Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

PO urządza "Konwój wstydu" z wizerunkami ministrów. Radni PiS szykują odpowiedź

52
Podziel się:

Lawety z wizerunkami ministrów i informacjami, jakimi kwotami ich nagrodzono, ruszyły w Polskę. PO ma nadzieję, że w ten sposób uzmysłowi "Polakom arogancję i butę polityków PiS". Tymczasem radni PiS składają interpelacje do marszałków województw. Też pytają o nagrody.

"Konwój wstydu" wyruszył w Polskę
"Konwój wstydu" wyruszył w Polskę (Agencja Gazeta, Adam Stępień)

Burzę wokół nagród dla członków rządu Zjednoczonej Prawicy wywołał poseł PO Krzysztof Brejza. To on zapytał premiera o to, ile w zeszłym roku poszczególni ministrowie zainkasowali w ramach nagród i premii. Gdy odpowiedź uzyskał, natychmiast ją upublicznił.

Okazało się, że w 2017 roku na nagrody dla ministrów była premier Beata Szydło wydała aż 1,5 mln zł. Ich wysokość wywołała kontrowersje. Najwięcej dostał ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak - aż 82 tys. zł.

Informacje te wywołały sporo kontrowersji. Gdzie zapowiadana przez PiS w wyborach pokora i skromność - pytali się posłowie opozycji. Zaapelowali też do ministrów nagrodzonych przez Szydło, by "oddali kasę".

Radni PiS - jak informuje polskatimes.pl - najwyraźniej pozazdrościli posłowi PO pomysłu. Składają interpelacje do marszałków województw, w których pytają m.in., ile i komu marszałek przyznał nagród oraz premii od początku kadencji.

Skąd takie pytanie? No, cóż. W 15 na 16 sejmików rządzi PO i PSL.

Zobacz także: Zobacz także: Nowa strategia opozycji! Tak chcą dojść do władzy?

Na razie interpelacje dotarły do marszałków trzech województw: łódzkiego, pomorskiego i lubuskiego. Co ciekawe, treść interpelacji jest niemal identyczna, co może sugerować, że nie jest to przypadkowa zbieżność, a centralnie zaplanowana akcja.

- To nie jest interpelacja radnego PiS, tylko kogoś z centrali partii i to w czasie, gdy rząd PiS bełkotliwie tłumaczy się z nagród, które przyznał sam sobie - mówi portalowi Marek Mazur (PSL), szef łódzkiego sejmiku, który otrzymał interpelację. - Po uzyskaniu odpowiedzi pewnie będą konferencje prasowe PiS, by odwrócić uwagę od chciwości rządu. Ale żeby samemu nie umieć napisać, tylko tak bezmyślnie kopiować? - dodał.

Radny PiS Piotr Adamczyk, który złożył interpelację do marszałka województwa łódzkiego, przekonuje, że napisał ją sam i nie było żadnej "instrukcji z centrali w tej sprawie".

Zrobiłem to, ponieważ mieszkańcy woj. łódzkiego mają prawo wiedzieć, w jaki sposób marszałek dysponuje ich pieniędzmi - powiedział portalowi polskatimes.pl radny Adamczyk.

Przewodniczący łódzkiego sejmiku Marek Mazur stwierdził jednak, że wcale się nie zdziwi, jeśli identyczne interpelacje pojawią się lada dzień w pozostałych sejmikach, w których współrządzi PO i PSL.

Źródło: polskatimes.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
PełO
5 lata temu
PełO jak zwykle wychodzi na durnotów sami dawali i brali większe kwoty
mm
5 lata temu
A konwój zdrajców z PO , sprzedających Polskę gdzie jest ?
jad
5 lata temu
Błaszczak dostał z tych zbłaszczakowanych emerytur
jpg
5 lata temu
Kasę niech oddadzą wszyscy: PiS, PO, sldowcy, Aws-iarze i posłowie III RP, bo nie działali na rzecz narodu polskiego lecz w interesie obcych sił, ktore za nimi stały. Trzeba by też postawić przed sądem takie persony jak Bucholz (Balcerowicz), Lejba Kohne, Stolzman i resztę towarzystwa za zniszczenie polskiej gospodarki, co doprowadziło do do zubożenia polskiego społeczeństwa, sprowadzenie go do roli niewolników przcujących dla zagranicznych korporacji, wielu do emigracji a wielu do przedwczesnej śmierci lub nawet samobójswa.....
nikc
5 lata temu
każda krytyka jest ważna, jeśli jest konstruktywna; PO propagowało pornografię, pedofilię - było tego pełno w telewizji, w internecie, wszędzie; pracy nie było, a dzieciaki musiały żebrać zagranicą...
ania
5 lata temu
Czy Platforma Obywatelska potrafi wymyślić coś mądrego ?? Raczej nie .
konik pstry
5 lata temu
Ten KONWÓJ mówi szczerą prawdę o tzw."dobrej zmianie " Tego nie uda się zamieść pod dywan nawet PERSKI- panie dzieju premierze i prezesie z BOŻEJ ŁASKI a "łaska pańska na pstrym koniu jeździ"... !!!Pamiętajcie ....
Prawo
5 lata temu
Złodzieje z PO i PSL szkoda wam złodzieje szmaty PIS przynajmniej cos robi dla Polski.za waszych nie udolnych rządów to tylko same afery i przekręty były.popaprancy z PO i PSL.
jaga
5 lata temu
Po co szukać u innych? Proponuję "konwój zasług" każdego ze startujących. Niech wreszcie zaczną odpowiadać za swoje słowa i czyny, a ich zasługi (lub krętactwa) będą częścią partii, którą chcą reprezentować. Najwyższa pora, by zdali sobie sprawę, że "jestem tym, kim jestem, co sobą reprezentuję i o czym mówię.Za to możecie mnie poźniej rozliczyć". I nie będzie- bo tak kazali mi mówić.
Mateusz M.
5 lata temu
PO jest już na samym dnie i nic już im nie pomoże!!
Br
5 lata temu
Nie ważne co i która partia, to są pieniądze wszystkich nas. Nie ważne kto za kim stoi, premier mówi za zasługi, pytam jakie zasługi, za te że na antenie międzynarodowej jest źle, za działania szyszki zapłacimy kary, że do lekarza kardiologa czeka się rok? Tak jak mieli gotowe ustawy w dniu wyborów, niech mają odwagę powiedzieć za co te pieniądze. Ja jak dostaje w pracy premię to muszę się zachorować, wiem za co, albo w ogóle nie dostaję. Ile domów dziecka potrzebuje pomocy. Pytam, prosimy jako płatnicy podatków o raport, skuteczności waszej pracy, za co Szyszko dostał 125tyś.? Ludzie ocknijcie się, każdy kradnie. Żądamy raportów z waszej pracy-Za Co?
Donald
5 lata temu
Kolejna kampania pt. ale ten PiS zły. Mnie to ciekawi kiedy do PO dotrze że może by coś konkretnego, konstruktywnego przedstawili?
okropne
5 lata temu
zgniłe i durne popleczniki ale debilstwo tak skubią człowieka a te swoje świat takiego debilstwa nie widział
mgr inż.
5 lata temu
PO to trup polityczny złożony ze zdrajców szkalujących Polskę!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić