oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Policjanci kryminalni w Radomiu otrzymali nie lada zadanie. Pilnują banerów PiS

52
Podziel się:

Szefostwo mówi, że to normalne, a policjanci kryminalni z Radomia mają ubaw. Jak mówią, zostali zaangażowani do "tajnej akcji". Brzmi poważnie, a polega na pilnowaniu, czy ktoś nie zrywa i nie niszczy plakatów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

Policjanci musieli odłożyć rzeczy, którymi się do tej pory zajmowali
Policjanci musieli odłożyć rzeczy, którymi się do tej pory zajmowali (PAP, Michał Walczak)

Każdego dnia od sześciu do dziesięciu policjantów z wydziałów pionu kryminalnego komend miejskiej i wojewódzkiej w Radomiu oddelegowanych jest do pilnowania banerów wyborczych PiS. Decyzję, którzy funkcjonariusze mają zająć się tym "odpowiedzialnym" zadaniem przekazują naczelnicy na odprawach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Co na to "strażnicy" banerów? Żartują, że "w komendzie prowadzona jest tajna akcja". - Zostaliśmy oddelegowani do strzeżenia materiałów wyborczych PiS. W nieoznakowanych samochodach kursujemy po wyznaczonych rejonach pilnując, czy ktoś nie zrywa lub nie niszczy plakatów - mówią. Jak dodają, oznacza to, że musieli odłożyć rzeczy, którymi się zajmowali, przeorganizować swoją pracę.

Zobacz także: Zobacz także: Mocne słowa o taśmach Morawieckiego. "Akt oskarżenia wobec służb specjalnych”

"W tym, co wykonują policjanci, nie ma nic nadzwyczajnego" - poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Jak dodał, "podstawowym zadaniem policji jest zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom oraz wykrywanie ich sprawców, to też m.in. radomscy policjanci wykonują podczas pełnionej służby na terenie miasta".

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić