Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Artykuł sponsorowany Citi Handlowy | 
aktualizacja 

Pożyczka gotówkowa - jak sprawdzić ofertę?

Podziel się:

Pożyczka gotówkowa to jeden z najprostszych, a zarazem najpopularniejszych produktów bankowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pożyczone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. W jaki sposób sprawdzić ofertę pożyczki gotówkowej? Co przemawia za korzystaniem z tego typu finansowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Pożyczka gotówkowa - jak sprawdzić ofertę?
(materiały partnera)

Pożyczka gotówkowa - charakterystyka

Jak wspomniano we wstępie pożyczka gotówkowa to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim dużą dostępnością, ponieważ oferty pożyczek, czy kredytów gotówkowych posiadają wszystkie banki. Bardzo ważną cechą jest również elastyczność ponieważ w ramach pożyczki gotówkowej pożyczyć można zarówno niewielkie kwoty, jak i naprawdę wysokie sumy (rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych). Nie powinien zatem dziwić fakt, że łączna suma pożyczek gotówkowych udzielonych w sierpniu 2022 roku wyniosła 5,53 mld złotych. W tym miejscu warto podkreślić, że elastyczny jest także okres spłaty, ponieważ w przypadku pożyczki gotówkowej może on wynosić od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Jak korzystanie z pożyczki gotówkowej wygląda w praktyce? Otóż, bank na podstawie badania zdolności kredytowej udziela pożyczkobiorcy finansowania, które należy zwrócić w terminie określonym w umowie. Oczywiście pożyczona kwota musi zostać oddana wraz z odsetkami, które mogą być naliczane według zmiennej lub stałej stopy procentowej. Koszt pożyczki gotówkowej może obejmować również prowizję za jej udzielenie, czy ubezpieczenie będące dobrowolnym lub obowiązkowym zabezpieczeniem.

Zalety pożyczki gotówkowej

Pożyczki gotówkowe to produkt finansowy, który posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci ostatni swoje negatywne podejście do korzystania z pożyczek uzasadniają z reguły ryzykiem wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Warto jednak podkreślić, że pożyczka gotówkowa sama w sobie nie jest złym produktem, a w przypadku jej zaciągania najważniejsza jest świadomość dodatkowego obciążenia dla domowego budżetu oraz umiejętne wykorzystanie pożyczonych środków.

Jakie są zatem zalety pożyczki gotówkowej? Otóż, zalicza się do nich przede wszystkim:

  • możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel;
  • elastyczność w zakresie pożyczanej kwoty oraz okresu kredytowania;
  • dostępność oraz szybki proces przyznawania finansowania;
  • możliwość pożyczenia pieniędzy przez Internet.

Jak sprawdzić ofertę pożyczki gotówkowej?

Oferty pożyczek bądź kredytów gotówkowych posiadają wszystkie banki, co oznacza, że szukając tego typu finansowania warto znaleźć rozwiązanie, które będzie najatrakcyjniejsze. Jak zatem sprawdzić ofertę pożyczki gotówkowej? Najprościej korzystając z Internetu, co pozwala zapoznać się z warunkami konkretnego produktu. Co więcej, w wielu przypadkach możliwe jest również złożenie wniosku o pożyczkę online, co jest nie tylko wygodne, ale również bardzo szybkie. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki gotówkowej:

  • RRSO - Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, czyli parametr pożyczki, który musi być jasno określony w każdej ofercie. W efekcie RRSO jest bardzo często używane do porównywania ofert oraz oceniania ich atrakcyjności;
  • całkowity koszt pożyczki - należy podkreślić, że RRSO to parametr, który umożliwia porównanie ofert pożyczek o tym samym okresie kredytowania. W związku z tym analizując ofertę warto również zwrócić uwagę na sumę wszystkich kosztów danej pożyczki;
  • formalności wymagane przez bank - zaciągając pożyczkę gotówkową konieczne jest z reguły przedstawienie dokumentów dochodowych z trzech ostatnich miesięcy. Warto jednak podkreślić, że poszczególne instytucje mogą samodzielnie określać formalności, które musi spełnić pożyczkobiorca;
  • możliwość zaciągnięcia pożyczki przez Internet - pożyczki gotówkowe udzielane są nie tylko stacjonarnie, ale również online. Jest to nie tylko wygodne, czy szybkie, ale w wielu przypadkach pozwala uzyskać finansowanie na znacznie lepszych warunkach;
  • dopasowanie oferty do potrzeb - najtańsza pożyczka gotówkowa nie zawsze jest tą najlepszą, co wynika z faktu, że o wiele ważniejsze jest jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. W efekcie można mieć pewność, że miesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Na co przeznaczyć pożyczkę gotówkową?

Jak już wspomniano pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel. Warto jednak mieć świadomość, że największe korzyści przynosi ona wówczas, gdy zostanie odpowiedzialnie spożytkowana. Na co zatem przeznaczyć pożyczkę gotówkową? Rozwiązań może być wiele, a do najczęściej spotykanych należy remont domu, czy mieszkania, który ma na celu podniesienie komfortu lub poprawę warunków życia (np. poprzez wymianę pieca na ekologiczne źródło ciepła). Innym rozwiązaniem, które z całą pewnością jest rozsądne jest przeznaczenie pożyczonych środków na inwestycję w siebie. Przykładem może być chociażby zapisanie się na dodatkowe studia (np. zaoczne), wzięcie udziału w płatnym kursie zawodowym, czy zakup sprzętu, dzięki któremu będzie można nie tylko rozwijać swoją pasję, ale również uzyskiwać dodatkowe dochody (np. aparat fotograficzny).

W jakie jeszcze sposób można dobrze spożytkować pożyczkę gotówkową? Możliwości jest oczywiście wiele, jednak warto poruszyć temat spłaty dotychczasowych zobowiązań. Istnieje bowiem możliwość zaciągnięcia atrakcyjnej pożyczki gotówkowej po to, by uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na spłatę dotychczas posiadanych kredytów, czy kart kredytowych. Można w ten sposób nie tylko zamienić kilka rat w jedną, co jest wygodniejsze w obsłudze, ale również odpowiednio dopasować jej wysokość do możliwości finansowych. Co więcej, w wielu przypadkach można także uzyskać realne oszczędności, co wynika z faktu, że nowa pożyczka gotówkowa może być zaciągnięta na znacznie lepszych warunkach niż dotychczasowe kredyty.

Pożyczka gotówkowa online w Citibanku

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej warto poszukać atrakcyjnej oferty, czego przykładem może być pożyczka gotówkowa online w Citibanku, która jest dostępna pod linkiem: https://www.citibank.pl/kredyty/pozyczka-gotowkowa/online-lp. Jest to promocyjna oferta dla nowych klientów, w przypadku której podstawową korzyścią jest brak prowizji. Pożyczka udzielana jest na dowolny cel, a jej wysokość może mieścić się w przedziale od 1 do nawet 150 tys. złotych. Zaletą w tym przypadku jest również prosty proces online oraz szybka decyzja, dzięki czemu finansowanie można otrzymać w dniu złożenia wniosku o pożyczkę.

Podsumowując należy stwierdzić, że pożyczka gotówkowa to przyjazny produkt bankowy, ponieważ uzyskane środki można przeznaczyć na realizację dowolnego celu. Może to być np. samorealizacja, podniesienie komfortu życia, czy realizacja własnych marzeń lub pasji.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej online dla nowych klientów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,06%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 40 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 53 792,33 zł, oprocentowanie zmienne 9,99%, całkowity koszt pożyczki 13 792,33 zł (w tym: prowizja 2 200,00 zł, odsetki 11 592,33 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 59 miesięcznych równych rat w wysokości 896,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 928,33 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16 Listopada 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Artykuł sponsorowany Citi Handlowy
Autor: Artykuł Sponsorowany
Źródło:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wyniki Lotto 06.02.2023 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Syn Steczkowskiej zapoznał mamę z białoruską ukochaną. Taka była jej reakcja
Sprzeciwiał się wojnie. Teraz trenował z synem przyjaciela Putina
Trzęsienie ziemi w Turcji. Meteorolog wyjaśnia
Ostra wymiana zdań tenisistów. "Zgrywał klauna"
Wycinał drzewa w lesie i sprzedawał w internecie. 27-latkowi grozi 5 lat
Bosacka pokazała niezawodny patent na sałatę. To robisz źle
Nowość w Biedronce. Klienci zaoszczędzą jeszcze więcej
Obudził pasażera i wyszedł z autobusu. Kamera nagrała atak
Kibice wybrali najlepszą walę Fame MMA 17. To do nich trafi bonus
Borek odpowiada krytykom. "Nadal będą mieszkać w swoich pałacach"
Leśnicy znaleźli to pod drzewem. "Jedyne w swoim rodzaju"
Mówi się, że to najzdrowszy chleb świata. Przygotujesz w kilka chwil
Szef ONZ grzmi: Jak lunatyk zmierzamy ku wojnie na szerszą skalę
Pomaga spalić tkankę tłuszczową. Niezastąpione przy odchudzaniu
Morderstwo i gwałty. "Bestia" jest w rękach policji
Sieją zniszczenie. Rosja wkrótce otrzyma kolejną partię
Czy opłaca się iść do wojska? Tyle w 2023 roku zarabiają żołnierze
Znów głośno o byłym policjancie z Oleśnicy. "Obawiali się go"
Danuta Wałęsa wyróżniona. Wiadomo, kiedy odbierze ważny tytuł
Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Dużo zyska dzięki waloryzacji
TPN zamknął wszystkie szlaki. Turyści za nic mają ostrzeżenia i zakazy
F-16 nad Warszawą. O co chodzi?
Najbezpieczniejsze miejsce w samolocie? Oto co mówią statystyki
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy warto?
Ks. Woźnicki o sędzi, który skazał go za antysemityzm. Padły groźby
Katarzyna Skrzynecka rozmyśla nad zmianami na twarzy. "W moim wieku"
Nie żyje ceniony działacz "Solidarności". Henryk Kenig miał 88 lat
Tragedia we Francji. W pożarze zginęła matka i 7 dzieci
Przerażone zwierzę próbowało się podnieść. Finał historii zaskakuje
Sernik bez twarogu. Takiego na bank nie jadłeś
Ostry materiał "Faktów". Pokazali nagranie mimo protestów ministra
Kabajewa pokazała się publicznie. Pochwaliła propagandystów za "walkę"
Nietypowe zaręczyny Wiśniewskiego. Nie było go stać na pierścionek
Prosiła o pomoc. Inspektorzy nie mogli uwierzyć własnym oczom
Pieróg karelski. Tani i oryginalny przepis na obiad według Katarzyny Bosackiej
Poszła na grzyby. Pokazała zdjęcie. "Proszę się nie śmiać"
Schudła ponad 90 kilogramów. Wojciechowska pokazała zdjęcia
Była godz. 8:29. Zdjęcie z Beskidu Śląskiego. To nie fotomontaż
To zrobili z nagrodą za Eurowizję. Cały świat jest w szoku
Trudny test na spostrzegawczość. Która z postaci to chłopiec?
Trwa 15 minut. Gdy wystąpi, od razu dzwoń po karetkę
Zaskakujące wieści z Watykanu. Decyzja papieża nie podoba się w Polsce
Musisz to zrobić do końca czerwca. Zignorujesz? 5 tys. zł kary!
Rosyjscy dowódcy nie przebierają w słowach. Tak mówią o Putinie i Szojgu
Rodowicz nie wytrzymała. Oto co jeden z seniorów zrobił na wizji w TVP
W Biedronce chwyciła za telefon. To dowód, że ludzie naprawdę to robią
Nagranie. W jego kierunku ruszył łysy agresor. Oto co zrobił
Ekspert z Ibizy spojrzał na Szydło. Nie ma wątpliwości
Rosyjski żołnierz ukradł konsolę. Później napisał... do właściciela
Jej piersi ważą 13 kg. Musi poruszać się o lasce
Pierwsza taka sprawa. Ujawnili dane rosyjskiego mordercy i gwałciciela
2x ryba, surówka i frytki. Turysta: "Nie ma nad czym płakać"
Pokazał to w kierunku ukraińskiego drona. Rosjanin szybko pożałował
42,89 zł oszczędności. Paweł Kukiz zdradził, co robi z pieniędzmi
Zdjęcie z moskiewskiego sklepu. Też to widzicie?
Zasadź tę tanią roślinę. Krety będą trzymały się z daleka
To najzdrowsze polskie warzywo. "Ma najwięcej składników odżywczych"
Spisek w Ukrainie. Obrońcy mieli zdrajców w swoich szeregach
Rosjanie boją się żyć w Polsce? Ten film jest hitem
To ich Kadyrow wysyła na wojnę. Wyciekła prawda o czeczeńskich bojownikach
Kartka za szybą wystarczyła. Sąsiad odpowiedział
Tak imprezują Amerykanie w Polsce. Mieszkańcy oburzeni
Tak Tusk poszła na spacer z psem. Lepiej usiądźcie
Ekspedientka opracowała prosty przekręt. "Wzbogaciła się" o kilkadziesiąt tysięcy złotych
Rosjanie stracili największy okręt. Wcale nie przez wojnę
To dlatego zniknął. Smutne doniesienia o Zborowskim
Nowy sprzęt Białorusinów. "Zniszczymy Rosjan nawet w nocy"
Wystawiła na WOŚP kolację. Przeżyła szok, kiedy odkryła, kto wygrał
Szok w walce raperów na Fame MMA 17. Fabijański został zdemolowany
Ma 61 lat i ciało nastolatki. "Jesz jak ptaszek, wyglądasz jak ptaszek"
"Dwuznaczne odgłosy". Dwie 16-latki i trzech policjantów bohaterami skandalu
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić