klarowni, wiarygodni, nie zamiatamy sprawy pod dywan, tylko wyjaśniamy ją możliwie najszybciej i równie szybko podejmujemy decyzje" - Ha ha ha - tekst roku!
X
4 lata temu
Różnica jest taka, że PiS zareagował natychmiastową dymisją, a w PO ręka rękę myje.
Grzecho,Rycho...
4 lata temu
Niech PO POsprząta swoje afery,niech sobie zrobią wewnętrzne komisje.
Werhvolf
4 lata temu
Może tak charchatniem w gałe ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić