Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Posłowie chcą znaków drogowych chroniących koty. Marek Suski: to nie byłaby fanaberia

22
Podziel się:

"Uwaga koty. Zwolnij" – czy takie znaki wkrótce staną w całej Polsce? Posłowie zapowiadają, że zajmą się takim postulatem, ponieważ to dobry sposób, by chronić domowe zwierzęta, które giną pod kołami samochodów. – Warto spróbować. To na pewno nie byłaby fanaberia – mówi Wirtualnej Polsce Marek Suski z PiS.

Takie znaki mogą wkrótce stanąć w całej Polsce
Takie znaki mogą wkrótce stanąć w całej Polsce (iStock.com)

Z inicjatywy posłów na pewno ucieszy się najbardziej znany w Polsce właściciel kota Jarosław Kaczyński. O prezesie PiS było ostatnio głośno, gdy w czasie piątkowych głosowań przeglądał atlas kotów. Teraz jego partyjny kolega popiera inicjatywę, by w Polsce stawiać znaki drogowe ostrzegające przed kotami. - Podoba mi się pomysł stawiania takich znaków. Są już przecież podobne, dotyczące zwierząt dzikich, na przykład przy wjeździe do lasu. To na pewno nie byłaby fanaberia i warto spróbować to zrobić, skoro można uratować zwierzęta domowe – mówi Suski.

Znakami ma się zająć Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. – Na pewno warto, żebyśmy przygotowali rozwiązanie dotyczące takich znaków. Jeśli taki znak działa, to na pewno warto podjąć tę sprawę. Przecież przy drogach są już znaki, które zwracają uwagę kierowców na jeże. Dlaczego nie miałoby być kotów? – pyta Ewa Drozd z PO, która zasiada w sejmowym zespole.

Przykład politykom dała wieś Tarnów w Wielkopolsce. Przy drodze stanął tam znak ostrzegający przed kotami i tabliczka "zwolnij". Od momentu, gdy pojawiło się ostrzeżenie, nie zginęło już żadne zwierzę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(22)
Antyludź
5 lata temu
Bo ludzi jest zdecydowanie za dużo!
producent zna...
5 lata temu
to jeszcze pozostaje: kaczka, kura, pies...
sssss
5 lata temu
czyjś pociotek juz zaciera ręce z łatwego zarobku.......
Tomasz
5 lata temu
Przecież jest już znam "uwaga zwierzęta gospodarcze" po co mnożyć byty. A poza tym trzeba pomóc ewolucji, za jakiś czas zostaną koty które instynktownie będą ostrożnie przechodzić przez drogę.
Twój nick
5 lata temu
Na Nowogrodzkiej to z 30 takich znaków trzeba będzie postawić.
MX
5 lata temu
moim zdaniem takie znaki powinien mieć jeż coraz częściej widać je na drodze rozjechane A może zrobimy dla wszystkich , kaczek, kóz, kur , kurczaków itd
Rafał
5 lata temu
A może jeszcze znaki uwaga PISiorlandia?
kociara
5 lata temu
jestem za
Lucyq
5 lata temu
Dobry plan!!!! Kociaki są tego warte
w
5 lata temu
Suski i wszystko jasne,szykuje się na posadę Antoniego stąd to morze wazeliny i pomysły
PISgłupek
5 lata temu
Jestem za,tylko czy koty znają się na znakach ???
ad
5 lata temu
Osobie, która napisała artykuł proponuję nie tracić czasu na takie pomysły.
Haste
5 lata temu
jak podczas powrotu do domu nie przejadę kota, to dalej krążę, aż do skutku...
Polak
5 lata temu
Uwielbiam koty, sam jestem kociarzem ale ten znak to bsurd. Ponieważ a) nakłada na kierowców obowiązek stosowania się do niego czyli zmniejszenia prędkości poniżej bezpiecznej już 50 km na obszarze zabudowanym o każdej porze doby co oznacza co oznacza jeszcze więszke korki b) kto będzie pilnował przestrzegania tego znaku, czy resort mswia ma środki na policjantów by zatrudnić nowych? c.gdzie te znaki będą stały co 50 metrów? Bo koty jako niezależne stworzenia mają swoje ścieżki, którymi chadzają. d. ile to będzie kosztowało budzet Państwa?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić