Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|
aktualizacja

Senator PiS o kandydatach do TK. "Spełniają kryteria"

19
Podziel się:

Jan Maria Jackowski zabrał głos na temat kontrowersyjnych kandydatur, jakie jego partia wysunęła na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Senator PiS podkreśla, że troje kandydatów spełnia konieczne warunki, jednak nie chciał zdradzić, czy sam by ich poparł w głosowaniu.

Jan Maria Jackowski
Jan Maria Jackowski (East News)

- Spełniają kryteria merytoryczne, są prawnikami. Ich kandydatury będą jednak oceniane przez pryzmat ich wieloletniej działalności w parlamencie. Mają swoich zwolenników i przeciwników - powiedział Jackowski o Stanisławie Piotrowiczu i Krystynie Pawłowicz reporterowi WP Klaudiuszowi Michalcowi.

Senator PiS wspomniał także o trzeciej kandydatce, Elżbiecie Chojnie-Duch. - Pani Chojna-Duch była wiceministrem finansów w rządzie PO. To wszystko cenione osoby, z dużym dorobkiem - ocenił.

Pomimo komplementów w kwestii kompetencji i doświadczenia kandydatów, senator Jackowski nie chciał ujawnić, czy poparłby w głosowaniu Piotrowicza, Pawłowicz i Chojnę-Duch. - Ja o tych kandydaturach dowiedziałem się dzisiaj z mediów. (...) Jestem senatorem, w Senacie nie ma w tej sprawie głosowania. Ten dylemat przede mną nie stoi - oświadczył.

Zdaniem Jackowskiego fakt, że Stanisław Piotrowicz nie dostał się do Sejmu w październikowych wyborach nie powinien mieć wpływu na jego ewentualną nominację do Trybunału Konstytucyjnego. - Poseł Piotrowicz przegrał te wybory, ale miał relatywnie dobry wynik. Wcześniej został wybrany. Z punktu widzenia formalnego nie ma żadnych przeciwwskazań - powiedział.

Zobacz: Macierewicz lub Kaczyński marszałkiem seniorem? Borys Budka nie przebierał w słowach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
BskY
3 lata temu
65 lat to wiek przejścia w stan spoczynku sędziów TK a ci kandydaci już dawno przekroczyli ten wiek, to ich wyklucza, sami zresztą stworzyli ten przepis...buhha
za
3 lata temu
Panie Jackowski ,pomimo,że nie trawię PiS,pana szanowałam,ale to już czas przeszły.Jak można tak bredzić,to okropne.
ddd
3 lata temu
Taaaa,szczegolniePawlowicz sie nadaje ,
dziacho-1963
3 lata temu
BRAWO PIS
Igor Kostyuko...
3 lata temu
bolszoje sposiba toworiszcz Jrosław Rajmundowicz Kaczyńskij i Anton Zdzisławowicz Macierewiczius, PiS choroszo rabotajet
Rysiek 1969
3 lata temu
Tobie człowieku wszystkie świnie pisoskie spełniają warunki jak by Kaczyński kazał jeść jego obchody to też byś mówi że spełni aż waru
Aws
3 lata temu
Tak,ale tylko PiS-owskie kryteria...to naprawdę jest żenada.
Nowak
3 lata temu
Panie senator, co pan brał od rana, że takie brednie pan opowiada? Oni spełniają kryteria? Żadnych nie spełniają!
bolo
3 lata temu
kupa śmiechu co oni robią z tego trybunału.
polak
3 lata temu
słusznie prawi
bear
3 lata temu
Wszyscy w PiSi nadają się do T(wore)K.
Bolek
3 lata temu
a co ten pijaczyna tak się pcha do mikrofonu ???
Jarek
3 lata temu
Ich miejsce jest w więzieniu.
bumerang
3 lata temu
KIEDY TEN KOSZMAR SIĘ SKOŃCZY? ,,Żal mi jest ciebie , biedny Słowianinie, biedny narodzie , żal mi twojej doli, jeden znasz tylko heroizm - NIEWOLI!!!!!.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić