oprac. Maciej Deja| 

Polacy odpowiedzą za brutalny atak. Pobili kobiety w Monachium

95

Pijani Polacy zaatakowali dwie młode kobiety w Monachium. Jeden z nich odpowie za molestowanie i pobicie, drugi za usiłowanie pobicia.

Polacy odpowiedzą za bulwersującą napaść na dwie kobiety w Monachium
Polacy odpowiedzą za bulwersującą napaść na dwie kobiety w Monachium (Polizei Erfurt/Bild/archiwum prywatne)

Do incydentu doszło w niedzielę 9 czerwca w centrum Monachium. Około godziny 9:00 28-letnia Fulya i jej 20-letnia siostra wracały z imprezy do domu. W okolicy Placu Karola natrafiły na dwóch pijanych Polaków. Kiedy mężczyźni mijali kobiety, jeden z nich, 23-latek, chwycił młodszą dziewczynę za pierś.

Pięścią i butelką piwa

Jej starsza siostra Fulya zaczęła domagać się wyjaśnień. "Co to ma znaczyć?!" - zapytała, ale Polak uderzył Fulyę w twarz - najpierw pięścią, a potem butelką piwa. Dziewczyna upadła na ziemię, doznając obrażeń twarzy - poinformowała monachijska policja.

Potem dziewczynę próbował uderzyć także drugi z Polaków. Mogli jednak temu zapobiec policjanci, którzy patrolowali centrum miasta i zauważyli zajście. Ostatecznie na miejscu pojawiło się sześć patroli policyjnych.

Wypuszczeni do domu

Polacy zostali aresztowani, a ofiara zabrana do szpitala. Jak donoszą niemieckie media, Fulya ma złamany nos i zerwane więzadła.

Według informacji policji obaj Polacy mają stałe zameldowanie w Monachium. Po przesłuchaniu na komisariacie mogli wrócić do domu. - Według kodeksu postępowania karnego nie było powodu, żeby ich aresztować. Inaczej byłoby w przypadku, gdyby nie mieszkali na stałe w Niemczech - mówi rzecznik monachijskiej policji, Ronny Ledwoch.

Przeciwko Polakom toczy się postępowanie. 23-latek odpowie za molestowanie seksualne i niebezpieczne uszkodzenie ciała, a 26-latek za usiłowanie pobicia.

Katarzyna Domagała Deutsche Welle

Źródło:Deutsche Welle
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić