Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski atakuje protestujących

46
Podziel się:

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski w ostrych słowach krytykuje protestujących przeciwko reformie sadownictwa i namawiających Andrzeja Dudę do weta. - Przeciwnicy ustaw reformujących sądownictwo organizują seanse pogardy przeciwko prezydentowi – mówi Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski
Krzysztof Szczerski (Forum, Mateusz Wlodarczyk)

Od tygodnia w całej Polsce trwają protesty przeciwko ustawom reformującym system sądownictwa. Manifestanci próbują nakłonić prezydenta do zawetowania przyjętych przez parlament przepisów. - Jest to bardzo osobliwa forma dialogu i zachęta do merytorycznej dyskusji oraz do podejmowania merytorycznych ocen ustaw. Niektóre osoby jednocześnie apelują do prezydenta i lżą najwyższe organy państwa. Uważają, że te organy powinni postąpić według ich uznania – mówi minister Szczerski.

Zobacz także: Tak Polacy apelują do prezydenta o weto:

Szef gabinetu prezydenta dodaje, że "merytorycznej dyskusji brakuje ze strony przeciwników ustaw wprowadzających reformę sądownictwa". - Merytoryczne stanowisko jest w tej debacie po stronie prezydenta, nie merytoryczne, napastliwe i obraźliwe zachowanie po stronie osób domagających się weta – mówi polityk.

Szczerski uważa, że protestujący to nie są przypadkowe osoby. - To również mobilizacja środowisk, które mają inną wizję Polski niż PiS i są beneficjentami sytuacji, jaka miała miejsce przed objęciem władzy przez PiS. Najbardziej zasmucające jest to, że osoby, które mówią o merytorycznej dyskusji, nic nie robią, żeby do niej doszło. Przeciwnicy ustaw reformujących sądownictwo organizują seanse pogardy przeciwko prezydentowi – mówi minister w Kancelarii Prezydenta.

Szczerski podkreśla, że "istnienie wady legislacyjnej w ustawie o Sądzie Najwyższym jest jasne". - Pan prezydent zdecyduje, jaką wybrać ścieżkę do jej usunięcia. Wada, o której rozmawiamy, nie zmienia treści ustawy, ale powinna zostać wyeliminowana. Marszałek Karczewski zaproponował, żeby Senat naprawił tę wadę. Na pewno pan prezydent będzie na ten temat rozmawiał – podkreśla polityk.

Portal wpolityce.pl twierdzi, że Andrzej Duda skłania się do zawetowania ustawy o Sądzie Najwyższym i podpisaniu pozostałych ustaw dotyczących systemu sądownictwa. Zainm to jednak zrobi, w poniedziałek prezydent ma się spotkać z prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Jak poinformowała PAP, dojdzie także do rozmowy z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. Prośbę o spotkania wystosowali do Andrzeja Dudy szefowie tych instytucji.

Prezes Gersdorf napisała list do prezydenta, w którym zaapelowała "o podjęcie spokojnej oraz merytorycznej dyskusji nad kształtem wymiaru sprawiedliwości w Polsce". "Proszę o poszanowanie urzędu, jaki jeszcze pełnię. Te dramatyczne słowa kieruję do Pana w niemniej dramatycznej chwili dla historii Polski" – napisała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(46)
Suja
5 lata temu
To nie opozycja!!! To ludzie putina!!!!!
zosia
5 lata temu
panie prezydencie dlaczego podpisal pan ustawe deubecka inna anizeli uchwalil sejm dlaczego ta ustawa jest ciagle zmieniana pod potrzeby ipn dlaczego pan ukradl mojej mame 1200 zl ktora miala 2200 emerytury
jaro
5 lata temu
Prezydent to brzmi dumnie i troszkę tej dumy uratował .
Wiedzmin
5 lata temu
Duda zapomnial pan ? Kto i dzieki komu może pan z nadeta pelna frazesow geba wypowiadac takie slowa? Dzieki komu zostal pan prezydentem dobrej zmiany? uważam ze pan zdradzil wlasnie te idealy, ja zawiodlem sie na panu Napewno tak jak reszta spoleczenstwa, ktorzy teraz tego zaluja. Nie zostal pan prezydentem dlatego ze nazywa się pan Duda, tylko dlatego ze namascil pana Pan Prezes Kaczyński a poparli wyborcy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Prawo do nadymania sie zostaw jak wygrasz reelekcje czego panu nie zycze i nie ma takiej mozliwosci Jaki jest kon kazdy widzi. ZDRADA..
K
5 lata temu
Od kiedy reformują sadownictwo? Już do sadów się dobrali i nie będzie wolnych jabłek???? O czymś nie wiem???
Artaxerxes
5 lata temu
Ci ,którzy protestują i apelują do prezydenta to ci sami, którzy jeszcze kilka dni temu na niego smarkali i rzucali kalumnie, obelgi i kłamstwa
Lew
5 lata temu
A SKOKI Panie Kaczyński kiedy pod lupę??? Panie Ziobro kiedy???
Warszawiak
5 lata temu
Bardzo dobrze popieramy ścigać rozliczać ta bandę nieudaczników
Andrej
5 lata temu
Powinien podpisać wtedy zamiast 5+ miliarda złotych by było 150 +Miliardów oni wiedzą ze już nic nie ukradną jak to wejdzie ;)
Ekonom
5 lata temu
O jakich merytorycznych dyskusjach ten pajac mowi jak ta ustawa byla przepchana w trybie pilnym bez zadnych konsultacji spolecznych to co On uwarza, ze my to swinie i co do koryta sie wrzuci my zjemy ? PIS Polske doprowadzi i juz doprowadza do ruiny, swiat sie z nas smieje, nikt naszych przedstawicieli nie chce do siebie zapraszac .... Niebawem Polska stanie sie Panstwem do podzialu i doszczetnie nasz dobytek zostanie roztwoniony przez zagranicznych pasozytow, ktorzy tylko czekaja na nasz upadek, a on jest bardzo bliski przez tego pieprzonego, aroganckiego i antypolskiego karla Kaczysnskiego :/
Oti
5 lata temu
Jak się was czyta lewusy to na wymioty zbiera
Polak Mądry.
5 lata temu
PISOWCY WSZYSCY TACY SAMI....BUTNI .AROGANCCY.NIENAWISTNI PODLI I ZLI...OBY JAK NAJSZYBCIEJ ODESZLI W CIEŃ
BBB
5 lata temu
Psalmy śpiewać a nie w kancelarii robic za wichrzyciela.
Piaskowy dzia...
5 lata temu
Zrób se loda na dobranoc
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić