Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Rodzinna tragedia w Ostrzeszowie: śledczy ujawniają szczegóły. Ojciec zostawił list pożegnalny

37
Podziel się:

W jednym z domów w Ostrzeszowie znaleziono w poniedziałek zwłoki 20-letniej kobiety i jej 44-letniego ojca. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że doszło tam do tzw. samobójstwa rozszerzonego. Śledczy ujawnili we wtorek więcej szczegółów. Okazuje się, że mężczyzna pozostawił list pożegnalny.

Rodzinny dramat w jednym z domów w Ostrzeszowie
Rodzinny dramat w jednym z domów w Ostrzeszowie (PAP, Tomasz Wojtasik)

W poniedziałek ok. godz. 14.30 policjanci zostali wezwani do jednego z domów w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie). Znaleziono tam ciało 20-letniej kobiety i jej 44-letniego ojca. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że mężczyzna zabił swoją niepełnosprawną córkę, a potem popełnił samobójstwo. Policja odmawiała jednak podania jakichkolwiek szczegółów tego rodzinnego dramatu.

We wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., która zajmuje się tą sprawą, prok. Maciej Meler ujawnił więcej szczegółów. Okazuje się, że do tragedii doszło między godziną 12:40 a 14:00, gdy ojciec i córka pozostali sami w domu - żona mężczyzny pojechała po zakupy.

Gdy kobieta wróciła do domu, stwierdziła, że jej bliskich w nim nie ma. Zaczęła ich szukać. Ciała męża i córki znalazła w przylegającym do budynku pomieszczeniu gospodarczym. To ona wezwała policję.

O tym, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego ma świadczyć list pożegnalny mężczyzny. - Jako motywację swojego zachowania mężczyzna wskazał na trudną sytuację finansową i brak możliwości wyjścia z niej. Ponadto w liście jest też zawartych wiele osobistych wątków - powiedział prok. Maciej Meler.

Prok. Meler dodał, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, "która pozwoli na weryfikację okoliczności i mechanizmu zgonu".

Źródło: polsatnews.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(37)
Anna
3 lata temu
Trudno zająć stanowisko w tej sprawie...są też sytuację że niepełnosprawność nie musi być od urodzenia...niektóre są nabyte po pewnych chorobach, wypadkach.Dlatego nie warto dawać takich czy innych rad.
ZAWADA
3 lata temu
DZIWNY ARTYKOL CHYBA SAM AUTOR NIE WIE CO PISZE
Marta
3 lata temu
Lecz sie ma glowe!!!!!!
osa
3 lata temu
mieli gdzie mieszkac a żona pojechała na zakupy to jeszcze nie bezdomni !!!!! ludzie gorzej maja i nie zabijają się , tak jest jak żyje sie bez Boga !!!!!!!!!! tylko sprawy materialne w głowie !!!!!!!!
dark-division
3 lata temu
Tak pis i kościół pospołu , każą nam rodzić, zakazują diagnostyki prenatalnej i antykoncepcji w imię niby miłosierdzia, a potem mają to wszystko głęboko w poważaniu. HIPOKRYCI!
gucia1978
3 lata temu
ja na miejscu tej pani wysłałabym list kaczyńskiemu o tym jak zabił jej rodzinę
hmmm
3 lata temu
a może żonka się ich pozbyła i wszystko upozorowała ?
BL
3 lata temu
Jakim trzeba być tępym żeby używać zwrotu samobójstwo rozszerzone w takim przypadku. Gdy grupa ludzi decyduje się razem skoczyć z dach to tak. W tym przypadku jest to nic innego jak morderstwo z premedytacją i samobójstwo.
Raffi
3 lata temu
I to jest właśnie polityka prorodzinna w tym kraju. A prezes kręci miliardami. Takich rodzin jest wiele tysięcy. A swoje dokłada kler.
gosc
3 lata temu
w tym państwie najważniejszy temat to aborcja bo to nic nie kosztuje a gdzie potrzebna realna pomoc to temat się kończy rodzina zostaje sama
gh
3 lata temu
a gdzie zasiłki dla niepełnostrawnych, 500+, gdzie była pomoc dla tej rodziny???
Szkoda ludzi
3 lata temu
W Polsce bardzo dużo rodzin ma kiepską sytuacje materialną, ale naszych rządzących to nie obchodzi i dochodzi później do takich sytuacji.
Mm
3 lata temu
I po co rodzic niepelnosprawne dzieci? Tak to sie konczy.
ol
3 lata temu
znowu mężczyzna zabił kobietę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić