oprac. Beata Czuma| 

Premier Morawiecki wspomniał o Borysie Szycu. Cięta riposta aktora

167
Podziel się:

- Porównywanie OFE do PPK to trochę tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej Pracowniczym Planom Kapitałowym. Aktor odpowiedział szefowi rządu na Twitterze, złośliwie wypominając mu dawną wpadkę.

Borys Szyc odpowiedział premierowi na Twitterze
Borys Szyc odpowiedział premierowi na Twitterze (East News, Piotr Matusewicz)

Mateusz Morawiecki we wtorek wziął udział w konferencji inaugurującej Pracownicze Plany Kapitałowe. W trakcie przemowy zwrócił uwagę, że niektórzy ekonomiści porównują PPK do OFE, czyli Otwartych Funduszy Emerytalnych.

- Mam apel, żeby tego nie robić, bo to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to trochę tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca - powiedział szef rządu. - Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmu "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu - dodał Morawiecki.

Paweł Borys, którego premier porównał do aktora Borysa Szyca, to prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który na wtorkowej konferencji prezentował Pracownicze Plany Kapitałowe.

Błyskawiczna riposta aktora

Nawiązanie Morawieckiego nie spodobało się znanemu aktorowi. "Panie Premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam" - napisał Borys Szyc na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Aktor nawiązał w ten sposób do przemówienia Morawieckiego z 2017 r., w którym premier pomylił fraszkę "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego z inwokacją z "Pana Tadeusza".

- Służba zdrowia to bardzo duży obszar, o którym można długo mówić. Jak we fraszce Kochanowskiego - powiedział wówczas Morawiecki. - "Szlachetne zdrowie, ile cię trzeba cenić.... jako smakujesz, aż się zepsujesz - zaplątał się premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić