Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Policja miała obserwować spotkania młodzieżówek opozycji. "To inwigilacja"

21
Podziel się:

Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schimdt we wtorek złożyli interpelację, w której pytają premiera czy policja obserwowała spotkania młodzieżówek opozycji. W piśmie powołują się na dokumenty, do których dotarło OKO.press.

Posłowie zadali premierowi 9 pytań
Posłowie zadali premierowi 9 pytań (PAP)

Portal donosi, że 20 lipca 2017 r. Komenda Stołeczna Policji "kazała policjantom po cywilnemu obserwować spotkanie działaczy młodzieżówek ze Zbigniewem Hołdysem. Tajniacy cztery godziny stali pod klubokawiarnią Państwomiasto i zaglądali do niej".

Do inwigilacji młodzieżówek opozycji miało zostać skierowanych kilkudziesięciu nieumundurowanych policjantów z pionów kryminalnych, którzy zwykle ścigają najgroźniejszych przestępców. Miały to być działania w ramach akcji Rekonesans, która z kolei była elementem operacji o kryptonimie Sejm.

We wtorek wieczorem posłowie ugrupowania Liberalno-Społeczni skierowali do premiera interpelację w której pytają m.in. o to, czy akcja rzeczywiście się odbyła oraz o jej ewentualny zakres. Interpelacja zawierała w sumie 9 pytań, których treść opublikował na Twitterze Ryszard Petru.

Członkowie młodzieżówek, które brały udział w spotkaniach, zgodnie wyrażają oburzenie działaniami służb. Podkreślają, że czynnościom operacyjno-rozpoznawczym mogą być poddane jedynie osoby, wobec których istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa, a biorącym w wydarzeniu organizacjom zależy na tworzeniu "wspólnej platformy dla ludzi chcących bronić prawa".

Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"

Szef MSWiA Joachim Brudziński broni decyzji o wysłaniu funkcjonariuszy na spotkanie młodzieżówek opozycji. Podkreślił, że zostały one poprzedzone wydarzeniami z grudnia 2016 roku, kiedy demonstrujący przed Sejmem próbowali zablokować przejazd kolumny samochodów m.in. z premier Beatą Szydło.

- Mamy sytuację z grudnia 2016 roku, wyjeżdża kolumna pani premier rządu 40-milionowego kraju w środku Europy (...) rzucali się młodzi ludzie, świetnie wyszkoleni, policjanci twierdzą, że byli to przedstawiciele tzw. Antify, rzucali się pod koła. Trzeba przyznać, że trzeba być odważnym człowiekiem, żeby rzucić się pod koła kolumny rządowej - powiedział Brudziński na antenie TVN24.

Źródło: OKO.press/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
Ssss
4 lata temu
Pelo nie inwigilowalo????!!!
wes
4 lata temu
i dlatego w Turcji jest porzadek....potężny kraj... nawet Fedracja ROsyjska czuje respekt.....
l.
4 lata temu
to normalne - ludzie niebezpieczni są obserwowani i powinni być obserwowani. Tylko Makrela Macaron zdewastowali bezpieczeństwo włanego narodu.
Przemytnicy
4 lata temu
Ich nie jest 3-ca tylko 5- tka ,bo 2-ka w BAGAŻNIKU
Ja
4 lata temu
Jaka mlodziezowka??Stare dziady przyspawane do koryt.
Psychiatra po...
4 lata temu
I tu sie zgadzam to nie policja powinna obserwowac to utalentowane trio ale psychiatra i to na O.Z.
Tadeusz
4 lata temu
Nie żałować tylko jechać !!!
Gość
4 lata temu
Kiedy ta trojca złośliwych ludzi zamilknie
hjk
4 lata temu
A kim wy jesteście frendzle, żeby was trzeba było się obawiać i inwigilować?
gość
4 lata temu
A dlaczego takie zdziwienie, każde szanujące się państwo monitoruje działające na jego terenie obce agentury, szpiegów i zdrajców. Tylko, że w przypadku tych kreatur to powiedzą wszystko byleby się o nich mówiło. Ricardo i jego mini harem.
gość
4 lata temu
Te odpady polityczne, powiedzą wszystko, żeby tylko zaistnieć i zwrócić na siebie uwagę.
sdf
4 lata temu
tercet gru stazi niemiecko rosyjski
Kolano Prezes...
4 lata temu
Od blisko trzech lat piszę i mówię, że PIS cofa Polskę do wczesnego PRL. Polska coraz bardziej przypomina państwo policyjne. ZOMO też jeszcze będzie, może będzie się inaczej nazywać, ale będzie.
DOrka
4 lata temu
Reklama nowego filmu: Głupia, głupsza i najgłupszy!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić