Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Marek Grabski
|
aktualizacja

PO przed PiS. Najnowszy sondaż polityczny

223
Podziel się:

Zmiana na pozycji lidera w sondażu poparcia dla partii politycznych. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 31 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do badania z marca i wysunęła się na pozycję lidera.

PO przed PiS. Najnowszy sondaż polityczny
(PAP, Artur Reszko)

Duże zmiany

W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA 31 proc. respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na PO. Drugie miejsce przypadłoby liście tworzonej wspólnie przez PiS, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Partie tworzące obecny rząd wskazuje 29 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do sondażu z marca). Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 10 proc. respondentów (bez zmian).

Do Sejmu weszłyby też: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Nowoczesna - 5 proc. (spadek o 3 punkty procentowe).

Szacowana frekwencja - 52 proc.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1001 osób.

Polityczne komentarze

- To jest przykład sondażu wprowadzającego w błąd. Nie wierzę, żeby komuś urosło dziesięć, piętnaście procent w ciągu tygodnia - powiedział Wirtualnej Polsce Dominik Tarczyński. Poseł PiS dodał, że "w historii Polski nie zdarzyło się, aby komuś tak szybko urosło".

- W różnych sondażach od kilku miesięcy widzimy, jak PO zyskuje, a PiS traci. To jest potwierdzenie pewnej tendencji - stwierdził z kolei Jan Grabiec. W rozmowie z Wirtualną Polską, polityk Platformy ocenił, że sondaż jest potwierdzeniem tego, że kredyt zaufania dla rządzących właśnie się skończył.

Źródło: WP, TVN24

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(223)
lamia
5 lata temu
zabawna sytuacja :sondaż dla TVP to PiS 31% a PO 29%...sondaż dla TVN -PiS -29 a PO -31!!!
stefan
5 lata temu
za po paprancow to było klawo.
ha ha ha
5 lata temu
ha ha ha ha ha ha autor to huba kleju się nawąchał, bo ci w tvn to cały czas najarani ha ha ha ha ha
po
5 lata temu
fake news :) jest super HaHaHa
GAR
5 lata temu
Gdyby każda inna partia doganiała PiS to może bym to łykną . Ale że platforma ? He He he komu ten kit .
Polak mały
5 lata temu
nie dodali że w sondażu PO uzyskało minimalną przewagę nad PIS!! a sondaż był przeprowadzony wśród członków PO i Nowoczesnej!!!
si
5 lata temu
nigdy nie oddam głosu ani na PO, ani na PIS, jedni i drudzy rujnują kraj. PO wyprzedało majatek państwowy za grosze a PIS wykończa co zostało, wycina drzewostany nie szczędząc nawet Puszczy Białowieskiej. jedni i drudzy wspierają banderowców i wywoża do mich ogromne sumy, płacą im za gaz i utrzymują pseudouchodzców nacjonalistów, tolerują faszyzm ukrainski, płacą żydom nie konczace sie odszkodowania nie wiadomo za co a sami nie walczą o odszkodowania wojenne od Niemców. nie ma dobrej partii , nie ma dobrego gospodarza. polskojęzyczne wcale nie znaczy, ze polskie
Local hero
5 lata temu
Fake news! Typowa zagrywka lewackich mediow, podanie falszywych informacji przede wszystkim w naglowku, puszczenie w eter bez pozniejszego sprostowania.
olla
5 lata temu
hahah chyba w korupcji i okradani rodaków hahaha
azsa
5 lata temu
To fajnie. A jak wygrywacie i sondaże wyższe macie, to chyba znaczy,że już jesteście w rządzie.Schetyna premierem,a Petru prezydentem. To się cieszcie.
sts
5 lata temu
Ja też popieram p.o. !!!- tylko głosuję na PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.......
ale jaja,
5 lata temu
Wyniki zaskakują, tylko,że wybory dopiero za dwa lata. Co za dziecinada , wyniki -PO wygrywa, ale gdzie wygrywacie, jak PIS rządzi ???Petru już się opowiadał prezydentem, Lubnauer pramierem , a tu kicha.
Ja zagłosuję
5 lata temu
Wynik następnych wyborów będzie taki,że PiS będzie mógł po nich zmienić komuszą konstytucję na Polską.
rubikoń
5 lata temu
POczym Schettino obudził się na tonącej krypie,zlany moczem po pachy i z ręką w nocniku,a w nocniku kaka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić