Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Policjanci kupowali prace dyplomowe. Wyrok w Opolu

16
Podziel się:

Siedmiu policjantów zostało uznanych winnych kupowania prac dyplomowych. Przed Sądem Okręgowym w Opolu zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Kupione dyplomy miały ułatwić funkcjonariuszom awanse służbowe.
Kupione dyplomy miały ułatwić funkcjonariuszom awanse służbowe. (WP.PL)

Po raz pierwszy sprawą funkcjonariuszy zajął się Sąd Rejonowy w Opolu. Mundurowym z komend w Opolskiem, Dolnośląskiem oraz Śląskiem zarzucono kupowanie cudzych prac, a następnie przedstawianie ich uczelniom jako własne.

Dzięki zdobytym w ten sposób dyplomom oskarżeni chcieli otrzymać awanse służbowe. Jeden z mężczyzn posłużył się kupionym dokumentem przy składaniu podania o pracę w policji.

Zobacz także: Zobacz też: Afera gospodarcza w Policach

Decyzją sądu pierwszej instancji czterem policjantom warunkowo umorzono postępowanie karne na dwa lata. Trzej zostali ukarani grzywnami od 6 tys. do 8 tys. złotych, a jednego funkcjonariusza uniewinniono.

Sąd apelacyjny utrzymał wyroki czterech mężczyzn Trzem kolejnym zmienił karę, umarzając warunkowo postępowanie karne na dwa lata i nakładając grzywny od 7 tys. do 10 tys. zł. Sprawa policjanta, który został uniewinniony przez sąd pierwszej instancji, ma trafić do ponownego rozpatrzenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Kpina !!!
10 miesięcy temu
przecież opolski poseł PiS - Patryk Jaki, sam zrobił doktorat w szemrany sposób. Więc o co chodzi ?!
zk
5 lata temu
No cóż, kupowali bo nie mieli nikogo z rodziny wśród wykładowców...
Staroświecka
5 lata temu
Czy ktoś sprawdza, jak funkcjonuje poznańska uczelnia kształcąca kadry dla BORu? Pracę pisemną np 20 stron trzeba przesłać do piątku do północy, liczy się data. W sobotę jedzie się po zaliczenie. Kto jest w stanie przeczytać prace wielu studentów w ciągu kilku nocnych godzin, a przed południem egzaminować?
Gość
5 lata temu
PIS powinien sprawdzić dyplomy w całej Polsce i nie tylko policjantom, ale wszelkiej maści urzędnikom, lekarzom, inżynierom po prostu wszystkim, począwszy od świadectw maturalnych, po dyplomy magisterskie i doktoranckie. To by dopiero było ciekawe?
tor
5 lata temu
Kupili widocznie mieli pieniądze, biedaki
aw
5 lata temu
I tacy nas pilnuja.
jaja
5 lata temu
patrząc na inteligencje posłów i senatorów to tam chyba z 80% kupiło prace dyplomowe i inne tytuły naukowe i to pewnie na Ukrainie
ziuk
5 lata temu
W tym resorcie nie trzeba mądrych , tam im głupszy tym lepszy - To banda ,,smolarzy'' -- ,,Najgłupszego oficera, aby go przekabacić nie mogli'' Cytat z potopu
g
5 lata temu
a moze tak sprawdzić jak dostawało się wielu "spadochroniarzy" do kluczowych resortów w tym poprzez tzw. b. Służbę Cywilną i na jakie stanowiska (od razu), "chłopcy ze "wsi"" i in. agentura.
marek
5 lata temu
psy błaszczaka to samice :-)
gty678
5 lata temu
Co za problem przecież nie ukradli !
squater
5 lata temu
O cholera "paczta" hehe a z maturami sie udalo :D
Jarek
5 lata temu
Po co sie Tak korumpowali, Calkiem legalnie mogli zajac posade w pisie. Po co tam dyplom.
Jacek
5 lata temu
Znam takich co nawet za swiadectwo podstawowki placili , potem wielka geba I policjant po paru latach emerytura .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić