Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Śledzińska-Katarasińska: nie mam nic wspólnego z decyzją marszałek Sejmu

13
Podziel się:

"Nie mam nic wspólnego z decyzją marszałek Sejmu Elżbiety Witek w sprawie głosowania nad kandydatami do KRS" - przekazała w sobotę posłanka KO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Iwona Śledzińska-Katarasińska: nie mam nic wspólnego z decyzją marszałek Sejmu
Iwona Śledzińska-Katarasińska: nie mam nic wspólnego z decyzją marszałek Sejmu (East News, Tomasz Jastrzębowski/REPORTER)

"W związku z powtarzającymi się informacjami jakobym była jedną z osób proszących panią marszałek Witek o anulowanie pierwszego głosowania nad kandydatami do KRS kategorycznie wyjaśniam: popełniłam błąd w tym głosowaniu, przedwcześnie kończąc procedurę, ale nie zwracałam się o jej unieważnienie z powodu kłopotów technicznych, a jedynie przyznając się do błędu pytałam, czy ja - jako że głosowanie ciągle trwało - mogę do niego powrócić. Pani marszałek z uśmiechem odpowiedziała, że jest to niemożliwe" - napisała posłanka KO w sobotę w oświadczeniu przesłanym PAP.

Posłanka zaznaczyła, że "spodziewając się takiej odpowiedzi, spokojnie wróciła na miejsce".

"Tym samym nie mam nic wspólnego z późniejszym rozwojem wydarzeń i decyzją Pani Marszałek. Regulamin Sejmu nie pozostawia wątpliwości. Powtórne głosowanie może się odbyć po ogłoszeniu wyników i ewentualnym przyjęciu udokumentowanego i podpisanego przez 30 posłów wniosku o reasumpcję" - podkreśliła Śledzińska-Katarasińska.

- Elżbieta Witek postąpiła w słuszny sposób. Widziałem, jak posłowie zgłaszali problemy z głosowaniem. Doszukiwanie się czegoś niewłaściwego w tej sytuacji jest nie na miejscu - stwierdził w sobotę premier Mateusz Morawiecki, komentując w radiu RMF FM zamieszanie wokół anulowania głosowania ws. wyboru przez Sejm posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Zobacz także: Awantura po nocnych głosowaniach w Sejmie. Lewica składa donos do prokuratury na marszałek Witek

Premier wskazał, że choć on sam nie miał kłopotów z głosowaniem, to widział, że mieli je zarówno posłowie opozycji, jak i PiS. - Naturalne w tej sytuacji, że można głosowanie powtórzyć - stwierdził. Jako przykład osoby, która miała problemy z głosowaniem, wskazał m.in. Iwonę Śledzińską-Katarasińską.

Przypomnijmy, do kontrowersyjnego anulowania głosowania przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek doszło w nocy z czwartku na sobotę. Posłowie wybierali wówczas czterech posłów-członków KRS.

Kandydatur było 6: czterech posłów zgłosił PiS, dwóch opozycja.

Podczas głosowania, które przeprowadzano rzadko używaną metodą wielokrotnego wyboru, wielu posłów zaczęło zgłaszać problemy techniczne. Na sali posiedzeń zapanował chaos.

W pewnym momencie, co uwieczniło nagranie z mikrofonów zainstalowanych przy stole prezydialnym, do marszałek Sejmu podeszła jakaś posłanka (według opozycji była to posłanka PiS). Powiedziała, że "trzeba anulować, bo my przegramy". Chwile później marszałek głosowanie anulowała, bez podania jego wyniku. Następnie zarządziła jego powtórzenie.

Posłowie opozycji alarmowali, że doszło do oszustwa. Lewica złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Koalicja Obywatelska domaga się z kolei odwołania Elżbiety Witek z funkcji marszałka Sejmu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Mirek
3 lata temu
Pani Katarasińska wiarygodna?
WACEK
3 lata temu
PIS- KARŁY MORALNE - TYLE W TEMACIE
norman
3 lata temu
Staruszki i starcy do domu na emeryturę a nie szwędac się po Sejmie i Senacie.
Spiker
3 lata temu
- mam zapytanie co oznacza że do pani marszałek podeszła jakaś posłanka ? a może to była sprzątaczka ,jak nie wiadomo kto to sprzątaczka.Bo sprawdzając relację z przebiegu obrad widać kto podchodzi do kogo
irlandczyk
3 lata temu
Tylko p-osłowie partii Pis mogą i chcą łamania prawa i kręgosłupy swoich członków !!! NIE dziwi mnie nawet postawa syna opozycjonisty śp. Kornela bo za profity jakie mu umożliwili i umożliwiają władze partii pis -- jest on w stanie potwierdzić wszystko co karze mu prezes nawet największą PODŁOŚĆ i NIEPRAWDĘ . Jestem młodym człowiekiem -kończę studia w Anglii -bardzo ciekawi mnie co na to dictum uczciwości tatusia -premiera sądzą jego dorosłe dzieci studiujące w ANGLII./ DOTRZEMY DO NICH- obiecuję
zdzichu
3 lata temu
Pani Śledzińska powinna być od kilku lat na zasłużonej emeryturze a nie w sejmie
sa
3 lata temu
z igły robią widły.
Mój nick
3 lata temu
Noc z czwartku na sobotę?
bloop
3 lata temu
Głosowaliscie na PiS to macie przy następnych wyborach kupią was za lizaki 🤣
Donald Duck
3 lata temu
Pozdrowienia dla najprzystojniejszego, najmądrzejszego gentelmana Polskiej Polityki Pana Kaczyńskiego. Życzę panu dużej liczby wyjazdów na zachód i dużo nauki i obserwacji, odrobienia lekcji z historii, realnej oceny stosunków Polski z Europą zachodnią. Opodatkowania kościołów bo tylko w Polsce gromadzą ogromne majątki bez podatków. Jako Politolog nie rozumiem dlaczego Polacy tak dają się Narodowi Żydowskiemu, Panie Jarosławie jest pan wielkim patriotą więc proszę się douczyć i działać dla dobra narodu.
Wszystko jest...
3 lata temu
Skleroza nie boli starych osłów posłów
antoniusz2
3 lata temu
Katarasińska jak zwykle kłamie nie dziwota w tym wieku skleroza robi swoje.
Smerfik
3 lata temu
"anulowania głosowania przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek doszło w nocy z czwartku na sobotę" - piątek nam ukradli ??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić