Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Sondaż: duża przewaga PiS nad PO

31
Podziel się:

Według najnowszego sondażu CBOS-u wyścig pomiędzy PiS a PO wcale nie jest taki wyrównany. Na rządzącą partię chciałoby zagłosować 39 proc. ankietowanych. PO traci do PiS aż 13 pkt. proc. Na Platformę chce zagłosować 26 proc. wyborców.

Sondaż: duża przewaga PiS nad PO
(East News, STANISLAW KOWALCZUK)

W stosunku do sondażu CBOS-u z kwietnia poparcie dla PiS wzrosło o 2 pkt. proc. A poparcie dla PO utrzymuje się na tym samym poziomie.

Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie inne partie polityczne. Na Kukiz'15 chciałoby zagłosować 7 proc., a na Nowoczesną 5 proc. ankietowanych.

Badanie prowadzono od 5 do 14 maja na liczącej 1 034 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(31)
Ja
5 lata temu
i za pewne dlatego na swój kongres PO zaprosiło jednego z przywódców Euro majdanu Kliczkę.....
erpe
5 lata temu
Kto zarządza CBOS? nie czasami jakiś pucybut kaczyńskiego?
Heh
5 lata temu
Przeciez CBOS formalnie jest chyba fundacja nadzorowana przez pania Prezes Rady Ministrow... to jak i tak sie dziwie, ze platforma przekracza jeszcze prog wyborczy!
pol
5 lata temu
co za bzdury opisujecie??wszyscy wiedza , ze konus kaczy wolgole NIE INTERESUJE SIE sondazami ! od cza\su do c\asu , kaczor KAZE napisac o tym jakie to "poparcie ma ten jego OSZUKANCZY Pis , motlochpolski , ciemnota sie cieszy , i kaczy CYRK,-- kreci sie dalej , a do chwili, kiedy koryto BEDZIE PUSTE , I entuzjasci pisu , ob udza sie z reka w nocniku !
emerytka
5 lata temu
politycy to najpierw załatwiają swoje potrzeby, rodziny, kolesi... należałoby ich rozliczyć skąd mają te majątki
emerytka
5 lata temu
z tymi sondażami to jakaś machlojka.... raz PiS raz PO a tak naprawdę to żadnemu z nich nie życzę zwycięstwa......Polsce przydała by się grupa normalnych ludzi ze wszystkich partii np..... p. Kosiniak-Kamysz to wg mnie najinteligentniejszy, uczciwy i normalny facet w Polsce, 2 panie z Nowoczesnej (liderki), pan Borys Budka - normalny człowiek, itp. ludzie - stworzyć jedną normalną partie a nie zwiść, która do niczego dobrego nie doprowadzi.....
suweren
5 lata temu
Faktycznie od wyborców którzy ostatnio na nich głosowali (PIS) należy odjąć tych których oszukali tj.frankowiczów,emerytów,rodziców 1 dziecka itp. i mamy wyniki bardziej wiarygodne niż w sondażach
suweren
5 lata temu
Faktycznie od wyborców którzy ostatnio na nich głosowali (PIS) należy odjąć tych których oszukali tj.frankowiczów,emerytów,rodziców 1 dziecka itp. i mamy wyniki bardziej wiarygodne niż w sondażach
B52
5 lata temu
POganie złożą ofiarę aby odmienić złą karmę
tak się wygry...
5 lata temu
”Zrzutka do kopert” dla ojca Rydzyka i komunikat "prosimy o niezawodne wytypowanie i wydelegowanie przedstawicieli” – Wirtualna Polska ujawnia kulisy konferencji zorganizowanej przez resort środowiska, na którą do Torunia "dobrowolnie” przyjechało 8 tys. leśników i myśliwych. "Chodziło o politykę i wzmocnienie Jana Szyszki” – przyznają. Imprezę miały relacjonować tylko sprzyjające rządowi media.O takiej "spontanicznej" akcji pisał serwis Oko.press, który ujawnił, że dyrekcja Lasów Państwowych przeznaczyła na toruńską konferencję 120 tys. zł. Zdaniem naszych rozmówców grosza nie szczędzili też myśliwi. – Koledzy, którzy jechali do Torunia robili zrzutkę do koperty. Ojciec Rydzyk dużo może, więc warto się wykazać porządnym datkiem – mówi jeden z nich.
cyklon b
5 lata temu
,,Ten sondaż,łechce Kaczyńskiego'' - Sondaż nowy kot Prezesa :)
zielony stoli...
5 lata temu
PiS drukuje te sondaże, chcą przekonać Polaków, że ma takie wysokie poparcie społeczne. Przecież to jest zaklinanie rzeczywistości, no chyba, że się aż tak ciemny lud zmobilizował. Faktycznie dla nich sporo tematów, to pojęcia tak abstrakcyjne, że aż im się nie chce sprawdzić o co chodzi. Wierzą, że jest coraz lepiej a Antek jest coraz bliżej konkretnej liczby wybuchów i ich umiejscowienia w czasie i przestrzeni.
GOSC
5 lata temu
PRAWDZIWI POLACY TO TYCH MORDOCHLAPOW Z PELO NIE BIORA POD UWAGE
Bardzo dobrze
5 lata temu
BRAWWWWOOO!!! Podziękujmy wspólnie PO za 8 lat :) Słowami Kukiza niech Państwo wyjdą będzie połowę posłów mniej z brakiem złotego Grala :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić