oprac. Bartosz Goluch| 

Sondaż: najgorszy wynik PiS od półtora roku. PO odrobiła 10 procent

96
Podziel się:

Według najnowszego sondażu Kantar Public, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie 34. proc. wyborców. W porównaniu z poprzednim badaniem, notowania PiS spadły o 7 proc.

Jarosław Kaczyński ma nad czym myśleć
Jarosław Kaczyński ma nad czym myśleć (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Spadek Prawa i Sprawiedliwości pozwolił zmniejszyć dystans Platformie Obywatelskiej, która może liczyć na poparcie 23 proc. respondentów. Jej notowania wzrosły o 3 proc. w porównaniu z poprzednim sondażem Kantar Public. PiS ma powody do niepokoju również dlatego, że zanotowało najgorszy wynik od lutego ub. roku w badaniach wspomnianej sondażowni.

Gdyby wybory odbyły się dziś, w Sejmie znalazłyby się także Kukiz'15 (9 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast PSL (4 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Razem (2 proc.) oraz Wolność (1 proc.).

Chęć udziału w wyborach wyraziło 62 proc. respondentów, z czego 30 proc. stwierdziło, że zdecydowanie poszłoby do głosowania, a 32 proc., że raczej wzięłoby w nim udział. 28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (11 proc. raczej nie, 17 proc. zdecydowanie nie), a 10 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 6-11 lipca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1042 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Zobacz także: Zobacz także: PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić