Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Maciej Deja
|

Seria wpadek Amerykanów. "Ręce opadają"

106
Podziel się:

Konferencja bliskowschodnia sprawiła, że w Warszawie pojawiło się wielu Amerykanów. A ci jak mało kto potrafią zignorować polską wrażliwość historyczną. Niektóre przykłady ze środy przekraczają granice kompromitacji.

Mike Pompeo przynajmniej dwukrotnie wprawił Polaków w konsternację
Mike Pompeo przynajmniej dwukrotnie wprawił Polaków w konsternację (PAP/EPA)

Najbardziej bulwersującym przykładem jest relacja dziennikarki telewizji NBC i MSNBC. Andrea Mitchel stojąc w centrum Warszawy tłumaczyła widzom swojej stacji, że powstanie w getcie w 1943 roku było wymierzone przeciw "polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

"To już przekracza granice kompromitacji" - skomentował na Twitterze dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski, który jako jeden z pierwszych zauważył skandaliczny występ dziennikarki. "Ręce opadają" - dodała Beata Biel z TVN24.

Pompeo szokuje

Jeśli nie szok, to co najmniej konsternację wywołały wśród wielu Polaków słowa amerykańskiego sekretarza stanu USA. Mike Pompeo w trakcie konferencji bliskowschodniej zwrócił się do "polskich kolegów", by przyspieszyli prace nad ustawą, która umożliwiałaby obywatelom amerykańskim uzyskanie odszkodowań od... Polski. Chodzi o osoby pochodzenia żydowskiego, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu.

To o tyle zaskakujące, że kwestia roszczeń majątkowych została zamknięta już w 1960 roku. Rząd USA na mocy umowy z Polską przejął na siebie wszelkie roszczenia własnych obywateli i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń.

Pochwała stalinowskiego oprawcy

Jakby tego było mało, Pompeo w tym samym przemówieniu pochwalił Franka Blajchmana, obywatela USA o polsko-żydowskich korzeniach. Zmarły przed kilkoma tygodniami deweloper po wojnie był stalinowskim oprawcą - pracował w Urzędzie Bezpieczeństwa w Kieleckiem.

Zobacz także: Zobacz też: "Wałęsa? Wielki polski bohater". Mike Pence powiedział to stojąc obok Dudy

Na tym tle niewinnie prezentują się "wyczyny" Mike'a Pence'a. Wiceprezydent USA poruszał się po Warszawie - wbrew ustawie o barwach narodowych - autem z polską flagą. Prawie polską, bo była ona otoczona złotą obwódką i miała wpisane polskie godło.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(106)
xxx
4 lata temu
Nas powinni bronić uratowani Żydzi i ich krewni, jeżeli tego nie robią to niepotrzebnie Polacy ginęli broniąc żydów i pogonić żydów z naszego kraju. Żydzi to chyba niedobry naród. Znam sporo polaków pochodzenia żydowskiego, oni też powinni się odezwać tylko pewnie tak mają dosyć rodowego kraju że nie chcą się do nich przyznawać.
eldil
4 lata temu
Nie wpadki. Tak są uczeni.
www
4 lata temu
Zobaczcie nazwisko matki pompeo
moherowa dzie...
4 lata temu
-"To jest o tyle zaskakujące, że kwestia roszczeń majątkowych została zamknięta już w 1960roku?,.. Rząd USA na mocy umowy z Polską przejął na siebie wszelkie roszczenia własnych obywateli i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń !!!".
huyi
4 lata temu
MSW i rząd poważnego kraju sprawił by, że Pompon z dziennikarką i Bibi ze swoją ambasador już siedzieli by w samolotach do własnych krajów i kołowali na start !
Hhh
4 lata temu
IV Rzeczpospolita to ma być wycieruch USA? Brawo PiS! Jak nie Berlin to Washington. Ja wolę by IV Rzeczpospolita miała swoją stolicę w Warszawie... Kto ze mną?
ziutek
4 lata temu
Mówią to co mają mówić , żydzi w końcu żądzą USA , córa tramka podobno też jest żydówką
a-m
4 lata temu
Ale sobie dobraliśmy przyjaciół?. Normalizacja stosunków z żydami polega na spłaceniu przedawnionych roszczeń. Antysemityzm - tak, Antypolonizm - nie. Wciąganie nas w konflikt bliskowschodni!. Ktoś tu nami rozgrywa awanturę w jaką wciąga nas Izrael. Czy my musimy ciągle Żydów przepraszać za grzechy nie popełnione. A może tak przypomnimy jak Żydzi z UB dziękowali nam za pomoc w ratowaniu przed holokaustem. Dlaczego ja tak kocham Żydów ?. Niepokojące jest to że w moją miłość wpisują się także Amerykanie.
jas
4 lata temu
robią z Polski śmiecia do wynajęcia, a Polak przyklaskuje i to jest przerażające
goryl
4 lata temu
polski MSZ powinien razem z Amdasadorem Izraela potępić takie wypowiedzi ps. reżim Polski i nazistowski, anaziści to kto tajemniczy naród z marsa czy z dna bałtyku
Dinozaur
4 lata temu
Politycy z USA są pokroju Ewy Kopacz. Taki sam poziom poznania Świata. Najgorsza jest jednak retoryka wojny z Iranem. Teraz będzie na Polaków, że to w Warszawie podjęto decyzje o wojnie. Wszystkiemu winny Kaczyński i jego klakierzy.
anty
4 lata temu
Hańba, Pompeo drwi z AK chwaląc Ubeka. A Duda milczy.
z deszczu PO ...
4 lata temu
PIS to koń trojański. Ale czyj? Sami sobie odpowedzcie! Po owocach ich poznacie!
Hans
4 lata temu
Amerykanie wiedzą tyle o Polsce, co Kopacz o polowaniu na dinozaury
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić