Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Prace na Zakopiance. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę węzła pod Krakowem

2
Podziel się:

Nowy węzeł drogowy ma powstać w miejscowości Gaj pod Krakowem. Zastąpi istniejące skrzyżowanie z drogami powiatowymi.

Utrudnienia na zakopiance to zmora kierowców.
Utrudnienia na zakopiance to zmora kierowców. (PAP, Grzegorz Momot)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę węzła drogowego na popularnej drodze krajowej nr 7, czyli tzw. Zakopiance. Wykonawcy mogą składać oferty do 27 sierpnia.

W ramach inwestycji przewidziana jest nowa prawa i lewa jezdnia, oznakowanie węzła, bariery ochronne oraz wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia węzła do istniejącego układu komunikacyjnego - informuje GDDKiA.

Wybrany wykonawca będzie musiał wziąć pod uwagę ewentualną przebudowę i zmianę organizacji ruchu wynikającą z nowych rozwiązań.

Zamieszanie z dowodami. Uważaj, komu dajesz do skserowania

Prócz tego konieczna będzie budowa lub przebudowa przejść dla pieszych oraz obiektów inżynierskich – murów oporowych i palisad, kolidujących urządzeń oraz sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej (urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych).

Jak długo potrwają prace na Zakopiance? Na etap projektowania wraz z uzyskaniem zgody na realizację inwestycji drogowej przewidzianych jest 16 miesięcy od podpisania umowy.

Sama budowa potrwa kolejne 15 miesięcy od uzyskania decyzji ZRiD, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 października – informuje GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
leśne dziadki
3 lata temu
Dlaczego ciągle odnoszę wrażenie że projektowane w GDDKiA drogi, węzły, oznaczenia dróg są robione przez ludzi - co najmniej w wieku emerytalnym lub takich co z jazdą autem mają niewiele wspólnego???
😎🤣
3 lata temu
Od 15 grudnia do 15 października jest zima ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić