Magda Mieśnik
Magda Mieśnik| 
aktualizacja 

Premier Szydło uczy się angielskiego. Znamy szczegóły

85
Podziel się:

Od czasu objęcia stanowiska premiera Beata Szydło uczy się w KPRM języka angielskiego. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, miesięczny kurs kosztuje ok. 780 zł i obejmuje 10 godzin nauki.

Premier Beata Szydło uczy się angielskiego
Premier Beata Szydło uczy się angielskiego (PAP/EPA, Valda Kalnina)

O tym, że premier Beata Szydło uczy się języka angielskiego, jako pierwszy napisał "Newsweek", informując, że szefowa rządu po zakończeniu pracy na obecnym stanowisku może wyjechać do Brukseli i objąć stanowisko unijnego komisarza.

Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, ile kosztuje nauka Szydło. - Po objęciu stanowiska pani premier Beata Szydło kontynuowała naukę języka angielskiego w ramach lektoratu prowadzonego w KPRM. Ze względu na specyfikę stanowiska, zajęcia dostosowywane są do bieżącego kalendarza pani Premier – poinformowało nas Centrum Informacyjne Rządu.

Zajęcia dla premier są organizowane od grudnia 2015 r. Z informacji CIR wynika, że Beata Szydło uczy się angielskiego przez 10 godzin miesięcznie. - W tym okresie miesięczny koszt lektoratów wynosił ok. 780 zł – usłyszeliśmy. W sumie KPRM na naukę szefowej rządu wydała 16,2 tys. zł.

O język angielski Szydło był niedawno pytany rzecznik rządu. - Pani premier nieźle sobie radzi, jeśli chodzi o język angielski i w bezpośrednich relacjach z politykami, którzy do nas przyjeżdżają wielokrotnie w tym języku się porozumiewa - powiedział w "Fakt Opinie" Rafał Bochenek. - Ale czy ma lekcje angielskiego w KPRM? - dopytywała dziennikarka. - Pani Premier korzysta czasami ze wsparcia, oczywiście w tym zakresie również. Każdy z nas. Ja też uczę się języka francuskiego – dodał. Nie odpowiedział jednak na pytanie o koszt zajęć dodatkowych.

Dużo więcej Kancelaria Premiera wydała na naukę języka angielskiego Donalda Tuska. W sumie były premier miał 1300 godzin zajęć z języka angielskiego, co kosztowało 100 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić