Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Pogrzeb Jana Szyszki. Beata Kempa emocjonalnie żegna ministra

6
Podziel się:

Były minister środowiska Jan Szyszko zmarł nagle 9 października w wieku 75 lat. Msza pogrzebowa w intencji polityka PiS odbywa się w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie.

Jan Szyszko (1944-2019)
Jan Szyszko (1944-2019) (Forum)

Na pogrzeb byłego ministra środowiska przybył m.in. prezydent Andrzej Duda, a także wielu współpracowników z kierownictwa PiS. Ostatnie pożegnanie Jana Szyszki wzbudziło szczególne emocje u europosłanki Beaty Kempy, która opublikowała mocny wpis na Twitterze.

"Drogi Panie Profesorze - poniewierali Cię, znieważali i odbierali Ci godność w myśl hołdowania zgubnej ideologii i totalnej ignorancji. Mimo to byłeś mądry, wrażliwy i spokojny, a nade wszystko zatroskany o los ojczyzny. Tam Cię nie dopadną. Tam będziesz odbierał nagrodę za mądrość i ciężką pracę. Spoczywaj w pokoju!" - czytamy na profilu europosłanki.

Kempa nawiązywała do krytyki, która spadła na Szyszkę podczas pracy w ministerstwie środowiska, na czele którego stał w latach 2015-2018. W tym okresie podjął szereg niepopularnych decyzji, m.in. o wycince drzew w Puszczy Białowieskiej i zezwoleniu na budowę obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy, które wzbudziły sprzeciw ekologów.

Zobacz także: Lider Konfederacji zapowiada walkę z TVP. Będą pozwy

Jan Szyszko - biografia

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 roku. W 1966 ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2001 roku otrzymał tytuł naukowy profesora. Trzykrotnie sprawował urząd ministra środowiska w latach 1997-1999, 2005-2007 oraz 2015-2018. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji. Pełnił również funkcję pełnomocnika rządu do spraw konwencji klimatycznej ONZ oraz przewodniczył tej konwencji w latach 1999-2000.

Jan Szyszko był żonaty i miał dwie córki. W tegorocznych wyborach ubiegał się o kolejną kadencję w Sejmie, jednak zmarł nagle cztery dni przed głosowaniem. Przyczyną śmierci polityka była najprawdopodobniej zatorowość płucna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
gof
3 lata temu
Natura nie wybacza!
Biolog
3 lata temu
Nie wycinajcie to będzie pustynia jak w Tatrach gdzie całe zbocza są połamane, sam kornik jest skutkiem ingerencji więc wycinka tylko może pomóc. Ekolodzy? Przeszkadza im to dopóki nie dostaną w łapę a jak kasa na koncie to ok. A Niemcy? Negują wycinkę puszczy ale już wycinka w chronionym Szwarcwaldzie jakoś jest ok? Obłuda i szczekanie tych co się nie znają. Zakazano naturalnego wypalania łąk a teraz narzekanie że kleszcze, komar tygrysi.
Mammózg
3 lata temu
A gdzie zwrot nagrody,a gdzie pieniądze za wyrżnìęta drzewa?Jakim cudem normalny człowiek ma tyle ziemi?
!!!!
3 lata temu
Kolejny bohater na siłę , kiedy będą pomniki?
Wesołek
3 lata temu
Puszcza odetchnęła pełną piersią
Polak
3 lata temu
Szkoda PUSZCZY BIALOWIESKIEJ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić