Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Sondaż: najgorszy wynik PiS od półtora roku. PO odrobiła 10 procent

67
Podziel się:

Według najnowszego sondażu Kantar Public, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie 34. proc. wyborców. W porównaniu z poprzednim badaniem, notowania PiS spadły o 7 proc.

Jarosław Kaczyński ma nad czym myśleć
Jarosław Kaczyński ma nad czym myśleć (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Spadek Prawa i Sprawiedliwości pozwolił zmniejszyć dystans Platformie Obywatelskiej, która może liczyć na poparcie 23 proc. respondentów. Jej notowania wzrosły o 3 proc. w porównaniu z poprzednim sondażem Kantar Public. PiS ma powody do niepokoju również dlatego, że zanotowało najgorszy wynik od lutego ub. roku w badaniach wspomnianej sondażowni.

Gdyby wybory odbyły się dziś, w Sejmie znalazłyby się także Kukiz'15 (9 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast PSL (4 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Razem (2 proc.) oraz Wolność (1 proc.).

Chęć udziału w wyborach wyraziło 62 proc. respondentów, z czego 30 proc. stwierdziło, że zdecydowanie poszłoby do głosowania, a 32 proc., że raczej wzięłoby w nim udział. 28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (11 proc. raczej nie, 17 proc. zdecydowanie nie), a 10 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 6-11 lipca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1042 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Zobacz także: Zobacz także: PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(67)
gość
4 lata temu
to jest sondaż czy koncert życzeń platformy zwanej tak jak milicja w PRLu,czyli obywatelskiej
niki
4 lata temu
i do dna z panami
cosiedziejesi...
4 lata temu
te sondaże to wiecie gdzie sobie możecie wsadzić? :D To tak jak Bronek miał mieć 70%, a Duda go wydudał :D
Ilich
4 lata temu
I tak jest to za wysoki wynik. Bolszewicy wraz z dyktatorem raz na zawsze powinni być wyrzuceni na śmietnik historii
M.Krzak
4 lata temu
Wynik podkulonego ogona!!
Klari
4 lata temu
Część II komentarza: Jak słyszę od P. Kukiza o tych „JOW-ach czy systemach, to nie dobrze mi się robi. I co ? I nic, wielkie „g” (przepraszam)! Dla Kukiz’15 też 0 % m. in. za brak wyobraźni, intuicji, zdolności przewidywania, za popieranie dennych poglądów czy szkodliwych decyzji, również za samousprawiedliwianie się - zganianie na innych, że to nie tak, że to nie oni. Ciemny i naiwny lud to kupi, ale nie ja! Źle czy dobrze, byle po „pisowsku” i do przodu! Żenada!
Klari
4 lata temu
PiS o 34% za dużo! Kukiz’15 za co 9 %? Za to, że wprowadził narodowców do sejmu!? Wpadkę zgonił na środowiska, które rzekomo domagały się sojuszu JOW-owców, wolnościowców, narodowców. I co z tego, że potem przepraszał – za późno! „Kukizowcy” są zarozumiali, gnuśni, naburmuszeni. Tylko nazwą różnią się od „pisowców”. Przed kamerami stwarzają pozory niezadowolonych z PiS-u. W sejmie zaś Kukiz’15 poparł większość bardzo ważnych projektów PiS. I co z tego, że nie mają dyscypliny w głosowaniu, i tak głosują jak PiS. Nie bez powodu nazywani są „przystawką” PiS-u. Liczą na „coś” ? Z trzech kobiet, tylko pani A. Ścigaj potrafi mówić do rzeczy, choć więcej by zyskała, gdyby nie opierała swoich racji na przesadnym wytykaniu błędów poprzedników (”Kawa na ławę”, „Ława polityków”). Nie lubię Tyszki – za jego cynizm, Jakubiaka – za „zjedzone rozumy”, Jachnika – za lizusostwo ( pamiętam, jak ustawiał opozycję na posiedzeniach „Komisji Sprawiedliwości i ...” wstydu nie ma, stać w jednym szeregu z K. P
Deuter
4 lata temu
Dajcie spokój z tymi sondazami do wyborów daleko A samorządowe to co innego PiS będzie spadał bo zrobił błąd przyznając się ile jest kasy w budżecie i teraz wszyscy chcą podwyżek tak kończy się socjalizm
ja
4 lata temu
Odrobiło gdzie? Czy była nowa afera?
dxxx
4 lata temu
oby i pis i po nie wygrali
lol
4 lata temu
Co teraz pis będzie obiecywał aby kupić głosy
sa
4 lata temu
Rzeczywiste poparcie PiS wynosi 10-13%.
Marek
4 lata temu
40% poparcia dla pisu to głos pijawek nie jesteście lepsi ani mądrzejsi
marek
4 lata temu
co z tego że pisowcy za głosy rozdają pieniądze :-) ta część która godzi się na pisowski rząd i te pieniądze jest odpowiedzialna za biedę w tym kraju :-) sami załatwiliście będąc nieukami i nierobami gospodarkę polską :-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić