Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Poruszające słowa premiera. Zdążył pożegnać się z tatą - Kornelem Morawieckim

2
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki stracił ojca, ale przed jego śmiercią dużo rozmawiali. Szef rządu wspomniał też czasy konspiracji, kiedy musiał zastąpić ojca - dla mamy i siostry. Podkreślił jednak, że nie ma za to żalu do Kornela Morawieckiego.

Kornel Morawiecki zmarł 30 września
Kornel Morawiecki zmarł 30 września (East News, Stanisław Kowalczuk)

Ojciec był dla niego przede wszystkim "mentorem i autorytetem". Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Super Expressu" wspomina Kornela Morawieckiego, do którego, jak podkreślił, zawsze zwracał się "tato".

- Pokazywał mi dobroć ludzi, wskazywał wagę i istotę polskości, naszego dziedzictwa. Jego ideałem zawsze była budowa Polski solidarnej, której suwerenem jest naród, tworzony przez wspólnotę kultury i tradycji, odbudowa polskiego kapitału, ale i troska o wykluczonych, chorych, ubogich, w końcu, rozsądny i solidarny podział dóbr, który zniweluje pogłębiające się nierówności społeczne. (...) I taka Polska była marzeniem ojca - powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki przyznał też, że musiał szybko dorosnąć. - Kiedy miałem 13 lat, w 1981 roku, tata zaczął się ukrywać. Nie widzieliśmy go przez sześć lat. Musiałem go zastąpić, żeby rodzina jakoś funkcjonowała - mama, siostry. Musiałem przejąć część obowiązków, by wspomagać mamę, która najbardziej przeżywała nieobecność ojca w domu - mówił.

Zobacz także: Sondaże przedwyborcze. Kierwiński i Czarnecki reagują

Podkreślił jednocześnie, że nie miał żalu do ojca. - To była walka o daleko ważniejszą rzecz, niż mój żal - wyjaśnił. Mateusz i Kornel Morawieccy zdążyli się pożegnać.

- Mieliśmy czas dla siebie w ostatnich jego chwilach, dniach, kiedy leżał w szpitalu. Dużo rozmawialiśmy o rodzinie, z rozmów o Polsce najwięcej tata mówił o tym, że dbać o Polskę i zawsze myśleć Polską - stwierdził premier.

Wybory parlamentarne 2019. "Jesteśmy odpowiedzialni"

Pytany o wybory parlamentarne, podkreślił, że "zdecydujemy w nich, czy Polska ma być państwem z sercem, wspierającym codzienne życie ludzi, czy państwem odwróconym plecami od zwykłych ludzkich spraw". - Jesteśmy odpowiedzialnym rządem i poważnie traktujemy Polaków. Wszystko to, co zostało przez nas wprowadzone w ramach naszych programów społecznych i rodzinnych zostanie zachowane, a nawet będzie wzmacniane - zapewnił.

Wspomniał o słowach aktorki Mai Ostaszewskiej. - Ostatnio słyszałem, że ktoś znany straszył Polaków, że po 13 października PiS odetnie Polakom internet. Z niedowierzaniem przyjąłem, że ktoś w ogóle może na poważnie tak mówić - podkreślił.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(2)
Jdj
3 lata temu
To mi przypomina filmiki z na you tube serii polska kronika filmowa panie morawiecki a co ma powiedzieć rodzina gdy traci jedynego żywiciela rodziny i nie ma pomocy bo taka Polskę stworzyli dwolicowcy z solidarności
AC
3 lata temu
Zameldujcie to koniowi . Polaków nie interesuja przeżycia banksterów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić